Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2016, 06:59   #11
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Dzięki za zdjęcia. Wygląda to wszystko od razu lepiej. Bardzo dziwi mnie polityka Forda i dawanie żółtych żarówek do oświetlenia tablicy rejestracyjnej, gdy z przodu świecą bielutkie LEDy.

__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 09:37   #12
Jon1915
ford::beginner
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 16-10-2015
Skąd: Kalisz
Model: Kuga Mk3
Silnik: 1.9
Rocznik: 2020
Postów: 33
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Lampki w lusterkach mozna przerobic na Led, wystarczy troche manualnych umiejetnosci, jest to nawet opisane na niemieckim forum MOTOR-TALK. Jak znajde to podesle link.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Jon1915 ; 24-08-2016 o 10:11
Jon1915 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 09:37   #13
kubiba
ford::average
 
Avatar kubiba
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 09-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 196
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Cytat:
Napisał siebek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za zdjęcia. Wygląda to wszystko od razu lepiej. Bardzo dziwi mnie polityka Forda i dawanie żółtych żarówek do oświetlenia tablicy rejestracyjnej, gdy z przodu świecą bielutkie LEDy.


Mnie też to bardzo dziwiło. Zwłaszcza, że Focus już ma dawno ładne białe LEDy nad rejestracją.
kubiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 09:38   #14
kubiba
ford::average
 
Avatar kubiba
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 09-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 196
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Cytat:
Napisał Jon1915 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lampki w lusterkach mozna przerobic na Led, wystarczy troche manualnych umiejetnosci, jest to nawet opisane na niemieckim forum MOTOR-TALK. Jak znajde to podam link.


Super! Będę wdzięczny.
kubiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 11:27   #15
madamaszek
ford::average
 
Avatar madamaszek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: okolice Warszawy
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5EB 160KM MT6
Rocznik: 2016
Postów: 61
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Cytat:
Napisał kubiba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poniżej zamieszczam zdjęcia. Dodam, że oczywiście na żywo wygląda to o wiele lepiej.
Czołem. Dzięki za zdjęcia. Efekt super. Ja w poprzednim fordzie też takie zainstalowałem. Teraz jednak mam obawę, czy w samochodzie na gwarancji takie modyfikacje są dopuszczalne. Co jeśli padnie nam jakiś oryginalny LED (wg gwarancji serwis powinien wymienić całą lampę). Ktoś w serwisie odkryje nasze modyfikacje i może podważyć roszczenia gwarancyjne z uwagi na użycie części niezgodnych ze specyfikacją. Oczywiście możemy wyłożyć oryginalne przed wizytą w serwisie.
Dodatkowo te LEDy oświetlające tablice muszą mieć homologację (tak wyczytałem na aukcjach Allegro) a niektóre oferty ponoć mają fałszywe....
I tak się zastanawiam czy nie za dużo tych komplikacji ...
madamaszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 13:46   #16
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

A do kierunków kombii coś podejdzie? Niestety ale kombii też ma żarówki z tyłu w kierunkowskazach i razi to moim zdaniem bardziej niż cofanie lub oświetlenie tablicy
Zastanawiam się czy cofania, tablica i lusterka są bez CAN - bo to nie problem jak się spalą
Natomiast kierunkowskaz może byc na CAN.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 14:21   #17
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Poprzednie Mondeo krzyczało tylko jak przednia żarówka od świateł mijania padła. Wątpię, żeby coś się zmieniło w Mk5.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 14:52   #18
kubiba
ford::average
 
Avatar kubiba
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 09-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 196
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Cytat:
Napisał madamaszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czołem. Dzięki za zdjęcia. Efekt super. Ja w poprzednim fordzie też takie zainstalowałem. Teraz jednak mam obawę, czy w samochodzie na gwarancji takie modyfikacje są dopuszczalne. Co jeśli padnie nam jakiś oryginalny LED (wg gwarancji serwis powinien wymienić całą lampę). Ktoś w serwisie odkryje nasze modyfikacje i może podważyć roszczenia gwarancyjne z uwagi na użycie części niezgodnych ze specyfikacją. Oczywiście możemy wyłożyć oryginalne przed wizytą w serwisie.
Dodatkowo te LEDy oświetlające tablice muszą mieć homologację (tak wyczytałem na aukcjach Allegro) a niektóre oferty ponoć mają fałszywe....
I tak się zastanawiam czy nie za dużo tych komplikacji ...


Jeśli (odpukać) faktycznie padnie nam, któryś z LEDów tylnych to tak jak piszesz po prostu będzie trzeba na wszelki wypadek zamienić żarówkę na starą tradycyjną.
Nie jest powiedziane też, że w przypadku przepalenia, którejś z żarówek cofania czy też oświetlenia tablicy rejestracyjnej trzeba udawać się do serwisu Forda. Mi powiedzieli, że mogą mi wymienić żarówkę cofania za 70 zł + do tego koszt ich żarówki, więc uznałem, żeby mnie pocałowali w nos.

Co najlepsze w mojej instrukcji jest opisane jak wymienić żarówkę cofania, ale najlepsze jest to, że według tej instrukcji żarówka cofania znajduje się w klapie bagażnika, a faktycznie znajduje się w bocznej części nadwozia.
kubiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 15:06   #19
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Cytat:
Napisał madamaszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz jednak mam obawę, czy w samochodzie na gwarancji takie modyfikacje są dopuszczalne. Co jeśli padnie nam jakiś oryginalny LED (wg gwarancji serwis powinien wymienić całą lampę). Ktoś w serwisie odkryje nasze modyfikacje i może podważyć roszczenia gwarancyjne z uwagi na użycie części niezgodnych ze specyfikacją. Oczywiście możemy wyłożyć oryginalne przed wizytą w serwisie..
Pytanie pojawia się w wielu wątkach. Ale zastanawiam się czy jeśli wymieniamy zwykłą żarówkę (materiał eksploatacyjny) na inną żarówkę (LED) to czy takie ryzyko rzeczywiście istnieje. Może przegląd lub policja to kwestionować (kwestia homologacji reflektora) dla żarówki innej jak w instrukcji. Ale serwis chyba mógłby jedynie zakwestionować przypadek kiedy taki bazarowy LED uszkodziłby reflektor lub elementy instalacji (np przegrzał, przetopił, prądowo przeciążył instalację). Wymieniając zwykłą żarówkę też nikt nie ma dla niej homologacji - albo przynajmniej stan homologacji nie jest doo ustalenia. Można np. wsadzić 100W żarówkę w 60W reflektor nazywając ja ultrabright

Bump:
Cytat:
Napisał kubiba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli (odpukać) faktycznie padnie nam, któryś z LEDów tylnych to tak jak piszesz po prostu będzie trzeba na wszelki wypadek zamienić żarówkę na starą tradycyjną.
Nie jest powiedziane też, że w przypadku przepalenia, którejś z żarówek cofania czy też oświetlenia tablicy rejestracyjnej trzeba udawać się do serwisu Forda. Mi powiedzieli, że mogą mi wymienić żarówkę cofania za 70 zł + do tego koszt ich żarówki, więc uznałem, żeby mnie pocałowali w nos.

Co najlepsze w mojej instrukcji jest opisane jak wymienić żarówkę cofania, ale najlepsze jest to, że według tej instrukcji żarówka cofania znajduje się w klapie bagażnika, a faktycznie znajduje się w bocznej części nadwozia.
Skoro instrukcja mówi, że możesz wymienić żarówkę - to producent / serwis powinien to respektować. Co więcej powinnieneś być w stanie to zrobić na drodze, kiedy zażąda tego policjant.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 15:40   #20
madamaszek
ford::average
 
Avatar madamaszek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: okolice Warszawy
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5EB 160KM MT6
Rocznik: 2016
Postów: 61
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

To wszystko prawda co piszecie. Można samemu wymieniać żarówki ale tylko na takie same (takie co podaje instrukcja obsługi). Natomiast my chcemy wkładać LEDy w miejsce tych tradycyjnych. Jak wiecie mamy na rynku zalew różnego typu LEDow często złej jakości. Ale nawet zakładając że kupimy tą dobrą to wciąż jest niezgodna z zaleceniem producenta (podobna dyskusja jest o oponach i felgach do naszych md5). W tylnym kloszu mamy mix żarówek tradycyjnych i LED. Jeśli padnie LED to tylko serwis. I wtedy lepiej nie mieć żadnych “swoich“ LEDów.
madamaszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.