Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2018, 11:31   #1
swiety_76
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-01-2013
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2 & MK3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007 & 2011
Postów: 96
Domyślnie Jakie sprężyny na tył ? Wymienione i za twarde

Oddałem auto na wymianę tylnego zawieszenia - rozwulkanizowane tuleje (nowe wahacze itd).
Przy wymianie kumpel który mi to robił powiedział że wypadł jeden zwój sprężyny bo była przerdzewiała no i muszę dołożyć do nowych sprężyn.
Co ciekawe wcześniej przed robieniem zawieszenia nie odczuwałem żadnych niepokojących sygnałów stuków itd.
Zakupił jakieś polskie sprężyny w wersji wzmacnianej.
No i teraz tył podskakuje bardziej na na progach zwalniających albo przy jezdzie z prędkościami autostradowymi jak jest jakaś hoopka.

Podobno sprężyny mają się ułożyć i dobrze by było zapakować tył na maxa i przejechać się ale jakoś nie widzę postępu.

Jakie sprężyny najlepiej zakupić na tył jeśli chodzi o jakieś markowe zamienniki (Kyb ? Sachs ?)
Tzn które będą charakterystyką pracy najbardziej zbliżone do oryginału ?
bo z tego co widzę to oryginalne są trudno dostępne i czy tamte można reklamować bo za twarde ?


Ostatnio edytowane przez swiety_76 ; 24-06-2018 o 11:36
swiety_76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 20:24   #2
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Jakie sprężyny na tył ? Wymienione i za twarde

wzmacniane nie oznaczają twardsze to po 1.
pojedź na SKP i zmierz skuteczność amortyzacji - będziesz wiedział czy cały element (amor+spręzyna+gumy+opony+powietrze w oponach) jest odpowiedni.

Nie napisałeś w jakim stanie są tylne amory i czy są oryginalne fomoco czy sachs czy kyb.

Być może - gdybam - masz fomoco albo sachs - są twarde ale dzieki temu się dobrze trzyma jezdni na zakrętach.

Dodatkowo w profilu nie napisałes czy masz kombiaka czy htb. Kombiaki są mega twarde i tam daje się twardsze spręzyny abyś mógł coś przewieźć.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 20:32   #3
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Jakie sprężyny na tył ? Wymienione i za twarde

Ostatnio byl podobny temat.
Wyszlo ze zawieszenie w aucie zostalo skręcone na podnosniku zamiast w swobodnym stanie.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2018, 21:22   #4
swiety_76
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-01-2013
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2 & MK3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007 & 2011
Postów: 96
Domyślnie Odp: Jakie sprężyny na tył ? Wymienione i za twarde

Zawieszenie było skręcone prawidłowo w swobodnym stanie.
Samochód to Hatchback i sprężyny są do hatchbacka
Amortyzatory są jeszcze oryginalne (jak to w Fordzie długo wytrzymują), po wymianie wahaczy i sprężyn pojechałem na geometrię gdzie przy okazji sprawdzili mi amortyzatory i wyszło ponad 70% - tyle samo co przed wymiana.

Ostatni zauważyłem ciekawą rzecz - ostatnio dużo nie jezdziłem, ostatnio też mocno się ochłodziło i mam wrażenie jakby tylne zwieszenie stało się mniej twarde.
Zawieszenie było robione w te ostanie upały.
Pytanie czy ta zmiana temperatury mogła spowodować zmianę charakterystyki pracy tych sprężyn czy może już się ułożyły a może po prostu przyzwyczaiłem się już do tego ?

Tył może nie podskakuje ale jest twardszy przy jezdzie z prędkościami miejskimi nawet nie czuć specjalnie różnicy, najwięcej czuć na duzych progach zwalniających i przy jezdzie autostradowej po niezbyt równej drodze.

Jeszcze raz ponawiam pytanie który z zamienników (najczęściej dostepne to Sachs i Kayaba) ma charakterystykę najbardziej zbliżoną do oryginalnych ?
swiety_76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 13:51   #5
kaziukas
ford::average
 
Imię: Angeloss
Zarejestrowany: 27-11-2016
Skąd: Małopolska
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 16 V
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie Odp: Jakie sprężyny na tył ? Wymienione i za twarde

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio byl podobny temat.
Wyszlo ze zawieszenie w aucie zostalo skręcone na podnosniku zamiast w swobodnym stanie.
niestety naszym mechanikom to tylko rowery naprawiać,byle odwalić fuche ,oszukać a potem masz pan być zadowolony ,i biznes sie kręci. Zobacz tylko jak wymieniają klocki czy szczeki-takiemu mgr. inż mech. w l pale sie nie mieści by trochę je oczyścić. Znam to z doświadczenia.a jak chcesz wymienić dolny wahacz na którym siedzi sprężyna to facet nawymysla tyle bzdur i teorii jakie to trudne ,potem udaje się z sam. na kanał by poglądać,a potem ci powie za 30 min roboty ,i przecięcia śrub 240zł-SZOK.TO SPECJALISTA NA ZABORSKIEJ

Ostatnio edytowane przez kaziukas ; 27-06-2018 o 13:57 Powód: UZUPEŁNIENIE
kaziukas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2018, 22:23   #6
J.A.G
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-12-2018
Model: C-Max, Focus mk1
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008, 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: Jakie sprężyny na tył ? Wymienione i za twarde

Może już za późno ale z czystym sumieniem mogę polecić sprężyny Lesjöfors, te co założyłeś to pewnie polskie D&D Resory Polska a one w moim przypadku się nie sprawdziły. Za twardo za wysoko, zwykłe nie wzmacniane, oddałem na reklamacje. Lesjöfors jest chyba dostawcą na pierwszy montaż.
J.A.G jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2018, 13:11   #7
swiety_76
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-01-2013
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2 & MK3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007 & 2011
Postów: 96
Domyślnie Odp: Jakie sprężyny na tył ? Wymienione i za twarde

Dzięki za sugestię. Na razie nie wymieniałem i na razie jest zima i chyba wbrew logice jak pisałem wcześniej tłumienie tyłu jakby bardziej miękkie niż latem. Albo może się ułożyły. Zobaczymy jak będzie latem. Jak będzie gorzej to wymienię.
Na razie tragedii w większości przypadków nie ma. Najgorzej jest na progach zwalniających albo przy dużych prędkościach na lekko pofalowanej podłużnie nawierzchni.
Jak jechałem na geometrię to gość co pierwsze mi powiedział na oko to że tył jakby wyżej siedzi (opony 205/55 R16)
swiety_76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.