Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2014, 16:25   #11
GracKa
ford::advanced
 
Avatar GracKa
 
Imię: Gracjan
Zarejestrowany: 27-04-2013
Skąd: Gliwice
Model: Ford KA/W210
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 1997
Postów: 444
Domyślnie Odp: Brak jakiejkolwiek reakcji wycieraczki ?

Na silniczku powinieneś mieć napisane parametry w jakich ów silniczek pracuje zapewne jest to 12V DC Możesz podpiąć to do zasilacza właśnie takiego bądź zrobić to na krótko z bateryjkami.

Jeżeli będzie działać to OKI.

Druga sprawa to sprawdzenie obwodu elektrycznego w samochodzie jeżeli posiadasz miernik uniwersalny to możesz to bez problemu sprawdzić.

Sprawdź jeszcze czy obwód jest zamknięty, u mnie nie zawsze się załączał silniczek z tyłu gdy klapą nie trzasłem

GracKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2019, 15:45   #12
kdrozd94222
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 28-03-2019
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Nie działają tylne wycieraczki.

Witam serdecznie!
Niedawno kupiłem Forda Fusion z 2007 roku i poprzedni właściciel powiadomił mnie że nie działają tylne wycieraczki. W trakcie uruchomienia przednich wycieraczek, automatycznie zostały uruchomione wycieraczki tylne,ale w taki sposób,że one nie pracują,tylko wydają taki "burczący" dźwięk. Podejrzewam że jest do wymiany silniczek,ale chciałbym się Was zapytać co o tym sądzicie. Dziś po raz pierwszy jechałem w deszczu, no i to właśnie się stało. Proszę o odpowiedź. Dodam że nie jestem w sprawach samochodu jakimś specjalistą,dlatego prosze o wyrozumiałość.
kdrozd94222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2019, 16:42   #13
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Nie działają tylne wycieraczki.

Dziwny masz model, bo ja mam tylko jedną wycieraczkę z tyłu, ale do rzeczy.

Te tylne wycieraczki (lub tylna wycieraczka) nie włączają Ci się przypadkiem jak jest włączony bieg wsteczny, bo to akurat normalne?

Co do burczenia, to faktycznie najprawdopodobniej padł zespół silniczka.
Możesz go wymienić, albo spróbować reanimować poprzez oczyszczenie (więc w zasadzie bez $$$), bo w praktyce najpierw zaciera się mechanizm (oś wycieraczki), a dopiero później pada samo źródło napędu. Dokładne opisy, a nawet i zdjęcia już w tym dziale zostały popełnione, więc.... opcja "szukaj".
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2019, 16:57   #14
Symeop
ford::beginner
 
Avatar Symeop
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 06-03-2018
Skąd: Cieszyn
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 Duratec 100 KM
Rocznik: 2007
Postów: 32
Domyślnie Odp: Nie działają tylne wycieraczki.

Skoro buczy to silniczek działa, z tym że coś go może trzyma i nie może ruszyć. Gdyby był spalony to by cisza była.
Spróbuj wyczyścić uszczelnienie, ten plastik co wchodzi przez szybę, zdejmij go z silniczka i przesmaruj. Sprawdź napięcie we wtyczce, są 3 wejścia, jeden ma świecić ciągle, drugi to przekaźnik (jak włączysz wycieraczkę będzie co chwilę świecić) no i zero.
Symeop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2019, 17:34   #15
kdrozd94222
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 28-03-2019
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nie działają tylne wycieraczki.

Tak jest,chodziło o jedną tylną wycieraczkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jutro się tym zajmę, jak będzie więcej czasu i dzięki za oodpowiedź.
kdrozd94222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2019, 18:01   #16
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,426
Domyślnie Odp: Nie działają tylne wycieraczki.

Mam za sobą reanimację takiego silniczka.... i dwa silniczki w zapasie.

Koszt używki 50zł.

Wada wcale nie została do końca usnięta.
Bo założenie najlepszego z silniczków i wstawienie bezpiecznika 20A zamiast 10A nie mogę uznać za sukces.

Na 20A wycieraczka chodzi ociężale i kable się grzeją, ale mając tą świadomość nie nadużywam jej.

Jak mnie bardzo najdzie to przełożę z drugiego sprawnego auta sprawny silniczek i znów potestuję, na razie niech sobie chodzi jak jest.

Opis
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tego można się spodziewać od 4:30

Ostatnio edytowane przez Antej ; 28-03-2019 o 18:04
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2019, 19:14   #17
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Nie działają tylne wycieraczki.

Cytat:
Napisał kdrozd94222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wydają taki "burczący" dźwięk
Prawdopodobnie starte zęby na przekładni.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2019, 23:01   #18
mcb
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 31-07-2013
Skąd: Trójmiasto
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nie działają tylne wycieraczki.

Cytat:
Napisał kdrozd94222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie!
Niedawno kupiłem Forda Fusion z 2007 roku i poprzedni właściciel powiadomił mnie że nie działają tylne wycieraczki. W trakcie uruchomienia przednich wycieraczek, automatycznie zostały uruchomione wycieraczki tylne,ale w taki sposób,że one nie pracują,tylko wydają taki "burczący" dźwięk. Podejrzewam że jest do wymiany silniczek,ale chciałbym się Was zapytać co o tym sądzicie. Dziś po raz pierwszy jechałem w deszczu, no i to właśnie się stało. Proszę o odpowiedź. Dodam że nie jestem w sprawach samochodu jakimś specjalistą,dlatego prosze o wyrozumiałość.
Ja z trochę innej beczki... Jeżeli masz czas i chęci, to powyższe rady o wiele bardziej doświadczonych kolegów z pewnością są cenne i warto próbować, ale można też z innej strony. Po identycznych objawach, samodzielnej, nieskutecznej próbie oczyszczenia (nie mam problemu z pracami manualnymi, ale na ogół w innej branży - nie jestem mechanikiem), przeczytaniu paru opisów regeneracji i obejrzeniu jakiś filmów na Youtube, w końcu postanowiłem wymienić cały silniczek na inny (używka, zakup z możliwością zwrotu, gdyby jakimś cudem nie działało, wcale nie najtańsza opcja). Od paru ładnych lat nie mam problemów z działaniem tylnej wycieraczki, która wcześniej była martwa. Wybór należy do Ciebie - nigdy nie wiadomo na co trafisz kupując używkę. W moim wypadku czas zmarnowany na nieowocną naprawę był warty o wiele więcej niż ryzyko i koszt zakupu używanej części. Po prostu "stary" silniczek okazał się zajechany zbyt dawno temu i zbyt mocno, na co poprzedni właściciel auta miał totalnie wylane.

Dodam jeszcze, że wg mnie niedziałająca tylna wycieraczka to "pierdoła" i gdyby chodziło o bardziej wartościowy problem, to w życiu nie zaryzykowałbym zakupu i montażu używanej części.

Ostatnio edytowane przez mcb ; 28-03-2019 o 23:13
mcb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2021, 17:48   #19
jan11111111
ford::amateur
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 09-01-2021
Skąd: poznan
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Fusion problemy z wycieraczkami

witam mam problem z wycieraczkami, mianowicie caly czas chodzi tylna wycieraczka i brak podawani plynu spryskiwacza na obie szyby.
jan11111111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2021, 16:20   #20
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Nie działają tylne wycieraczki.

Manetka albo GEM. Schemat i multimetr w dłoń.

Lub elektryk jeśli powyższe niezrozumiałe.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , klapa bagażnika , wycieraczki tylne


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.