Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-08-2019, 10:33   #61
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Nie żebym był złośliwy, ale u mnie oryginalny przewód uległ degradacji po 8. latach eksploatacji i 200k km "nalotu".
Czy któryś z kolegów, którzy nie dokonali wymiany na nowy, oryginalny przewód, lecz zastąpił uszkodzone fragmenty przewodami gumowymi, może z całą powagą napisać, że takie niefabryczne rozwiązanie "jest (będzie) bardziej trwałe"?


IMHO takie stwierdzenie jest uprawnione dopiero wtedy, gdy co najmniej o jeden dzień przekroczony zostanie okres eksploatacji, w porównaniu ze stanem wcześniejszym.

Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2019, 11:28   #62
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Nawet jak nie bedzie trwalsze to taki wezyk kosztuje 15 zl a nie prawie czy ponad 200 plus upierdliwa wymiana. Na taki gumowy to moge sobie wymienic nawet w nocy w srodku lasu, dla spokoju woze kawalek ze soba. A co do trwalosci to w moim mondeo ktory ma 12 lat i 290 tys przebiegu wezyk jak na razie jest caly��
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2019, 11:42   #63
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Ok. Ja nie neguję sposobu rozwiązania problemu w sposób inny niż fabryczny. Sam przez jakiś czas jeździłem z dorobionym gumowym fragmentem przewodu. Wcześniej też pisałem (w tym wątku), że ten temat jest bardzo pomocny i pozwala szybko zdiagnozować problem, gdy jego pierwszym symptomem jest pojawiający się zapach paliwa w "kabinie".

Natomiast nieuprawnione jest pisanie, że niefabryczne rozwiązanie jest trwalsze od fabrycznego ponieważ nie ma na to wiarygodnych dowodów.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2019, 13:56   #64
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Dobrze dobrze. Kazdy robi jak uważa. tylko , ze inżynierowie forda dali w tym przypadku ciała.

Ostatnio edytowane przez koszka ; 06-08-2019 o 17:48
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2019, 22:28   #65
Michal5141
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-06-2019
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie też ten wspaniały przewód sie przetarł. ale nie dam zarobić fordowi. Po prostu wywaliłem cały ten plastikowy badziewny odcinek przewodu. I w jego miejsce załozyłem konkretny typowo przeznaczony do benzyny wężyk gumowy, który ma wiekszą wytrzymałość niż plastik zastosowany w oryginale. na końcówkach załozyłem opaski skrecane i wszystko od 4 miesiecy jest jak należy.



Też dopadł mnie ten sam problem co prawda w mk3 ale przewód jest podobny też taki plastikowy, I mechanik zrobił mi dokładnie tak jak opisujesz - za moja zgoda.
Wężyk plastikowy uciety przy króćcach, założony taki zbrojony do paliwa oleju 10bar i zaciśniętey metalowymi skręcanymi opaskami.

Pół roku było idealnie nic się nie działko. Pewnego ładnego dnia, zapachniało paliwem po przejechaniu 50 metrów... auto już gasila straż....

Na szczęście przy pomocy innych uczestników ruchu udało się zminimalizować płomienie i straty nie były duże.

Ciśnienie na tym przewodzie jest tak duże że wyszedł wężyk spod opaski. Wężyk po prostu spuchł przy opasce i po kawałku się zsuwał.

Także nie polecam takiego rozwiązania na dłuższą "chwile".

Ostatnio edytowane przez Michal5141 ; 26-08-2019 o 22:39
Michal5141 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2019, 05:02   #66
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

Mozna też kontrolować co jakis czas, Ale w tym przypadku wezyk plastikowy też wymaga kontroli co jakis czas
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2022, 20:36   #67
ko5a
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-10-2012
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 HE Benzyna + LPG
Rocznik: 2012
Postów: 72
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

u mnie też poszedł przewód paliwowy na zgięciu zaraz przy listwie wtryskowej.
przebieg 190kkm

przewód paliwowy: 6G91-9J280-BG już zakupiony (340zł w internecie, w ASO było drożej)

przygotowuję się do wymiany, ale brakuje mi informacji jak zdjąć osłonę przewodów paliwowych która jest przymocowana do podwozia

to chyba ta osłona:
6G919E312BC

widoczna na tym schemacie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

podpowie ktoś jak to się zdejmuje? czy trzeba te żółte element jakoś przesunąć?

Ostatnio edytowane przez SRS ; 13-08-2022 o 17:26
ko5a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2022, 01:19   #68
Harleyx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2018
Model: Mondeo
Silnik: R4 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 12
Exclamation Wymiana uszkodzonego przewodu paliwowego 2.0 benzyna+lpg

Dzień dobry wszystkim, pisze w palącej sprawie.

Kilka dni temu doszło do uszkodzenia przewodu paliwowego w moim mondku. Koszt nowej części to prawie 400zł. Ponieważ pęknięcie, znajduję się w miejscu pomiędzy mosiężną rurką biegnącą (chyba) od filtra paliwa do złączki listwy, myślałem o wymianie tylko tego fragmentu (który jest chyba jakimś plastikiem) na jakiś zbrojony przewód paliwowy.

W tym miejscu chciałem zapytać, ktoś z was miał podobny problem i zastosował podobne rozwiązanie? Jak najlepiej połączyć ze sobą wymieniony przewód z mosiężnymi elementami i czy gra jest warta świeczki, czy jednak lepiej poświęcić te 400zł?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg VideoCapture_20220827-064430.jpg (99.0 KB, 53 wyświetleń)
Harleyx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2022, 08:18   #69
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Wymiana uszkodzonego przewodu paliwowego Mondeo mk4 2.0 benzyna+lpg

Gdyby tylko chciało Ci się poszukać, to znalazłbyś odpowiedni wątek dotyczący tej usterki, jak również metody naprawy.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Opisana przez Ciebie "januszowa" metoda jest również opisana - właściwie to taka prowizorka wiedzie prym wśród osób, które uczestniczyły (do tej pory) w dyskusji.
Sam zastosowałem takie rozwiązanie, traktując je jako chwilowe i docelowo wymieniłem cały przewód. Może rozważ jednak zakup i wymianę przewodu na nowy oryginalnie (fabrycznie) montowany. Kwota 400 zł, to IMHO raczej niska cena za kolejne 150k km "zapomnienia" o temacie.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2022, 20:10   #70
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna

przy dzisiejszej jakosci materiałów nawet oryginalnych nie byłbym taki pewien tych 150 tys km spokoju
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
benzyna , mondeo mk4 , paliwo , przewód , wymiana



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.