Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2015, 13:57   #1
feniks2003
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 23-11-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 6
Domyślnie Pakiet Active Park Assist czy możliwy montaż w Polskim ASO?

Witam. W grudniu odbieram nowego focusa według mojej konfiguracji. W momencie zamówienia nie pomyślałem o pakiecie Active Park Assist, a teraz chciałbym jednak zamontować go, samochód już w przygotowaniu i nie da się domówić. I teraz pytanie.

Czy jest możliwość zamontowania go w Polsce, identyczny jak fabryczny? W Bemo Motors, gdzie odbieram auto powiedzieli że mogą mi zamontować jakiś swój pakiet bez automatycznego parkowania, bez wyświetlania na wyświetlaczu miejsca pikającego czujnika, tylko dźwięk z głośników. Faktycznie nigdzie nie da się tego fabrycznego dokupić?

Pozdrawiam,
Sebastian

feniks2003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2015, 14:22   #2
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: Pakiet Active Park Assist czy możliwy montaż w Polskim ASO?

To co chca tobie zamontować w ASO to zwykle czujniki parkowania, nawet nie oryginalne fordowskie.
Pewnie za ten dokładany system tez pozostanie ci sporo zapłacić jak to w ASO. Zrobisz jak będziesz uważał, ja natomiast bym zrobił tak:

Jest możliwe jak najbardziej domontować całego asystenta poza ASO, tylko musisz sobie zadać pytanie czy będziesz z niego w całości korzystał i jak często. Zdecydowana większość użytkowników nie korzysta z automatycznego parkowania, bo samemu zaparkujesz szybciej. Przydatny jest natomiast pełen parktronik, czujniki przód i tył wraz z wizualizacja na Radiu i ja bym zainwestował w ten system na elementach forda. Będziesz miał system taki jak przy zamówionym samochodzie tyle ze bez automatycznego parkowania.
Ja sam miałem sobie założyć takie nie oryginalne czujniki, ale na cale szczęście poczekałem i założyłem oryginalne PDC i nie żałuje.

W Warszawie pomoże ci @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , z częściami pewnie nie będzie problemu.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2015, 09:33   #3
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Pakiet Active Park Assist czy możliwy montaż w Polskim ASO?

lepiej dołożyć fabryczne czujniki parkowania, automatyczne parkowanie też da się dołożyć
popatrz na te wątki:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (kol. PDZ założył)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2015, 14:15   #4
feniks2003
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 23-11-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: Pakiet Active Park Assist czy możliwy montaż w Polskim ASO?

Na automatycznym parkowaniu aż tak mi nie zależy. Wystarczą czujniki, ale chciałbym żeby były takie jak przy zamówienia w fabryce.

Jak ma się do tego gwarancja na samochód, w momencie kiedy montujemy i grzebiemy w oprogramowaniu poza ASO? I jaki jest mniej więcej koszt takiego montażu.
feniks2003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2015, 16:25   #5
lim-5
ford::beginner
 
Avatar lim-5
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 15-04-2014
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 19
Domyślnie Odp: Pakiet Active Park Assist czy możliwy montaż w Polskim ASO?

Wyżej ktoś powiedział: Zdecydowana większość użytkowników nie korzysta z automatycznego parkowania, bo samemu zaparkujesz szybciej.
O ile pierwsza część zdania może być bliska prawdy to druga już na pewno jest fałszywa.
Nigdy nie bałem się parkowania równoległego i często z niego korzystałem.
Nie zawsze jednak udawało się to od razu, bez poprawek.
Park Assist robi to dokładniej, na raz i SZYBCIEJ. Jak już uwierzysz w jego precyzję można to zrobić z o wiele większą prędkością niż samodzielnie. Model 2014 parkuje ponadto prostopadle!
Jeśli to tylko możliwe, nie rezygnuj z pełnej funkcjonalności. Naprawdę to użyteczna funkcja, a nie bajer.
__________________
samoloty: TS-8 Bies; TS-11 Iskra; Lim-5; MiG-21MF
auta (wszyskie na F, nowe): Fiat 126, Favorit, Fabia 1.9TDI, Ford Focus
lim-5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2015, 16:50   #6
TheVoytekBear
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Pakiet Active Park Assist czy możliwy montaż w Polskim ASO?

Hej, może ja się tu podczepię ze swoim pytaniem. Będę miał w swojej foce Active park asist ale w tej podstawowej wersji (czujniki i jakieś serwo do kręcenia kierownicą, bez kamerki). Pytanie, czy da się w tym pakiecie włączyć monitorowanie nadjeżdżających aut przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego (nie pamiętam dokładnej nazwy). Z tego, co gdzieś wyczytałem, ta funkcja opiera się na czujnikach.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2015, 12:42   #7
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,507
Domyślnie Odp: Pakiet Active Park Assist czy możliwy montaż w Polskim ASO?

Cytat:
Napisał feniks2003 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Czy jest możliwość zamontowania go w Polsce, identyczny jak fabryczny? W Bemo Motors, gdzie odbieram auto powiedzieli że mogą mi zamontować jakiś swój pakiet bez automatycznego parkowania, bez wyświetlania na wyświetlaczu miejsca pikającego czujnika, tylko dźwięk z głośników. Faktycznie nigdzie nie da się tego fabrycznego dokupić?

Pozdrawiam,
Sebastian
Witam

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

a) System czujników parkowania zestaw podstawowy, tył
(dodatkowo wymagany zestaw montażowy)
FINIS (1733507)
1 724 804
892,00 zł

b) Xvision (SCC)* System czujników parkowania adapter do systemu Ford Infotainment Display
1 928 133
453,00 zł

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

c) dla Focusa mk3 PRZED liftem jest jeszcze coś takiego

System czujników parkowania zestaw instalacyjny
196,00 zł


Powyższy zestaw to tylko czujniki tylne
Dla porównania, firmowy (Logic) zestaw na przód i tył
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Cytat:
Napisał TheVoytekBear Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej, może ja się tu podczepię ze swoim pytaniem. Będę miał w swojej foce Active park asist ale w tej podstawowej wersji (czujniki i jakieś serwo do kręcenia kierownicą, bez kamerki). Pytanie, czy da się w tym pakiecie włączyć monitorowanie nadjeżdżających aut przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego (nie pamiętam dokładnej nazwy). Z tego, co gdzieś wyczytałem, ta funkcja opiera się na czujnikach.
Podobno da się włączyć komputerem diagnostycznym
Albo na tym forum albo na forum Focusa ktoś pisał, że to aktywował

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 27-05-2019 o 06:34
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 18:07   #8
straznik00
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-05-2015
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Active Park Assist - nie można włączyć.

Witam, niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Focusa mk3 2017 r, który jest wyposażony w Active Park Assist. Niestety przy próbie uruchomienia dostaje informację "Funkcja niedostępna, przeczytaj instrukcję obsługi".
Udało mi się parę razy załączyć go w trakcie jazdy przy prędkości ok 70 km/h - wtedy była informacja " parkowanie równoległe - zwolnij ". Gdy zwolniłem do prędkości z instrukcji ( poniżej 30 km na godzinę), to wyskakuje ponownie info o funkcji niedostępnej.
Sprawdziłem instrukcję obsługi, jest napisane, że gdy system TCS jest wyłączony lub nieprawidłowe ciśnienie w kołach to nie będzie system działał - tu wszystko ok, ciśnienie kół skalibrowane, tcs włączony.
Proszę o pomoc czy coś robię źle.

Ostatnio edytowane przez straznik00 ; 31-10-2018 o 18:10
straznik00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 21:23   #9
AdamGdansk1
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 30-11-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK3
Silnik: 1,5 TDCI, 120 KM
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: Pakiet Active Park Assist czy możliwy montaż w Polskim ASO?

Gdyby ktoś chciał dołożyć do Focusa MK3 po lifcie tego asystenta parkowania to mam na zbyciu taki przełącznik. Dostałem go razem z panelem klimatyzacji a mi nie potrzebny.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0253.jpg (94.8 KB, 127 wyświetleń)
AdamGdansk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2018, 14:11   #10
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,359
Domyślnie Odp: Active Park Assist - nie można włączyć.

Cytat:
Napisał straznik00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety przy próbie uruchomienia dostaje informację "Funkcja niedostępna, przeczytaj instrukcję obsługi".
Wszystkie czujniki parkowania działają?
Przy wyższej prędkości, najpierw wpada funkcja która informuje że przy takiej prędkości nie włączysz tego systemu, dopiero przy niższej załącza się prawdziwy błąd bo przy niższej system zezwala na jego uruchomienie. Stąd przy wyższej prędkości jest inny komunikat, bo tu wpada "break" w kodzie że "nie możesz przy wysokiej prędkości tego użyć". Mówiąc inaczej, mając coś uwalone, to wtedy system nawet nie sprawdza czy są czujniki parkowania.
Zaparkuj auto, włacz czujniki parkowania, poproś kogoś żeby po kolei każdą czujkę sprawdził . Z racji że to jest najłatwiejsze do sprawdzenia (i zajmuje namniej czasu) to zaczałbym od tego. Potem szukałbym dalej, najłatwiej przez interfesj diagnostyczny czy są jakieś błędy (standardowo szukasz kogoś kto ma kabel/adapter albo kupujesz sam).


bump: jechałem dzisiaj rano do pracy i jeszcze jedno mi wpadło do głowy. Nie masz czasami domontowanego haka?
Dodatkowo instrukcja mówi o:

Tylko czujniki parkowania:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Aktywny system wspomagania parkowania
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 02-11-2018 o 09:37
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki parkowania


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.