Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2020, 13:49   #61
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Cytat:
Napisał tokamil100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powoli rozumiem dlaczego wszyscy doradzali mi wycięcie DPF-a
Ci z wyciętym i źle wyprogramowanym dpf też nie mają łatwo.
zbiornik od eolys i tak wali błędami mimo emulatora po dpf

Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 13:55   #62
tokamil100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Po głowie chodzi mi jedno zasadnicze pytanie - na jakiej podstawie komputer samochodu wie ile jest płynu DPF w zbiorniczku. Do tej pory myślałem, że odpowiada za to czujnik wewnątrz zbiornika, ale wychodzi na to, że czujnik w tym zbiorniku bardziej bada lepkość płynu.

Może komputer wcale nie dostaje informacji o poziomie płynu, tylko sam sobie ten poziom wylicza. Wie ile tego płynu może być maksymalnie oraz wie ile tego płynu pompował ze zbiornika dalej. Być może dlatego po dolaniu płynu musimy w komputerze resetować jego poziom bo on sam nie może tej informacji zebrać.

Szkoda, że nikt nie ma tutaj kompletu wiedzy w tej sprawie. Szukałem, guglałem - trafiam na same domysły.
tokamil100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 13:57   #63
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Dlatego ja bym się skoncentrował na naprawie tego szajsu, póki jest jakaś nadzieja. A nadzieja jest - bo przewód idący między VREF jest do sprawdzenia.
Od tego bym zaczął. Może rzeczywiście bypass zrobił - lub nawet wymienił wiązkę moduł-zbiornik?

Druga sprawa. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz jeszcze któryś z tych starych zbiorników żeby dało się poświęcić i sprawdzić do czego biegną te 3 przewody? Bo tam się dzieje jakaś magia - wchodzą VREF, GND i zasilanie pompki i nagle z 2 (VREF, GND) robią się 3 idące bezpośrednio do czujnika. Dobrze byłoby to rozebrać i sprawdzić co tam siedzi.
Chyba, że któryś z tu obecnych komentujących ma jakiś pomysł?

EDIT - lepkość i poziom mogą być wykrywane w jeszcze jeden sposób - mierzony jest odczyt z czujnika. Wartość (przykładowo) 0 oznacza brak eolysa (i raportowany jest błąd). Wartość powyżej 0 daje nam informację o lepkości. Czyli lepkość można zmierzyć jeśli jest płyn (co ma sens), brak lepkości = brak płynu. I taki błąd teraz dostajesz, prawda?
Czyli zmierzony przez sterownik prąd który jest podawany na VREF (jeśli czujnik piezo jest w trybie pasywnym, jak pisali Włosi) wynosi 0 więc zgłaszany jest brak płynu. Ale wyobraź sobie, że 0 będzie też przy przerwanym przewodzie.
Natomiast jeśli czujnik piezo jest w trybie aktywnym (czyli generuje napięcie od ciśnienia płynu) to mamy tą samą sytuację - brak nacisku = brak płynu = 0V i zgłoszenie błędu. I znowu - przerwana wiązka da taki sam efekt.

Ostatnio edytowane przez hindus ; 25-11-2020 o 14:05
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 14:03   #64
tokamil100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masz jeszcze któryś z tych starych zbiorników żeby dało się poświęcić i sprawdzić do czego biegną te 3 przewody?
Niestety nie mam już ich pod ręką. Zostały u mechanika. Mam tylko te zdjęcia, które publikowałem wcześniej w tym wątku. Same zdjęcia nie są mojego autorstwa, pochodzą z tej strony: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tokamil100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 14:07   #65
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Jest szansa, że mechanik ich jeszcze nie wywalił? To by mogło pomóc...
Natomiast zakładamy, że zbiornik jest sprawny. Sterownik też wymieniłeś. Zostają kable... Czy było mierzone przejście między nimi? Czy tylko organoleptycznie mechanik sprawdził że "wyglądają ok"?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 14:16   #66
tokamil100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Jak pojadę odebrać furę to dopytam o ten jeden rozebrany zbiornik.

Myślę, że nikt się tam kablom do tej pory nie przyglądał jakoś poważnie. Ciągle tylko o tej wymianie zbiorników wszyscy mi mówią na podstawie błędów jakie daje im komputer. Od dawna sugerowałem im żeby poszukać tej przyczyny gdzie indziej, między innymi w kablach.
tokamil100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 18:07   #67
tokamil100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Czy ma ktoś pojęcia jakie napięcia powinny pojawiać się na czujniku piezo wewnątrz zbiornika gdy zbiornik jest pusty oraz gdy jest pełen?

Ostatnio edytowane przez tokamil100 ; 25-11-2020 o 18:18
tokamil100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 20:20   #68
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,307
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Ech fachowcy, fachowcy .... w zbiorniczku jest normalny pływak i to na podstawie jego poziomu wiadomo ile jest dodatku . Jeśli jest przerwany sygnał to wywali błąd że zbiorniczek jest pusty i nic nie da podmiana na drugi trzeci nty zbiorniczek bo dalej sygnał nie płynie. Walczyłem z tym i opis jest w dziale cmax i nawet fotki mojego rozebranego zbiorniczka tam powinny być . U mnie była sytuacja prosta bo padł właśnie czujnik poziomu a ja od razu sugerowałem sprawdzenie instalacji a wy dalej swoje wywody toczycie zamiast to sprawdzić
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 20:57   #69
tokamil100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Cytat:
Ech fachowcy, fachowcy .... w zbiorniczku jest normalny pływak i to na podstawie jego poziomu wiadomo ile jest dodatku . Jeśli jest przerwany sygnał to wywali błąd że zbiorniczek jest pusty i nic nie da podmiana na drugi trzeci nty zbiorniczek bo dalej sygnał nie płynie. Walczyłem z tym i opis jest w dziale cmax i nawet fotki mojego rozebranego zbiorniczka tam powinny być . U mnie była sytuacja prosta bo padł właśnie czujnik poziomu a ja od razu sugerowałem sprawdzenie instalacji a wy dalej swoje wywody toczycie zamiast to sprawdzić
Możesz podesłać link do wątku z historią Twojego auta? Chętnie się zapoznam w szczegółach. Poprosiłem mechanika o sprawdzenie instalacji. Czekam na rezultaty.

Znalazłem Twój wpis w tym miejscu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Twoja historia w tamtym wątku ogranicza się*do wymiany zbiornika płynu DPF. To niewiele wnosi do mojej historii. Zbiornik już*wymieniałem. Bez efektów.

Ostatnio edytowane przez tokamil100 ; 25-11-2020 o 21:03
tokamil100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 23:02   #70
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Cytat:
... w zbiorniczku jest normalny pływak i to na podstawie jego poziomu wiadomo ile jest dodatku .
Udowodnij proszę. Może być zdjęcie, dokumentacja techniczna, cokolwiek poza "tak mi sie zdaje"
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.