Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2014, 14:22   #1
owner_77
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK5, Fusion/Mondeo mk5, Mondeo MK4
Silnik: 2.0eb , 2.0eb 2500,
Rocznik: 2016, 2014, 2007
Postów: 16
Domyślnie Piszczący silnik 2,5 T

Witam

Panowie mam dość duży problem ze zdiagnozowaniem usterki, tzn. po załączeniu silnika jak jest zimny wszystko jest cicho i nic się nie dzieje, ale wraz ze wzrostem temperatury zaczyna jednostajnie piszczeć na moje ucho lewa strona silnika góra,
Byłem w 2 serwisach, w jednym diagnoza alternator, ale po zdjęciu paska nadal piszczało więc poddali sie.
Druga diagnoza to któryś z elementów rozrządu... kupiłem kompletny rozrząd i został wymieniony, niestety ani rolki ani pompa nie były przyczyną piszczenia, a objaw piszczenia nadal jest. Drugi serwis stwierdził że prawdopodobnie za małe ciśnienie daje pompa oleju ale nie mają czym tego zmierzyć.
Może ktoś spotkał się z czymś podobnym,

Powiem tak autko z przebiegiem 97 tyś. jestem 2 właścicielem i zrobiłem nim 17 tyś, na razie bez gazu, olej wymieniony przy kupnie na pełny syntetyk,

Z góry dzięki za pomoc i sugestie.
Robert

__________________
-----------------------------------------------------------------------------------
Mondeo 2.0EB [MK5] & Fusion 2.0EB Tytanium & Mondeo 2.5 [MK 4]
owner_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2014, 15:04   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Piszczący silnik 2,5 T

Takie dżwięki słychać, jak jest zapchana odma, czyli odpowietrzenie skrzyni korbowej. Mozna to sprawdzić zdejmując korek wlewu oleju, i przykryć otwór lekko starymi szmatami, aby olej nie chlapał z otworu , i posłuchać pracującego silnika. Jeżeli dżwięk ucichnie, to znaczy że to co wyżej napisałem.
Druga opcja, to zanieczyszczony lub zaolejony wkład filtra powietrza, i wtedy podciśnienie w dolocie znajduje sobie wszelkie możliwe dojścia powietrza, i wydaje różne dżwięki,. Spróbuj odpalć bez filtra powietrza.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2014, 15:31   #3
owner_77
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK5, Fusion/Mondeo mk5, Mondeo MK4
Silnik: 2.0eb , 2.0eb 2500,
Rocznik: 2016, 2014, 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Piszczący silnik 2,5 T

Sprawdziłem
i masz racje, po otwarciu korka wlewu objaw ustał, jak dotykam do korka to silnik ssie mega ilość powietrza do siebie przez korek czy to objaw normalny ?

czy odma olejowa to wężyk łącząca obudowę filtra oleju z wlotem pośrodku głowicy ?
Bardziej zatkany wężyk czy któryś z wylotów ?? tam w filtrze czy silniku ?
__________________
-----------------------------------------------------------------------------------
Mondeo 2.0EB [MK5] & Fusion 2.0EB Tytanium & Mondeo 2.5 [MK 4]
owner_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2014, 16:50   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Piszczący silnik 2,5 T

W różnych silnikach jest to inaczej rozwiązane. Odma, jest to odpowietrzenie skrzyni korbowej silnika tak, aby nie stwarzało się duże cisnienie z przedostających sie spalin i sprężonego powietrza, w zależnosci w jakiej fazie jest tłok, spreżania, i pracy.
W moim silniku nie ma odmy zewnetrznej rurki, tylko wewnątrz silnika w bloku są dwa pionowe otwory, łączące skrzynię korbową, z pokrywą zaworów. Ujście cisnienia spod pokrywy jest do dolnej części obudowy filtra powietrza. Ale to typ USA.

Ostatnio edytowane przez salom ; 04-10-2014 o 19:09
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2014, 18:47   #5
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Piszczący silnik 2,5 T

"czy odma olejowa to wężyk łącząca obudowę filtra oleju z wlotem pośrodku głowicy ?"

Tak, w przypadku 2.5T

U siebie już ją czyściłem, sprawa jest prosta technicznie ale trzeba sobie zarezerwować trochę wolnego czasu.

Żeby to miało ręce i nogi najlepiej wyczyścić całą obudowę filtra oleju ponieważ tam też może być napchany syf.

Należy najpierw wymontować obudowę filtra powietrza, aby ułatwić sobie dostęp do obudowy filtra oleju, potem dookoła są 3 albo 4 śrubki torx (nie pamiętam) do obudowy, odpiąć wężyk odmy, odkręcić obudowę filtra (trochę się z niej wyleje oleju więc szmatę podłożyć), wyczyścić czymś do nagarów lub hamulców, wysuszyć (przy okazji wymienić filtr) skręcić i gotowe. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie czyścić otworów olejowych w bloku żadnymi czyścikami rozpuszczalnikowymi, żeby czasem nie rozrzedzić sobie oleju w misce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Du_poid ; 04-10-2014 o 18:49
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2014, 18:51   #6
owner_77
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK5, Fusion/Mondeo mk5, Mondeo MK4
Silnik: 2.0eb , 2.0eb 2500,
Rocznik: 2016, 2014, 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Piszczący silnik 2,5 T

Ściągnąłem odmę od strony filtra i piszczenie ustało, przewód jest drożny, ale jak przytykam palcem otwór przy filtrze to czuć bardzo duże ssanie powietrza czy to objaw normalny wystarczy że założę ją s powrotem znów piszczy więc powodem jest ssanie do tego wlotu, czy może jeszcze jest jakaś inna odma łącząca silnik z układem dolotowym (tak jak miałem w mk3) i ona się przytkała.

lub może jakieś inne pomysły ?
__________________
-----------------------------------------------------------------------------------
Mondeo 2.0EB [MK5] & Fusion 2.0EB Tytanium & Mondeo 2.5 [MK 4]
owner_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2014, 19:15   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Piszczący silnik 2,5 T

Skoro już znalazłeś przyczynę piszczenia, a tyle warsztatów i mechaników kreślili różne teorie, to teraz pomyśl, co zrobić aby zlikwidować tak duże podciśnienie wytwarzane przez układ zasysania powietrza przez silnik.
Podpowiadam nie dlatego że wiem co, ale nie widzę pojazdu to nie mogę stwierdzić zrób tak i tak.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 00:09   #8
owner_77
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK5, Fusion/Mondeo mk5, Mondeo MK4
Silnik: 2.0eb , 2.0eb 2500,
Rocznik: 2016, 2014, 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Piszczący silnik 2,5 T

Najprościej to zrobić trójnik i dodatkowe wejście skierować do puszki z filtrem powierza, ale to tylko zwalczenie objawu a nie przyczyny, zastanawiam się czy czasami w obudowie filtra oleju nie znajduje się jakiś zaworek lub regulator który się zatkał, bo nie znalazłem nigdzie innej odmy która by łączyła silnik z układem dolotowym silnika.
__________________
-----------------------------------------------------------------------------------
Mondeo 2.0EB [MK5] & Fusion 2.0EB Tytanium & Mondeo 2.5 [MK 4]
owner_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2014, 09:18   #9
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,423
Domyślnie

Peknieta membrana w odmie, tylko wymiana na nowa, niestety patent Volvo wszystko w jednej obudowie.
__________________
http://s1069.photobucket.com/albums/u468/cliner66/
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=786
---------------------------------------------------
269KM/429Nm by Heko(było),następne(było) 275KM/427Nm...jest 324KM/483Nm...
cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2014, 19:59   #10
owner_77
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK5, Fusion/Mondeo mk5, Mondeo MK4
Silnik: 2.0eb , 2.0eb 2500,
Rocznik: 2016, 2014, 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Piszczący silnik 2,5 T

Cytat:
Napisał cliner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Peknieta membrana w odmie, tylko wymiana na nowa, niestety patent Volvo wszystko w jednej obudowie.
Diagnoza 100% trafiona.
Odma wymieniona usterka usunięta.

Wielkie dzięki za sugestie temat można zamknąć.
__________________
-----------------------------------------------------------------------------------
Mondeo 2.0EB [MK5] & Fusion 2.0EB Tytanium & Mondeo 2.5 [MK 4]
owner_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.