Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-10-2009, 13:06   #1
Foveon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2005
Skąd: Oława
Model: mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Ściąga przy dodawaniu gazu i hamowaniu.

Witam.
Mam problem a mianowicie ściąga mi auto w prawo przy dodawaniu gazu i przy hamowaniu (również w prawo). W aucie wymieniłem przedwczoraj wszystkie gumy w zawieszeniu i jeden drążek stabilizatora. U diagnosty sprawdziłem hamulce amortyzatory zawieszenie. Wszystko prawie ok, może lewy tylni hamulec trochę gorzej bierze ale czy ma to znaczenie skoro auto zmienia kierunek przy przyspieszaniu? Kierownica jest prosta nawet przy ściąganiu nic ją nie ciągnie. Diagnosta zauważył że odleciały śruby z 1 poduszki mocowania silnika (ta przy chłodnicy pod spodem) wkręcił je, już myślałem że to to i tu auto jak znosi tak znosi. Zamieniłem opony z lewej na prawą (nie mam kierunkowych) i dalej to samo. Nic nie trze, hamulce się nie nagrzewają mechanik nie ma pomysłu diagnosta też. Auto miało robioną zbieżność w tym roku. Stało się to nagle odkryłem z 2 tygodnie temu jak jechałem do pracy. Czy możliwe że to skrzynia, autko już ma przejechane 350 tysięcy. Może to jednak ten tylni hamulec. Nie chce w rzęcha inwestować fortuny i tak już wydałem 500zł na gumy i diagnostę i czeka mnie jeszcze tylny hamulec. Może macie jakiś dobry pomysł?

__________________
MK3 Ford Mondeo kombi 2001 2.0 TDCi 130km
Foveon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 13:18   #2
maja0525
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: starachowice
Model: FORD MONDEO
Silnik: 1.6 B 16V
Rocznik: 1995
Postów: 56
Smile Odp: Ściąga przy dodawaniu gazu i hamowaniu.

A końcówki wachaczy sprawdzane?
maja0525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 13:48   #3
Foveon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2005
Skąd: Oława
Model: mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ściąga przy dodawaniu gazu i hamowaniu.

Tak wahacze wymienione były rok temu, oczywiście wybiło gumy więc je wymieniłem 2 dni temu same gumy.
__________________
MK3 Ford Mondeo kombi 2001 2.0 TDCi 130km
Foveon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 17:01   #4
ebutusov
ford::beginner
 
Avatar ebutusov
 
Zarejestrowany: 03-04-2009
Skąd: Trzebinia
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 Ecoboost 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Odp: Ściąga przy dodawaniu gazu i hamowaniu.

Miałem podobny objaw, przy ruszaniu foka uciekała lekko w prawo. Przy jeździe na wprost bez przyspieszania, z puszczoną kierownicą, jechała prosto jak po sznurku. Różni fachowcy mówili że: geometria, zwrotnica, opony, felgi... Nie dane mi jednak było tych cennych rad sprawdzić w praktyce - problem ustąpił "przypadkiem" - po wymianie wszystkich tarcz i klocków.
__________________
dvl
ebutusov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.