Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-09-2012, 22:17   #1
Ryb@
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 13-05-2008
Skąd: Opole Rotterdam
Model: Mondeo
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie mondeo MKIII TDCI 2005- 2006 do oceny

witam proszę o ocenę jakieś uwagi
1.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
Poszukuje Monet Polskich (kolekcjonerskie, okolicznościowe, obiegowe)
Ryb@ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2012, 10:56   #2
Novy911
ford::average
 
Avatar Novy911
 
Zarejestrowany: 02-03-2010
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: 2009
Postów: 66
Domyślnie Odp: mondeo MKIII TDCI 2005- 2006 do oceny

Wszystkie maja małe przebiegi jak na takie roczniki i pochodzenie z Niemiec. Dla normalnego człowieka praktycznie nie możliwe jest ich potwierdzenie jako że Ford nie ma ogólnoeuropejskiej bazy danych. Więc trzeba sprawdzić bardzo dobrze auto przed kupnem. Ja bym szukał krajowego jeśli chodzi o Fordy, a jak z Niemiec to jechał na ich ziemie i brał auto w miejscu gdzie było serwisowane, co za tym idzie będzie możliwość sprawdzenia auta przy właścicielu.
Novy911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2012, 12:31   #3
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie Odp: mondeo MKIII TDCI 2005- 2006 do oceny

Trochę masz rozrzut w poszukiwaniu auta - gdzie Wrocław a gdzie Białystok. Szukaj auta w pobliżu swojego miejsca zamieszkania max 100 km - myślisz że dalej od twojego domu są lepsze auta ?? Pojedziesz tam 400-500 km w jedną stronę, będziesz zmęczony, psychicznie nastawiony na zakup i możesz nieobiektywnie ocenić auto i wpakować się na minę. 8 letni diesel za te pieniądze nie może mieć takiego niskiego przebiegu - musisz liczyć że diesel robi min 30 tys km rocznie i już wychodzi ci 240 tys a nie jak w jednym z nich 140 tys.
Jak szukałem dla siebie auta (co zajeło mi ok roku) trochę obejrzałem bezwypadkowych igiełek z małym przebiegiem (wypadek wg definicji to zdarzenie w którym byli ranni). Sam zdecydowałem że jadę do DE i tam kupuję auto od właściciela - dałem więcej niż za auto w PL ale wiem co mam, znam historię serwisową auta popartą książką serwisową, fakturami i wydrukami z serwisu.
Zobacz sobie ceny na mobile.de i może zrozumiesz że dziwnym trafem wszystkie igły, z małym przebiegiem niemieccy emeryci trzymają w garażu żeby po kilku latach sprzedać za bezcen polaczkowi (może chcą naprawić krzywdy wyrządzone w czasie wojny).
Nie sądź że niemcy są tak bogaci (a może głupi) że sprzedają dobre auta za bezcen.
Do cen niemieckich musisz jeszcze dodać koszty sprowadzenia auta i dziwnym trafem te auta są tańsze niż w niemczech.

Co do samochodów na zdjęciach to 2 nie mają oznaczenia z tyłu MONDEO ani TDCI - reszte dopowiedz sobie sam.

Ostatnio edytowane przez piotrali ; 20-09-2012 o 12:35
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.