Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2019, 20:00   #1
Miczelov
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-03-2018
Skąd: Piekielnik
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Pompa wspomagania dla 1.6 bez klimy

Witam kolegów i koleżanki!

Pierwszy temat jaki zakładam, więc się pokrótce przedstawię:
Mam na imię Michał i jestem szczęśliwym posiadaczem Focusa rocznik 1999 - sedanik, 1.6 benzyna, bez klimy (za chwilę będzie jasne dlaczego to tak istotne dla tematu)
W samochodzie się zakochałem, więc kładę w niego pieniążki, chociaż gdybym je zamiast tego odkładał, to pewnie bym już sobie coś nowszego kupił.
W planach mam nawet swap na 2.0 z ST - nie przypominam sobie, żeby ST występował w tej wersji nadwoziowej, więc będzie taki przyczajony tygrysek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (myślałem ofc o silniku z RS, ale w sumie to to samo - tylko trzeba "uturbić" - a już koszta zakupu samego silnika są kilkukrotnie wyższe).

Ba - żonie zamierzam kupić również Foczkę mk1, tyle że HB, bo dziewczyna kombi nie cierpi ("ona nie będzie jeździć żadnym karawanem"), a sedan ma trochę za słabą widoczność do tyłu jak na to, że prawko ma dopiero nieco ponad rok i do tej pory jeździła głównie Puntem teścia (więc do samochodu z taką bryłą nadwozia będzie najłatwiej się jej przyzwyczaić)


Ale do rzeczy:

Ostatnio zaczęła mi "buczeć" pompa wspomagania - charakterystycznie: na niskich obrotach, powyżej 1200 RPM buczenie cichnie, olej we wspomaganiu jest ok (wymieniany kilka miesięcy temu), maglownica też raczej jest ok.

No to co? Wymiana - a jakże.
I tu mam problem, bo wersji tych pomp jest od zajechania, że tak sparafrazuję pewne słowo. Dla benzyn, dla diesli, dla wersji z klimą i bez, z miejscem na czujnik i bez...
[tu przerwa w pisaniu - autor poszedł do cukierni po bezy]

Generalnie to przyjrzałem się obecnie zamontowanej i niestety jest tak bardzo pokryta rdzą, że nie idzie odczytać numeru części, żeby dobrać zamiennik.
Niemniej przyjrzałem się jej nieco i wiem, że jest to pompa z czujnikiem ciśnienia wkręcanym w samą pompę. Dodam, że jak przystało na wersję bez klimy jest zamontowana z przodu, więc z w miarę łatwym dostępem.

Przeglądałem masę ofert i przeważnie trafiałem na wersje dla samochodów z klimą (a te jak doczytałem, mają pompę montowaną z tyłu i już samym wyglądem delikatnie się różnią, więc zapewne słusznie zakładam, że nie będą pasowały).
Z kolei tym którym w opisie brakuje info "dla wersji z klimatyzacją", a które są opisane jako dla silników 1.4, 1.6, brakuje też otworu na wkręcenie tego nieszczęsnego czujnika.
W końcu trafiłem na pompę, która wygląda "na tą jedyną" (ogólny wygląd i rozmieszczenie wszystkich "wyjść" na przewody, oraz port na czujnik, się zgadzają), ale haczyk jest taki, że w opisie widnieje, iż pompa jest dla wersji 1.8 i 2.0.
O - dokładnie ta: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Stąd moje pytania:
1) czy ww. pompa jakimś sposobem mimo przeznaczenia dla 1.8 i 2.0, może współpracować z 1.6?
2) jeżeli pompa musi być koniecznie z tych przeznaczonych dla 1.4, 1.6, to czy może ktoś polecić skąd najlepiej będzie odpowiednią zakupić?


Z góry wszystkich przepraszam za nazbyt rozbudowaną formę wypowiedzi, ale to już przyzwyczajenie z pracy - szefowi nie chce się czytać moich raportów kiedy są tak długaśne w porównaniu z raportami innych pracowników, więc mogę z czystym sumieniem pisać w nich jak bardzo się w pracy obijam (przynajmniej nikt nie może mi zarzucić umieszczania w raportach nieprawdy) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Miczelov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2019, 20:41   #2
Miczelov
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-03-2018
Skąd: Piekielnik
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Pompa wspomagania dla 1.6 bez klimy

Nikt nic? Proszę bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki o pomoc...

W skrócie: Pompę mam z przodu silnika (wersja 1.6, bez klimy), z czujnikiem wkręcanym w pompę. Czy pompa wspomagania, która wygląda na taką samą jak mam zamontowaną, ale w ofercie opisana jako dla 1.8, 2.0, będzie pasować do 1.6?
Miczelov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
benzyna , focus i , wspomaganie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.