Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2024, 12:58   #1
BartoszMk5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-12-2023
Model: Fusion
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Pękający blok silnika 1.6 EcoBoost ?

Cześć
Posiadam forda fusiona 2013 1.6 EcoBoost.Od kiedy posiadam ten samochód zauważyłem, ze na zimnym silniku delikatnie falują mu obroty, a gdy puszczam hamulec czuć takie szarpanie/dławienie się.Problem nasila się gdy jest zimny silnik i włączone ogrzewanie. Gdy sie rozgrzeje to praktycznie problem nie wystepuje lub bardzo delikatnie.Zauwazylem tez ze czasami przez nawiewy zamiast ciepłego powietrza leci zimne jakby klima.

Gdy podlaczylem go pod obd były tam jakies stare błedy od P0300 do P0304 wyłacznie tzn dlugotrwale/przypadkowe wypadanie zapłonu. Czy to wszystko może oznaczac, ze silnik sie kończy? Za kilka dni oddaje auto do mechanika, ale wolałbym wiedziec juz teraz czy mam uzasadnione powody do zmartwień. Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez SRS ; 12-03-2024 o 19:55
BartoszMk5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2024, 12:03   #2
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Pękający blok silnika 1.6 EcoBoost ?

Schodzi płyn chłodniczy? Jak jest pęknięty blok to płyn ląduje albo w komorze spalania i się spala ewentualnie w oleju. Więc musi go ubywać. Często jest też tak, że płyn zostaje zassany podczas pracy a po odkręceniu korka poziom się mocno podnosi, czasami sztywne węże od chłodzenia na ciepłym silniku.

Samo wypadanie zapłonu to może być z wielu powodów od pierdół typu świece cewki czy czujnik wału przez wiązki inne czujniki, koła zmiennych faz itd.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 14-03-2024 o 12:06
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2024, 12:53   #3
BartoszMk5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-12-2023
Model: Fusion
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Odp: Pękający blok silnika 1.6 EcoBoost ?

Hmm musiałbym sprawdzić, ale wydaje mi się że płyn jest w normie. Trochę się wystraszyłem bo to bardzo dziwne, że kiedyś tam pojawił się błąd z wypadającym zapłonem na wszystkich cylindrach, a naczytałem się o tym że w tych silnikach pękający blok to dosyc powszechna usterka. Dzięki, mechanik sprawdzi dokładnie co i jak i oby faktycznie to była pierdoła.
BartoszMk5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.