Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-09-2022, 21:47   #31
SylwekOSP
ford::amateur
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 06-07-2021
Skąd: Swarzędz
Model: Mondeo mk IV
Silnik: 2.0 benzyna + lpg
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu, trzęsie na zimnym

A czy wcześniej, jak było ciepło też miałeś takie problemy? Czy dopiero jak temperatura na dworze zaczęła spadać?

SylwekOSP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2022, 23:22   #32
Alares
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-06-2021
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu, trzęsie na zimnym

Zaczęło się praktycznie z dnia na dzień. Było jeszcze ciepło.
Tak jak pisałem. Żona wzięła auto na jeden dzień i na drugi dzień rano zauważyłem problem.
Alares jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2022, 20:18   #33
grafiq
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-08-2013
Model: Mondeo Mk4/Focus Mk3
Silnik: 2.0 PB+LPG/1.6 EB
Rocznik: 2009/2011
Postów: 98
Domyślnie Benzyna 2.0 duratec dławi się na zimnym

Czołem,
Przeszukałem całe forum jednakże nie znalazłem rozwiązania... A problem jest następujący: przy odpalaniu na zimnym silniku, mocno się dławi, z opóźnieniem reaguje na gaz, przygasa, ciężko nim w ogóle ruszyć. Jak już trochę się nagrzeje, to jest lepiej, chociaż przy ruszaniu lubi się zadławić w przedziale 1000-2000 obrotów. Problem występuje tylko ne benzynie, na gazie chodzi dobrze. Co do tej pory zrobiłem: wymieniłem klapki w kolektorze, wymieniona odma (pęknięta była), wymienione świece, wymienione cewki, wyregulowany gaz, przepustnica wyczyszczona, reset mapy benzynowej zrobiony, zakręcony gaz na butli, wypalony do końca żeby sprawdzić czy reduktor nie puszcza, aku naładowane, check się nie świeci, na forscanie brak błędów... Już nie mam pomysłu co to może być... Jeżdżę teraz tylko ne benzynie z dodatkiem środka do czyszczenie wtrysków i na razie bez poprawy... Macie jakieś pomysły?
grafiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2022, 21:40   #34
SylwekOSP
ford::amateur
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 06-07-2021
Skąd: Swarzędz
Model: Mondeo mk IV
Silnik: 2.0 benzyna + lpg
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0 duratec dławi się na zimnym

Temat ostatnio się przewinął.
głowica/zawory -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
SylwekOSP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2022, 14:51   #35
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu, trzęsie na zimnym

Cytat:
Napisał Alares Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Forumowiczów,

Jestem posiadaczem Mondeo MK4 2009r 2.0 Duratec HE kombi z przebiegiem około 260k km + roczna instalacja gazu STAGG (na gazie zrobione jakieś 40k km).

Od ponad miesiąca męczy mnie temat wypadania zapłonu na pierwszym cylindrze na zimnym silniku.
Objawem jest trzęsienie budą zaraz po odpaleniu i przez jakieś 10-15min jazdy. Czasami ma też problemy zaraz po starcie z ustabilizowaniem obrotów przy dojeżdżaniu do świateł.
Na ciepłym silniku nic się specjalnego nie dzieje. Ma moc przy przyspieszaniu i nie przerywa w czasie nabierania prędkości.
Stało się tak z dnia na dzień bez specjalnych powodów (po tym jak żona wzięła auto na chwilę...).

Zrobiłem następujące rzeczy:
- Wymiana świec (przy okazji oleju i wszystkich filtrów)
- Wymiana cewki (na nowej jak i na starej jest tak samo)
- Wymiana EGR + adaptacja (wywalał błąd więc i tak był do wymiany)
- Wyczyszczenie przepustnicy
- Sprawdzenie wiązki elektrycznej przy cewkach
- Sprawdzenie czy gdzieś nie ma lewego powietrza w dolocie (nic nie syczy, nie ma żadnych pęknięć)
- Wyeliminowanie wpływu gazu (odłączenie całkowite instalacji od podzespołów elektronicznych auta, odłączenie i zaślepienie przewodu ciśnieniowego gazu z przepustnicy do parownika)
- Usunięcie błędów (kilkukrotnie i zawsze rano po chwili wywala błąd wypadania zapłonu na pierwszym garze)

Nie robiłem:
- nie sprawdzałem wtrysków (bo tak samo się dzieje na gazie jak i na benzynie)
- nie sprawdzałem czujnika temperatury (bo wg komputera temperaturę wskazuje OK)
- nie sprawdzałem ciśnienia w cylindrach (bo teoretycznie objaw byłby tak na ciepłym jak i na zimnym, a dodatkowo była robiona głowica rok temu)
- nie sprawdzałem sterownika (bo rozmawiałem ze specem od ECU i miał kilka takich przypadków w Mondeo MK4 w swojej karierze i żaden z klientów nie zauważył poprawy po wymianie ECU)
- nie sprawdzałem silniczka krokowego (bo teoretycznie problem nie występowałby wyłącznie na 1 cylindrze, a dodatkowo byłby obecny także na ciepłym silniku)

Podpowiedzcie mi proszę co jeszcze mogę sprawdzić bo wyczerpałem pulę pomysłów…
Komputer żadnych więcej błędów nie wypluwa poza wypadaniem zapłonu na pierwszym cylindrze.

Z góry dziękuję za każdą sugestię.
Tak na szybko duratec he z 2009 roku nie ma silniczka krokowego i ma 4 cewki.
Jak masz lpg to rozjezdza on mapy PB . było o tym pisane na forum nie raz.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2022, 15:19   #36
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,994
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu, trzęsie na zimnym

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rozjezdza on mapy PB
Tylko jeśli włączona jest "autoadaptacja"
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2022, 16:21   #37
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu, trzęsie na zimnym

Kolego nie tylko jak jest włączona autoadaptacja. Poszukaj na forum tematu o tym . Poza tym jak jest zle zestrojona isntalacja to to bedzie rozjzedzało mapy pb.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2022, 18:39   #38
grafiq
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-08-2013
Model: Mondeo Mk4/Focus Mk3
Silnik: 2.0 PB+LPG/1.6 EB
Rocznik: 2009/2011
Postów: 98
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu, trzęsie na zimnym

Hmm.. coś mi nie pasuje z tą głowicą/zaworami... Jak odpale go na zimnym na benzynie i muli go strasznie, to jak chwilę poczekam i przełączy się na gaz (chyba przy 30 stopniach jakoś tak), to od razu zaczyna pracować idealnie, nic nie szarpie, nie dławi go, normalnie jedzie. Jak się zagrzeje to tak samo, na gazie miodzio, a ja przerzucę na benzynę, to zaczyna go dławić w przedziale 1000-2000 obrotów, powyżej 2000 jest ok.
grafiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2022, 19:14   #39
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,994
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu, trzęsie na zimnym

No jak jest źle zestrojona to tak, przyznaję rację.
Zresetuj adaptacje i zobacz czy będzie lepiej. Jak tak to lpg do strojenia
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2022, 21:59   #40
Alares
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-06-2021
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu, trzęsie na zimnym

Cytat:
Napisał grafiq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm.. coś mi nie pasuje z tą głowicą/zaworami... Jak odpale go na zimnym na benzynie i muli go strasznie, to jak chwilę poczekam i przełączy się na gaz (chyba przy 30 stopniach jakoś tak), to od razu zaczyna pracować idealnie, nic nie szarpie, nie dławi go, normalnie jedzie. Jak się zagrzeje to tak samo, na gazie miodzio, a ja przerzucę na benzynę, to zaczyna go dławić w przedziale 1000-2000 obrotów, powyżej 2000 jest ok.
Hej,

W Twoim przypadku szukałbym problemu w układzie paliwowym bądź w składzie mieszanki.
Jak na gazie chodzi dobrze możesz wyeliminować problem z zapłonem ponieważ brak iskry czy problem ze świecami/cewkami daje się we znaki właśnie na gazie.
Jak na benie chodzi źle szukałbym problemu z mieszanką.
Filtr paliwa, jakość paliwa, syf w baku, przewody paliwowe, wtryski, pompa paliwa.
Najbardziej obstawiałbym wtryski.

U mnie nie było różnicy czy na gazie czy na benie. Zresztą już wiadomo dlaczego...
Alares jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , trzęsie autem , zapłon



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.