Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2020, 13:42   #1
primots
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-12-2013
Model: Mondeo Mk III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 2
Angry Naprawa pompy wtryskowej -

Witam

W lipcu tego roku auto (Mondeo mk3 2.0 TDDI) nagle przestało odpalać. Zaprowadziłem auto do mechanika. Ten wysłał mi screen z komputera, że jest błąd "Sterownik pompy wtryskowej - błąd komunikacji". Powiedział, że pompa jest do regeneracji i wysyła ją do Boscha w Gdańsku. Koszt naprawy 2200 zł. przy odbiorze dał mi papier z naprawy na którym jest gwarancja 12msc, pięczątka jego zakładu i jakieś tabelki z pomiarów pompy. Minął może tydzień i auto zaczęło zapalać za którymś razem (nawet za 30stym którymś). Jak już zapalił to później zapalał od razu ale jak odstał ok 1 godzinę to znowu gdzieś za 30stym razem. Zaprowadziłem go z powrotem do mechanika. Minęły 2 tyg. Telefonów nie odbierał to pofatygowałem się osobiście do warsztatu. Samochód dalej ma problemy z odpalaniem. Twierdzi, że tym razem to nie wina pompy bo niema żadnych błędów. Mechanicznie wszystko sprawne bo jak odpali nie ma żadnych objawów. Silnik pracuje równo, nie gaśnie i ma moc. Ja mam wrażenie, że pompa wcale nie była robiona bo wg mnie powinna być chyba jakaś faktura z naprawy od Boscha. Jak mu powiedziałem, że nie dostałem żadnego potwierdzenia z tej naprawy w Boschu to mi powiedział, żebym zaprowadził auto gdzieś indziej udowodnił mu, że pompa jest niezrobiona.. Chciałbym się Was zapytać czy Bosch udzieliłby mi informacji czy pompa o tym numerze była faktycznie regenerowana w tym czasie? Mam wrażenie, że mechanik mnie nieźle wyrolował. Zaprowadzę gdzieś indziej okaże się, że to nie pompa a coś innego i boje się, że to od początku było to "coś innego" a on mnie skasował na 2200 zł gdzie pompa była może dobra i nic z nią nie robił a może tylko wyczyścił czy coś.. Do poniedziałku kazał dać czas a potem mam prowadzić gdzieś indziej..

primots jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2020, 13:52   #2
takelek87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-09-2020
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Naprawa pompy wtryskowej - problem z mechanikiem

Moim zdaniem niech Ci poda adres na który wysłał pompę i dzwoń.
Wydaje mi się,że jak opiszesz sytuacje to powinni Ci udzielić takiej informacji.
To nie Ty mu powinieneś udowadniać tylko on,że pompa była robiona. Żądaj faktury za naprawę z Boscha.
takelek87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2020, 15:20   #3
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Naprawa pompy wtryskowej - problem z mechanikiem

A pompę z tyłu koło baku pofatygował się i, sprawdził? Bo od tego bym zaczął.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2020, 19:50   #4
primots
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-12-2013
Model: Mondeo Mk III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Naprawa pompy wtryskowej - problem z mechanikiem

Ta pompke pomocnicza to ja już wymieniłem wczesniej bo myślałem że to może przez to.. z kim bym nie gadał to mówią że mnie wyrolowal i tyle.. wstyd żeby powiedzieć prowadź sobie gdzieś indziej z tym a pompa jest zrobiona i uwierz mu na słowo..
primots jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2020, 10:31   #5
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Naprawa pompy wtryskowej - problem z mechanikiem

Takie objawy daje też cofające się paliwo. Może coś jest źle poskładane np przy filtrze paliwa, trzeba by na chwilę założyć wężyk przezroczysty albo z zaworem zwrotnym żeby to wyeliminowac
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , nie odpala , pompa wtryskowa , tddi


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.