Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2019, 22:51   #61
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Czyżby s-max do odstrzału,+inne modele ?

SUV generalnie jest wygodny. I mały i duży. A duże, przynajmniej niektóre, spokojnie funkcjonalnie zastąpią takiego S-Maxa. I można sobie wyszukiwać detale, że ma 1cm mniej, czy brak schowka. Ale to są tak naprawdę nieistotne detale. Szpan to może był kiedyś, dawno temu. Dziś praktycznie każda marka ja jakiegoś suva, albo kilka i jeździ tego pełno wszędzie.

BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 07:45   #62
daabbeer
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Skąd: Wawa
Model: S-Max, Focus II hat.
Silnik: 2.0 TDCi, 1.6 benz.
Rocznik: 2010, 2005
Postów: 105
Domyślnie Odp: Czyżby s-max do odstrzału,+inne modele ?

Cytat:
Napisał BrunoJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SUV generalnie jest wygodny. I mały i duży. A duże, przynajmniej niektóre, spokojnie funkcjonalnie zastąpią takiego S-Maxa. I można sobie wyszukiwać detale, że ma 1cm mniej, czy brak schowka. Ale to są tak naprawdę nieistotne detale. Szpan to może był kiedyś, dawno temu. Dziś praktycznie każda marka ja jakiegoś suva, albo kilka i jeździ tego pełno wszędzie.
A który to duży SUV tak spokojnie zastępuje funkcjonalnie S-maxa/Galaxy? I do tego jest z tej samej półki cenowej? Pytam bez podtekstów, po prostu sam szukam alternatywy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
daabbeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 11:23   #63
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Czyżby s-max do odstrzału,+inne modele ?

Z tej samej półki cenowej to nie wiem ;-) z nie tej samej każdy z dużych. Jeszcze raz zaznaczając, że w detalach mogą wyjść różnice, które dla jednego będą istotne, a dla drugiego nie. Nie każdy porównuje auta z suwmiarką, nie każdy potrzebuje 7 isofiksów (ironia). Ale i nie każdy lubi, jak 3 rząd siedzeń po złożeniu wystaje 10cm nad próg bagażnika...
Warto zauważyć, że w kontekście sprzedaży nowych aut jakoś te droższe SUVy się sprzedają lepiej niż tańsze miniwany. Rozumiem argumenty, że w tej cenie funkcjonalność SMaxa jest nie do pobicia, ale podobne argumenty słyszałem na forum Citroena, gdy 'udowadniano' wyższość Grand Picasso nad S-Maxem (że może SMax fajniejszy, ale o ile droższy). Choćby ja jestem przykładem, że te argumenty nie zadziałały - i po ponad 20 latach z Citroenem wolałem kupić droższego SMaxa, niż tańsze Picasso. Cóż za nieracjonalne zachowanie, nieprawdaż? Jak widać statystyczne pospólstwo zachowuje się nieracjonalnie i woli droższe SUVy od tanszych miniwanów.

Sam jeżdzę SMaxem, więc uznałem go za optymalny do moich potrzeb wybór. Mimo że na codzień nie wykorzystuję jego funkcjonalności (co oznacza, że najprawdopodobniej jej nie potrzebuje, i jest to tylko mój "chciej").Jeździłem wieloma autami, robiłem dalekie trasy tym co wypożyczalnia dała. Stąd dość luźno podchodzę do radykalnych stwierdzeń, że taki S-Max ma coś czego nie mają inne auta i nie da się go niczym zastąpić. Auto jak auto, jest wygodny i funkcjonalny. Ale jak go nie będzie to znajdzie się coś innego.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 11:54   #64
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,368
Domyślnie Odp: Czyżby s-max do odstrzału,+inne modele ?

Gdzieś za miesiąc będę potrzebował auto na tydzień które zaoferuje mi 6 miejsc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (zjeżdża mi się rodzina i raczej tylko ja będę robił za kierowcę)
Pozostaje mi zapewne wypożyczalnia, bo nie mam innej opcji.

Z tego co przeglądałem, to jest własnie Citroen, Peugeot Kangur? (coś w deseń tego starego Kangura), oczywiście vany typu transit
i jednego jakiegoś Dodge'a chyba widziałem.
Raz przewinęła mi się gdzieś na porównywarkach Alhambra i Galaxy.

S-Max jako siedmioosobowy
(nowy S-Max, bo nie sądzę że wypożyczalnie miałyby poprzednią generację)
jest siedmioosobowy dla dorosłych osób czy te z tyłu są raczej dla dzieci?
I czy w tych wszystkich autach na 6+ ten ostatni rząd jest tylko dla dzieci?
O ile kojarzę, Alhambra czy Galaxy raczej mają z tyłu pełnowymiarowe siedzenia, a jak S-Max?

Ostatnio edytowane przez edmun ; 13-05-2019 o 11:57
edmun jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 12:07   #65
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: Czyżby s-max do odstrzału,+inne modele ?

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzieś za miesiąc będę potrzebował auto na tydzień które zaoferuje mi 6 miejsc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (zjeżdża mi się rodzina i raczej tylko ja będę robił za kierowcę)
Pozostaje mi zapewne wypożyczalnia, bo nie mam innej opcji.

Z tego co przeglądałem, to jest własnie Citroen, Peugeot Kangur? (coś w deseń tego starego Kangura), oczywiście vany typu transit
i jednego jakiegoś Dodge'a chyba widziałem.
Raz przewinęła mi się gdzieś na porównywarkach Alhambra i Galaxy.

S-Max jako siedmioosobowy
(nowy S-Max, bo nie sądzę że wypożyczalnie miałyby poprzednią generację)
jest siedmioosobowy dla dorosłych osób czy te z tyłu są raczej dla dzieci?
I czy w tych wszystkich autach na 6+ ten ostatni rząd jest tylko dla dzieci?
O ile kojarzę, Alhambra czy Galaxy raczej mają z tyłu pełnowymiarowe siedzenia, a jak S-Max?
Weź jakieś Vivaro/Traffica z wypożyczalni i zmieścisz całą rodzinkę plus focusa w bagażniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 13:40   #66
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Czyżby s-max do odstrzału,+inne modele ?

S-max ma 6+7 składane, dla hobbitów. Jeśli będziesz wiózł dzieci to ok, jeśli dorośli to trochę słabo. Pełnowymiarowe ma Galaxy. Generacja modelu nic tutaj nie ma do rzeczy, one są tak robione umyślnie, do innych grup docelowych.
Alhambra też jest 7 miejscowa (normalne fotele), jak Galaxy. Pamiętaj że bagażu wejdzie mniej niż osób - 7 dużych walizek raczej nie zmieścisz. A jak jeszcze byś chciał gdzieś psa zmieścić...

Vivaro/transit itp są lepszą opcją - typowo 8-9 krzeseł i kupa dodatkowego miejsca. , ale dopytaj kwestię tonażu i ewentualnych ograniczneń. W PL np na niektórych osiedlowych uliczkach/parkingach potrafi być zakaz powyżej 2.5T i wtedy takim autem niekoniecznie powinno się wjeżdzać.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 13:46   #67
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Czyżby s-max do odstrzału,+inne modele ?

Galaxy i S-Max (2006-2014) mają takie same fotele 3-rzędu. Różnica jest tylko taka, że w Galaxy można te fotele dodatkowo przesuwać, a w S-Max mają tylko jedną pozycję.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 13:52   #68
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,368
Domyślnie Odp: Czyżby s-max do odstrzału,+inne modele ?

Dziękuję. Tak podejrzewałem. Przeglądam neta i właśnie widzę, że wszelkiego rodzaju Picasso, Zafiry czy S-Maxy to nie dla 6-ciu dorosłych osób.
Będzie nas 6 + pies. Walizki.. no właśnie..
A Vivaro/Transit - to są koszta tak wysokie, że za nic nie mogę sobie na to pozwolić.
Nie zaśmiecam już tematu, zmykam myśleć dalej.
edmun jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 17:12   #69
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Czyżby s-max do odstrzału,+inne modele ?

As się prosi na dwa auta. Jedno masz. Drugie może być malutkie. I ktoś będzie miał radochę że po złej stronę jeździł. ;-)
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2019, 05:47   #70
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Czyżby s-max do odstrzału,+inne modele ?

To jesteśmy z żoną hobbitami, bo byliśmy dwa razy wiezieni s-maksem na ostatnich siedzeniach (tych w bagażniku) i było nam całkiem wygodnie. Na ale razem ważymy 127 kg. :-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.