Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2021, 19:45   #1
G Jaco
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 12-10-2020
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Benzyna 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 97
Domyślnie Coroczny serwis eksploatacyjny 1.6 beznyna

Cześć, moje pierwsze auto to Fusion 1.6. Zbliża się termin przeglądu i serwisu corocznego.
powiedzcie co zaleca się wymienić na serwisie
myślę, że na pewno:
1. olej i filtr oleju słyszałem że najlepsze oleje to są takie, które są w pełni syntetyczne, więc czy warto szukać takiego w pełni syntetycznego i użyć go w fusionie?
A filtr oleju jakiejś konkretnej firmy jest polecany ( obecnie mam taki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) ?

2. filtr powietrza, jaki polecacie? obecnie mam ten: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

3. filtr kabinowy, obecnie mam ten [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
, założony w 2018. wymieniać na nowy? taki sam czy inny polecacie?

4. przewody hamulcowe –
5. olej skrzyni biegów,

6 płyn hamulcowy jako ciecz sprzęgła

7. jak to wygląda z wspomaganiem kierownicy? płyn wspomagania, czy po prostu kupić jakiś konkretny płyn, i jaki wybrać?

(płyn chłodniczy wymieniony 2 lata temu, klocki i tarcze z przodu tez świeże, filtr paliwa świeży, płyn hamulcowy też świeży)

Ile taki serwis mniej więcej będzie mnie kosztować? Ceny samych części mogę sobie sprawdzić. Jakie mogą być koszty tych wymian i prac serwisowych?


Ostatnio edytowane przez G Jaco ; 02-03-2021 o 15:44
G Jaco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2021, 21:25   #2
krzychu2lv6
ford::beginner
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 01-04-2008
Skąd: tak
Model: mk4
Silnik: 2.5
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: Coroczny serwis eksploatacyjny 1.6 beznyna

1. olej i filtr

Olej syntetyczny ma mocniejszy film olejowy, lepszą trwałość, zdecydowanie lepiej myje silnik, szczególnie polecam jak ktoś ma LPG bo LPG mocno zasiarcza olej syntetyczny już przy 10-12k, a półsyntetyczny jeszcze szybciej nawet 8k, Olej jaki polecam to przede wszystkim taki jaki zaleca producent łącznie z normami,
Castrol Magnatec Stop-Start 5W-30 A5
bo ludzie skupiają się tylko na lepkości co jest zgubne, akurat nie w tym silniku, ale w bardziej zaawansowanych silnikach, specyfikacja musi być taka jaką zaleca producent gdzie normy są c3, c2 c1 grubosć filmu olejowego powinna się zgadzać, za gruby film będzie źle, bo nowe silniki są precyzyjnie spasowane, za cienki film też jest źle, bo nie wytrzyma obciążeń,musi być taki jaki się maksymalnie mieści między elementami.

2.

ja polecam filtrona, stosunkowo tani i nigdy nie spotkałem się by było z nim coś nie tak, czasem paliwowy zdarzało się że ciekły, ale to wystarczyło, założyć stare gumki.
3. filtr kabinowy, z węglem aktywnym przed wszystkim a marka może być filtron, chociaż najtańszy jest kager

4. przewody hamulcowe – warto wymienić na coś firmowego trw, motocraft to będzie chyba też trw.

5. olej skrzyni biegów, KUP oryginał forda pomimo tego iż robi to dla forda firma castrol to dosyć często spotkałem się w różnych markach samochodu i osobiście, ze musi być oryginał, wchodzi go mało od 2l do 3 litrów wiec majątku nie wydasz

6."dobrze myślę że cieczą roboczą pedału sprzęgła też jest płyn hamulcowy"

dobrze myślisz i warto wymienić, najlepiej spuszczając go przy zacisku hamulcowym i dolewając w zbiorniczku, wymiana w samym zbiorniczku mało da.

7. jak to wygląda z wspomaganiem kierownicy?
też warto wymienić czasami jest bardzo przegrzany i czarny, kup oryginał, na pierwsze zalanie był zielony forda, ale równie dobrze może być czerwony ATF,


Ile taki serwis mniej więcej będzie mnie kosztować?
Wymiana oleju z 30zł
kabinówka /powietrza z 20zł
przewody hamulcowe, jak odwietrzniki się odkręcą się to z 50zł przy okazji masz wymieniony płyn hamulcowy
skrzynia z 30zł
wspomaganie 20zł

Jak zrobisz to w jednym miejscu to pewnie będzie taniej, jak będziesz potrzebował olej do silnika to syntetycznego castrola mam w dobrej cenie.

Ostatnio edytowane przez krzychu2lv6 ; 01-03-2021 o 21:37
krzychu2lv6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2021, 22:43   #3
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Coroczny serwis eksploatacyjny 1.6 beznyna

W tym watku na forum:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]"

masz wszystko o co spytales. Zawarte tam sa karty z planem obslugi auta 12 letniego lub wdl przebiegu.

Wszystko co napisane powyżej jest O.K.
Pozostaje rozrzad. Dodam, że nie jest to coroczna ale nazwijmy pozakupowa koniecznosc. Najdrozszy bedzie rozrząd, najlepiej wymienić kompletny - rolki napinacze plus pompa wody, tak aby pozniej juz nie grzebac w tym temacie.
Pasek - zmienia się go wdł 2 kryteriów: przebiegu lub wieku /guma traci swe wlasciwosci z uplywem lat/. Chyba ze masz pewne kwity na wymiane paska, to nie ma tematu.

PozdroGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez KRUKER ; 01-03-2021 o 23:02
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2021, 09:32   #4
G Jaco
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 12-10-2020
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Benzyna 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 97
Domyślnie Odp: Coroczny serwis eksploatacyjny 1.6 beznyna

Mam chyba niewymienione świece zapłonowe. Chyba też będę musiał wymienić. Jakie kupić?
Śmiało piszcie jakie Wy macie części zamontowane z tych co wyżej wymieniałem
G Jaco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2021, 16:07   #5
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Coroczny serwis eksploatacyjny 1.6 beznyna

Cytat:
Napisał krzychu2lv6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najlepiej spuszczając go przy zacisku hamulcowym i dolewając w zbiorniczku, wymiana w samym zbiorniczku mało da
Uprzejmie informuję, że bzdury piszesz, bo płyn z układu sprzęgła odsysa się przez zawór przy wysprzęgliku.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2021, 17:26   #6
krzychu2lv6
ford::beginner
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 01-04-2008
Skąd: tak
Model: mk4
Silnik: 2.5
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: Coroczny serwis eksploatacyjny 1.6 beznyna

Cytat:
Napisał Skolmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uprzejmie informuję, że bzdury piszesz, bo płyn z układu sprzęgła odsysa się przez zawór przy wysprzęgliku.

Więc jako ekspert pewnie uargumentujesz sensownie, dlaczego lepiej go wysysać odwietrznikiem wysprzęlika, a nie przy zacisku hamulcowym.

Mi chodziło o to, żeby wymienić płyn hamulcowy i spuścić przy zaciskach = ten sam zbiorniczek, co idzie do sprzęgła.
Płyn wymienia się ze względu na zawodnienie i puchnące hamulce, a nie ze względu na sprzęgło.
Można wymienić i w przewodzie sprzęgła, czemu nie, tylko po co? ja nie spotkałem się z takim praktykami nawet w serwisie i osobiście nie słyszałem, żeby zagotował się płyn w łożysku oporowym sprzęgła. Natomiast z puchnącymi hamulcami spotkał się chyba każdy kto kilka raz wyhamował z dużej prędkości.

Ostatnio edytowane przez krzychu2lv6 ; 02-03-2021 o 17:38
krzychu2lv6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2021, 20:43   #7
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Coroczny serwis eksploatacyjny 1.6 beznyna

Wpisuję co ja mam u siebie.

Cytat:
Napisał G Jaco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, moje pierwsze auto to Fusion 1.6. Zbliża się termin przeglądu i serwisu corocznego.
powiedzcie co zaleca się wymienić na serwisie
myślę, że na pewno:
1. olej i filtr oleju
Filtr Bosch, olej Ravenol FDS 5w30, syntetyk na PAO, ze spełnioną normą Forda.
Cytat:
2. filtr powietrza, jaki polecacie?
Mann, Knecht, wkładki sportowe sobie daruj.
Ja mam Knecht LX1813
Cytat:
3. filtr kabinowy,
założony w 2018. wymieniać na nowy?
Bez jaj, filtr kabinowy wymienia się co rok lub 2x na rok!!!
Kup węglowy, np Knecht LAK 169 MAH
Cytat:
5. olej skrzyni biegów,
To się trudno wymienia, poczytaj instrukcje w sieci jak trudno.
Najlepiej lać zwykły fordowski 75W90, serwisy nie wymienią Ci, możesz to sam zrobić tylko, lub przy wymianie sprzęgła jak zdejmą skrzynię oto prosić.
Cytat:
6 płyn hamulcowy jako ciecz sprzęgła
Mam zalany: Organika DOT4 LV.
Cytat:
Ile taki serwis mniej więcej będzie mnie kosztować?
Zależy od serwisu, omijaj tylko ASO z daleka, bo oni stosują tylko swoje materiały (a nie klienta), a ceny ASO są kosmiczne.

btw świece mam: NGK Laser Irydium ILTR5A-13G
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2021, 23:12   #8
G Jaco
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 12-10-2020
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Benzyna 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 97
Domyślnie Odp: Coroczny serwis eksploatacyjny 1.6 beznyna

przewody hamulcowe elastyczne na przednią oś to coś z Trw tak jak kolega wyżej pisał? Czy coś innego polecasz?
G Jaco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2021, 16:59   #9
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Coroczny serwis eksploatacyjny 1.6 beznyna

Cytat:
Napisał G Jaco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przewody hamulcowe elastyczne na przednią oś to coś z Trw tak jak kolega wyżej pisał? Czy coś innego polecasz?
Ja zakładałem przewody w oplocie (nie pamiętam firmy) i zgodnie z oczekiwaniem jakość hamowania wzrosła.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2021, 19:17   #10
G Jaco
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 12-10-2020
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Benzyna 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 97
Domyślnie Odp: Coroczny serwis eksploatacyjny 1.6 beznyna

o! też bym właśnie chciał żeby hamowanie mi się polepszyło
G Jaco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.