Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2008, 10:05   #51
Pedros
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2006
Skąd: Centrum Polski
Postów: 36
Domyślnie Re: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Tak, tam jest ten czujnik a strzałka pokazuje wtyczkę do niego.

Pedros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2009, 20:19   #52
Makiks
ford::average
 
Avatar Makiks
 
Zarejestrowany: 24-03-2008
Model: Mondeo MK III Titanium
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 62
Domyślnie Re: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Post usunięty
__________________
Mondolot tytanowaty 2,2 TDCi 155 KM
Makiks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2009, 20:27   #53
Makiks
ford::average
 
Avatar Makiks
 
Zarejestrowany: 24-03-2008
Model: Mondeo MK III Titanium
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 62
Domyślnie Re: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

OK. Po około 6 miesiącach udało mi się rozgryść ten problem. Stało mi się tak, że na autostradzie miałem na budziku ok.220 km/h i nagle samochód stracił moc (mowa o Mondeo 2,2 TDCi) i zapaliła się kontrolka świec żarowych i samochód przeszedł do pracy w trybie awaryjnym (słabiutki i zero przyspieszenia, ale doturlać się można). W trakcie jazdy na prawym pasie na moment go zgasiłem i w normalny sposób uruchomiłem poprzez przekręcenie kluczyka. Hulał normalnie ale tylko do prędkości ok. 170 km/h. I tak w kółko. Była wymiana wtryskiwaczy i po tym myslałem, że juz będzie OK. Niestety to samo. Wczoraj na forum przeczytałem, że takie zachowanie jest wynikiem awarii czujnika położenia wałka rozrządu (cena w ASO Ford - 89,30 zł). I tu dowiedziałem się, że po takich manewrach należy sprawdzić czy w komuterze samochodu nie ma błędów (o tym już nikt na forum nie napisał). Program Forda wykrył 6 błędów w tym trzy dotyczące układu wtryskowego. Zostały one usunięte poprzez właśnie ten program i auto odzyskało dawny wigor (taka operacja w ASO Forda kosztuje ok. 200,00 zł, w nieautoryzowanym zakładzie ok. 100,00 zł). I niech nikt nie wypisuje jaką to techniką jazdy nalezy jechać aby kontrolka świec żarowych się nie zapalała. Bzdura. Samochód ma działać w każdej sytuacji i basta. Taki numer może zdarzyć się podczas wyprzedzania na zwykłej jednopasmowej drodze i pocałunek z TIRem jadącym z przeciwka może doprowadzić do natychmiastowego skrócenia życia.
__________________
Mondolot tytanowaty 2,2 TDCi 155 KM
Makiks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2009, 20:39   #54
piotrek26
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-10-2008
Skąd: Crewe/Tarnobrzeg
Model: Mondeo Zetec
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Re: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Ja miałem takie same objawy jak opisują wszyscy w tym poście. Po przeczytaniu kilku innych temató na temat "sprężynki" postanowiłem zacząć od najtańszej opcji :fcp2 i powiem szczerze że dobrze zrobiłem. Wymieniłem czujnik jakiś tydzień temu i od tamtej pory jeszce mi nie zgasł a to dobry znak bo wcześniej przynajmniej raz dziennie to robił ale zawsze po zorgrzaniu nigdy przy zimnym silniku.
O tej opcji dowiedziałem się z forum DZIĘKI :fcp1
piotrek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2009, 13:55   #55
Vulpecula
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 09-04-2007
Skąd: Białystok
Model: MKIII
Silnik: TDCI 130pcs
Rocznik: XI 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

witajcie koledzy
miałem i niestety mam podobny problem.
Pod namową kolegów z innego forum i wyników podpięcia się pod komputer wymieniłem czujnik, ale położenia wału korbowego. Byłem przekonany że problemu nie ma. Myliłem się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znowu nie chce odpalić, włacza sie ta różowa franca, ale tylko podczas krótkiego postoju - nigdy podczas jazdy. jak ostygnie po kilku godzinach - to problemu ni ma.

Andy
__________________
Vulpecula
Vulpecula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2009, 13:56   #56
Vulpecula
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 09-04-2007
Skąd: Białystok
Model: MKIII
Silnik: TDCI 130pcs
Rocznik: XI 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

witajcie koledzy
miałem i niestety mam podobny problem.
Pod namową kolegów z innego forum i wyników podpięcia się pod komputer wymieniłem czujnik, ale położenia wału korbowego. Byłem przekonany że problemu nie ma. Myliłem się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znowu nie chce odpalić, włacza sie ta różowa franca, ale tylko podczas krótkiego postoju - nigdy podczas jazdy. jak ostygnie po kilku godzinach - to problemu ni ma. Auto nie gaśni podczas jazdy

Andy
__________________
Vulpecula
Vulpecula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 22:03   #57
Fordziak
ford::advanced
 
Avatar Fordziak
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 18-10-2006
Skąd: Częstochowa
Model: mk3/ducato
Silnik: tdci 2.0.114km na 156. 293 Nm na 373
Rocznik: 2002/1998
Postów: 234
Domyślnie Odp: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

U mnie podobnie jak u Wszystkich tyle że sprężynka mruga po zgaszeniu silnika a ponieważ mam tego klekota od kilku dni to nie wiem czy ścigać komis czy płacić za naprawę i płakać.Przejechłem tym autem 300km i już kicha.Jak odpali to podczas dodawania gazu przerywa.
Fordziak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 22:20   #58
feniu
ford::advanced
 
Avatar feniu
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 411
Domyślnie Odp: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Rękojmia 3 mieś
feniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 22:36   #59
Fordziak
ford::advanced
 
Avatar Fordziak
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 18-10-2006
Skąd: Częstochowa
Model: mk3/ducato
Silnik: tdci 2.0.114km na 156. 293 Nm na 373
Rocznik: 2002/1998
Postów: 234
Domyślnie Odp: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Czy ta rękojmia obejmuje jeśli w umowie pisze że zapoznałem się ze stanem technicznym pojazdu???Dodam jeszcze że 4 miesiące temu wtryski były wymieniane w chorzowie w serwisie i mam na to fakturę przejechane na nich 11 tysięcy.

Ostatnio edytowane przez Fordziak ; 28-02-2009 o 06:02
Fordziak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2009, 23:52   #60
Jarek22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

witam
mi się dziś zapaliła ta sprężynka podczas jazdy. Dojechałem do domu, auto jab było rozgrzane chodziło dobrze lecz było słabsze, tak jakby wogóle nie załączała się turbina, ale słychać ja jak gwiżdże. jak ostygł i go odpaliłem chodził nierówno, jak od razu dałem gazu to nie zaaragował, tylko po jakimś czasie gaz zaczął działać ale w taki sposób jakby silnik nie dostawał paliwa, szarpał troszke.
Co jest tego przyczyna? czy to ten czujnik wałka rozrządu?
Jarek22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.