Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2019, 09:22   #511
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Tak właśnie myślałem. Najdziwniejsze, że to tylko przy prawym zakręcie występuje. Opona? Felga? Zawieszenie? Poduszka silnika? Amortyzator? Szlag mnie już trafia. Nowe auto i wtopa. Podobnie jak z mondeo - tam chyba z 5 razy zbieżność ustawiałem, żeby przestał ściągać w lewo. Ech...

cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2019, 08:32   #512
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Czas zmienic marke.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 08:55   #513
rydzadam
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-11-2014
Skąd: Kaszuby
Model: Fiesta Active
Silnik: 1,0 Ecoboost 140 KM
Rocznik: 2019
Postów: 67
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Pierwsze wakacje (3.600km) nowym autem za nami. Strzeliło też dzisiaj pierwsze 10.000km. Małe podsumowanie: jestem pod mega wrażeniem, przede wszystkim komfortu jak na tak niewielkie auto, precyzji prowadzenia podczas szybkiej jazdy, sprawności systemów takich jak aktywny tempomat, ostrzeżenia "zbliżeniowe", również o pieszych i rowerzystach, świetne LED-y, itp., wydajności klimy, dobrego radia i całego systemu multimedialnego, .... wymieniać można by dalej.
Z rzeczy wkurzających zauważyłem jedynie: nieco trzeszczące, wpadające w rezonans, niektóre plastiki. Nie zawsze, ale czasami brzęczą oraz trzeszczący głośnik w drzwiach kierowcy przy głębszych basach - chyba będę reklamował przy przeglądzie.
Silnik - rewelka. Minimalnie za mało momentu poniżej 2000 obrotów, ale później jest bardzo dobrze. Przyspiesza zauważalnie nawet jeszcze przy 170-180 km/h. Wbrew obawom co niektórych moich kolegów-niedowiarków, ten mini-silnik nie "wybuchł" ani się nie "stopił" na niemieckiej autostradzie pomimo jazdy na długich odcinkach, po 100-200 km z prędkością 180-190km/h. Trochę śmierdziało plastikami i jakby płynem chłodniczym spod maski jak się zatrzymałem na parkingu, ale przy temperaturze zewnętrznej 35 stopni w cieniu i takim dużym obciążeniu silnika, wcale się nie dziwię.
Zużycie paliwa przy bardzo dużych prędkościach - powyżej 10-11, ale ostatecznie średnio na autostradzie nie przekroczyło 8,5. Na drogach krajowych przy szybkiej jeździe - 6 do 6,5. Generalnie - auto gorąco polecam.
rydzadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 11:12   #514
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czas zmienic marke.
Nie, wystarczyło zmusić gumiarza do porządnego wyważenia kół... :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2019, 17:55   #515
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

zasiadłem dzisiaj w nowej fieście w salonie, zdaje się że podstawowa wersja i od razu zaskoczyły mnie fotele bez trzymania bocznego jak w jakimś matizie, spory krok do tyłu w stosunku do poprzedniej wersji gdzie fotele trzymają ok, tkanina foteli w poprzedniej wersji też jest lepszej jakości.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2019, 21:42   #516
rydzadam
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-11-2014
Skąd: Kaszuby
Model: Fiesta Active
Silnik: 1,0 Ecoboost 140 KM
Rocznik: 2019
Postów: 67
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał edekp1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zasiadłem dzisiaj w nowej fieście w salonie, zdaje się że podstawowa wersja i od razu zaskoczyły mnie fotele bez trzymania bocznego jak w jakimś matizie, spory krok do tyłu w stosunku do poprzedniej wersji gdzie fotele trzymają ok, tkanina foteli w poprzedniej wersji też jest lepszej jakości.
Nie wiem w jakiej wersji siedziałeś. Może faktycznie najbidniejszej. W Active fotele są bardziej jak OK. Robiłem na urlopie przebiegi po 3 godziny bez wysiadania z auta, a dziennie razem nawet po 10 godzin. Przeżyłem. Co do trzymania bocznego może takie było tylko wrażenie. Umów się na jazdę próbną. Zweryfikujesz.
rydzadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2019, 08:01   #517
wowo213
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 19-01-2018
Model: fiesta mk8
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 191
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Fotele są ok wygodnie się w nich siedzi(Titanium).Mnie bardziej irytuje,że fotel(kierowcy) gdzie mam regulacje góra-dól,odcinek lędźwiowy rusza się na boki delikatnie.Zgłaszałem to,ale TTTM.Od razu podeszliśmy do innej fiesty i tez tak było.Wniosek z tego taki,że kupując kiedyś nowy samochód dokładniej się mu przyjrzę.Moim zdaniem jest to porażka
Tutaj nagranie pod fotelem jak to wygląda
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

2 problem którego na szczęście nie słychać przy słuchaniu radia,to grzechotanie przy dodawaniu gazu,nierówności drogi też to wywołują i puszczanie sprzęgła.Widziałem,że jest rozwiązanie tego problemu TSI Nr. 18-2383 Niby zamontowanie dodatkowego oringu rozwiązuje problem,bo jest luz na tych przewodach i to one gruchoczą
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze z tym nie byłem,więc nie wiem czy faktycznie działa

Poza tymi 2 większymi problemami to fajne autko.Mógłbym się jeszcze doczepić,że klapę bagażnika praktycznie trzeba ręcznie otwierać,bo siłowniki są słabe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wowo213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2019, 08:16   #518
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Właśnie - też mam wrażenie, że silnik mi grzechota, zwłaszcza przy dodawaniu gazu. Ale czyżby w roczniku 2019 nie usunięto problemu w fabryce?
ASO (a raczej doradca) twierdzi, że wszystko jest ok, że ta silniki tak mają, że po kilku tysiącach to minie, że to kwestia zawieszenia silnika w ST-Line itp. itd.
A auto jeździ wg mnie jak diesel/traktor/stary fiat bez oleju. :-)
Tyle, że... żonie ten dźwięk nie przeszkadza. :-D
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2019, 09:39   #519
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

No ja nie zauwazylem zeby cos "gruchotalo". Pozatym wg mnie, jak taki oring ma cos usztywnic? To jest uszczelka wiec raczej idzie o uszczelnienie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2019, 12:03   #520
wowo213
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 19-01-2018
Model: fiesta mk8
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 191
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Nie wiem jak ma to coś usztywnić,ale tutaj jest 9 stron tematu o problemie grzechotania
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I w postach idzie wyczytać,że rozwiązuje to problem
Spoiler:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Tutaj jeszcze inna opcja rozwiązania spięcie tych rur 2 opaskami

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.







Więc jak widać coś jest na rzeczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja poproszę ich o zamontowanie tych o-ringów przy okazji wizyty.

Ostatnio edytowane przez wowo213 ; 03-08-2019 o 12:13
wowo213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.