Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2021, 18:20   #1291
elmaniek
ford::beginner
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 09-06-2012
Skąd: warszawa
Model: transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2010
Postów: 18
Domyślnie Odp: Opinia!FORD TRANSIT VII 2.2 TDCI 155KM 114KW 2014-2018

Cytat:
Napisał elmaniek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
przymierzam się do zakupu FORD Transit VII generacji z silnikiem 2.2 TDCI 150 km, chciałem dowiedzieć się opinii na temat silnika od użytkowników, którzy posiadają właśnie taki silnik, ponieważ w Internecie ciężko znaleźć konkrety na temat dokładnie tej jednostki. Dodam, że to miał by być kontener z windą (nie zwykły blaszak). Posiadałem wcześniejszą generację tego modelu (czyli VI), też z silnikiem 2.2, 115 koni (ale tutaj miałem blaszaka). Jakie usterki "trapią" jednostkę napędową? Jedną z propozycji, jaką widziałem to był samochód z 2016 rok i miał przebieg ponad 250 tys. - czy przy takim przebiegu już można się spodziewać czegoś poważnego lub jakiejś zbliżającej się naprawy charakterystycznej dla tego modelu?
Zastanawiam się jeszcze nad jednostką 2.0, 130 koni i też miałby to być kontener - ale czy taki silnik nie jest za słaby na kontener z windą?
Samochód będzie eksploatowany na autostradach, bardzo rzadko jazda po mieście raczej dłuższe trasy/dystanse.
Czy ja pytam o konkrente auta czy pytam o opinie użytkowników?? Chodziło mi o ogólne opinie na temat samochodu a nie dotyczące konkretnych ogłoszeń! Najlepiej skasujcie ten post w ****u!

elmaniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2021, 19:09   #1292
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał adamomic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na chwilę obecną żadnego zainteresowania proszę o radę czy cena jest nie adekwatna do modelu. Może warto zrobić go blacharsko
Niepotrzebnie piszesz, co było naprawiane i że coś jest do zrobienia - to zawsze źle wygląda.
Za tak rozległa naprawę zapłacisz sporo kasy, spore powierzchnie są na dole do robienia, chyba nie warto, kupiłbym tylko używkę plastikowego prawego zderzaka i założył - to trochę zminimalizuje złe wrażenie. Tak duża paka to zaleta - brak zdjęcia wewnątrz. Trzeba wysprzątać, podpicować jeśli skatowana - takie auto kupuje się dla paki.
Cena jak na ten przebieg za blaszaka jest chyba trochę wysoka, jeszcze dojdzie vat.
I dałbym ogłoszenie też na Allegro i Oto-Moto...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 04-01-2021 o 19:16
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2021, 22:12   #1293
adamomic
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-01-2021
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,4
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niepotrzebnie piszesz, co było naprawiane i że coś jest do zrobienia - to zawsze źle wygląda.
Za tak rozległa naprawę zapłacisz sporo kasy, spore powierzchnie są na dole do robienia, chyba nie warto, kupiłbym tylko używkę plastikowego prawego zderzaka i założył - to trochę zminimalizuje złe wrażenie. Tak duża paka to zaleta - brak zdjęcia wewnątrz. Trzeba wysprzątać, podpicować jeśli skatowana - takie auto kupuje się dla paki.
Cena jak na ten przebieg za blaszaka jest chyba trochę wysoka, jeszcze dojdzie vat.
I dałbym ogłoszenie też na Allegro i Oto-Moto...
Dziękuje za radę zastosuje wszystkie wskazówki a jak będzie czas ( czyli nie będzie żadnego kupca) usunę samemu większe wady lakiernicze. Jeszcze raz dziękuje pozdrawiam
adamomic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2021, 13:08   #1294
|P|E|D|R|O|
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-12-2020
Skąd: Sokółka
Model: Ford Tourneo Connect
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cześć,

Jeśli Transit Connect pasuje do tego tematu, to zapytam tutaj:

Zwrócił moją uwagę Transit Connect 2,5 B+G w automacie z 2016r. Auto jest sprowadzone z USA.
Link do ogłoszenia:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Raczej nie sprowadza się aut bez wad. Przez przypadek wpisałem VIN w googlach i moim oczom ukazały się zdjęcia:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy posiadając takie informacje sądzicie, że warto się zainteresować tym egzemplarzem? Wolnossąca benzynka, LPG to duże plusy. Auto zarejestrowane w Polsce czyli rozumiem, ogarnięte pod względem wymaganych różnic. Czy wymiana licznika na europejski jest skomplikowana? Czy da się dołożyć bluetooth, bo w amerykańcach chyba nie ma...
|P|E|D|R|O| jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2021, 14:51   #1295
EmixAnos
ford::average
 
Imię: Emilia
Zarejestrowany: 29-06-2020
Skąd: Opolskie
Model: Transit, Transit, Jumper, Sprinter, Sprinter
Silnik: 2.0 TD (100 KM), 2.5D (68 KM), 2.2 HDi (100 KM), 2.3D (79 KM), 2.2 CDI (82 KM)
Rocznik: 2005, 1988, 2007, 1999, 2005
Postów: 100
Domyślnie

Cześć!
Proszę o poradę, szef mojego narzeczonego poszukuje dostawczaka, dostawczak będzie przewoził meble i szafy. Musi posiadać najwyższe i najdłuższe nadwozie, szef mojego narzeczonego ma budżet do 25-30 tyś zł. Auto będzie jeździć po kraju (niekiedy za granicą), więc nie musi być super eleganckie. Z tego co patrzę to w grę wchodzi Ford Transit. Jakie on ma realne spalanie? Druga sprawa to silnik. Jaki będzie najmniej awaryjny, 2.2 czy 2.4 TDCi? Samochód będzie robił 55-60 tyś km rocznie. Co powiecie na te 2 modele?:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co powiecie na te 2 modele? Nadawałyby się do przewozu mebli?:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez SRS ; 15-02-2021 o 16:18
EmixAnos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2021, 16:28   #1296
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Auto do przewozu mebli

Takie pytania zadajemy w wątku: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Myślę, że moderator przeniesie Twoje pytanie tam właśnie.

Silniki 2,4 (tylny napęd) były produkowane do 2011 roku, potem wszystkie modele Mk7 FWD i RWD miały silniki 2,2. Silnik 2,2 przeszedł tzw lift, było sporo zmian i dużo wpadek konstrukcyjnych. Ford Tranist stracił wtedy wizerunkowo mocno. I poniósł spore koszty akcji serwisowych.
Po trzech latach już te błędy były usunięte.
Ale obydwa auta - jak jest napisane w ogłoszeniach - są niesprawne. Pierwszy - zresztą mocno skatowany - ma nierówno pracujący silnik. Ewentualna naprawa układu paliwowego (wtryskiwacze, pompa) idzie w tysiące złotych. Nawet do pięciu tysięcy - nie wiadomo co tam się dzieje.
O drugim jest napisane: Auto wymaga odbudowy silnika, skrzyni biegów i układu elektrycznego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To ja dziękuję bardzo za taki zakup.
Niezaleznie od wszystkiego, pierwszy jest lżejszy, ma niską ładowność 1.150 kg, jest na kołach pięcioszpilkowych. Ten drugi ma wzmocnione zawieszenie, jest na bliźniakach, są to koła sześcioszpilkowe, myślę, że ładowność oscyluje koło 2.000 kg. Optycznie jest mniej skatowany od pierwszego, ale jest niesprawny.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-02-2021 o 16:36
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2021, 18:30   #1297
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Niesamowite ile ta kobieta Transitow kupuje...
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2021, 18:29   #1298
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niesamowite ile ta kobieta Transitow kupuje...
Piękna kobieta, to droga kobieta... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ten pierwszy ma uszkodzony silnik, pęknięty tłok. Praktycznie silnik do wymiany, a w zasadzie razem z osprzętem paliwowym, bo pęknięcie tłoka spowodowane jest uszkodzonymi wtryskiwaczami. Pomijając ryzyko przy zakupie używki silnika - nie wiadomo tak do końca co się kupuje - to koszt takiej operacji idzie w okolice 8-10 tys. zł. Pomijam fakt, że są to silniki poliftowe (lift 2011 rok), które przez pierwsze lata przechodziły liczne akcje serwisowe związane z ich wadami. Strach kupować jakikolwiek silnik sprzed 2015 roku.

Ten z plandeką swoje już przeszedł - ponad pół mln kilometrów. Więc w trasy ryzykowny - choć może jest odwrotnie,bo nie jest pechowy.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 16-02-2021 o 21:07
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2021, 21:16   #1299
shrre
 
Postów: n/a
Domyślnie Tourneo Custom 2.0 2017 170KM

Witam wszystkich,

przymierzam się do kupna Tourneo Custom 2.0 170KM z 2017 jak w temacie. Nie mogę nigdzie w internecie znaleźć rzetelnych informacji na temat tego silnika (żywotności, awaryjności itd), także proszę o jakiekolwiek informacje, które pozwolą mi podjąć decyzję.

Przykładowe ogłoszenie, które mam na oku to https://www.otomoto.pl/oferta/ford-t...tml#7e9115a51c (choć na otomoto jest sporo innych podobnych w wersji 2.0).

Jedyne informacje jakie udało mi się zdobyć, to to, że jest tu silnik Panther i że do najlepszych nie należał. Dopiero wersja MCA dawała radę.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2021, 21:31   #1300
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Tourneo Custom 2.0 2017 170KM

Trzeba trochę poszukać, jest mnóstwo innych wątków dotyczących silnika 2,0 EcoBlue...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-02-2021 o 21:34
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.