Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2008, 10:27   #1
GMK
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2,0 diżel
Rocznik: 2009
Postów: 118
Domyślnie Głośne wspomaganie. Dlaczego i jak to naprawić ?

Witam wszystkich,
Posiadam S-Maxa z maja 2007 r. (10 tyś. km.)i ostatnio zauważyłem niepokojące zjawisko.
Stojąc np. na światłach przez jakąą minutę (moze trochę dłużej) bardzo słychać pracujące wspomaganie. Pozycja kół nie ma znaczenia. Po ruszeniu kółkiem sytuacja jest taka sama.
W zasadzie to było tak od początku ale ostatnio mam wrażenie, że jest coraz głośniej.
Jeśli u was jest podobnie prosze o info, bo nie wiem czy tracić czas na wizyty w serwisie.

GMK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2008, 15:34   #2
zala_z1
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 05-01-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 448
Domyślnie

Witam,ostatnio robilem dwa takie auta i powiem szczerze ze niestety tak jest, :fcp29 Pozdrawiam
zala_z1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2008, 16:54   #3
GMK
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2,0 diżel
Rocznik: 2009
Postów: 118
Domyślnie

Witaj,
Rozumiem, że pracujesz w serwisie Forda.
Powiedz co jest przyczyną i czy da się coś z tym zrobic.
Udało się ten problem usunąc w tych dwóch autkach czy to raczej przypadłośc modelu do której trzeba się przyzwyczaic.
GMK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2008, 08:04   #4
GMK
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2,0 diżel
Rocznik: 2009
Postów: 118
Domyślnie Re: Głośne wspomaganie w S-Maxie

No i odwiedziłem serwis.
Trwało to dwie i pół godziny. Poinformowano mnie, że zostało "wgrane" nowe oprogramowanie i jest OK.
I było. Cicho i bezgłośnie... przez dwa dni. Teraz "wyje" jescze głośniej. :fcp24
GMK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2008, 00:43   #5
maczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-11-2005
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007/2008
Postów: 11
Domyślnie Re: Głośne wspomaganie w S-Maxie

Witam u mnie jest to samo wyje serwo czy sie jedzie prosto czy sie skreca to wyje da sie przyzwyczaic do tego ale czasem da sie wku*****c na te serwo ale co ciekawego zauwazylem ze tylko wyje serwo jak jest na zewnatrz ponizej -0,5 stopnia to zaczyna sobie cicho wyc slychac to w srodku auta a jak jest temperatura na zewnatrz powyzej 0 stopni to serwo nie zamialknie ani razu i jest bardzo cichutko. Bylem z tym na serwisie nic nie znalezli oczywiscie (NIC) , wszystkie parametry zyciowe (hahahahaha) wspomagania kierownicy OK i nie usuneli usterki bo nie znalezli powodu ale tu cytuje slowa pewnego pana z serwisu bo to jest smieszne co mi powiedzial "NIE ZNALEZLISMY ZADNEJ USTERKI ALE DAM PANU JEDNA DOBRA RADE NIECH PAN TAK DLUGO JEZDZI AUTEM AZ POMPA SIE ZARZNIE A MY JA WTEDY WYMIENIMY NA NOWA JAKO USTERKA MECHANICZNA" . Moim zdaniem nie zly z niego pala***t nie po to wydalem 120.000 zl zeby jezdzic z wyjaca pompa i czekac az sie "zarżnie". Troszke serwisant sie zdziwil mojej reakcji ale wzruszyl ramionami i tyle mi zostalo z serwisu "jeden wielki burd**l na tym serwisie".

Inna opcja jaka mi podpowiedziano ale to juz nie serwis to sciagnac pokrywe oslaniajaca silnik spod spodu i umyc karcherem spod silnika a szczegolnie tam gdzie jest uklad kierowniczy bo tam dostaje sie ogromna ilosc blota i w ujemnym temperaturach robi sie kamien i cieszko pracuje serwo i to moze byc przyczyna wyjacego serwa ale to opinia znajomego co ma warsztat samochodowy i mial juz taki sam przypadek ale na renault scenic i umycie pomoglo.
maczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2008, 12:57   #6
GMK
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2,0 diżel
Rocznik: 2009
Postów: 118
Domyślnie Re: Głośne wspomaganie w S-Maxie

Fajny serwis... jak będę się chciał posmiać to poproszę o adres.
A na poważnie. Skoro u mnie po wizycie w ASO przestało "wyć" na chwile po ingerencji w oprogramowanie modułu serwo to mycie nic tu nie da. Nie tędy droga. Z tego co sie dowiedziałem to podobna usterka już się przytrafiła w serwisie i nieoficjanie udało mi się dowiedziec, że zakończyła sie wymianą elementu wspomagania elektrycznego.
GMK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2008, 16:23   #7
bigi68
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Model: Galaxy
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 136
Domyślnie Re: Głośne wspomaganie w S-Maxie

I co z tym wspomaganiem. Naczytałem się forum i też słyszę wspomaganie w moim Galaxy, choć w poprzednim mondeo tez coś słyszałem szczególnie w skrajnych połozeniach. Wczoraj słuchalem jak pracuje mondeo z takim silnikiem i też coś słyszałem. Mam wrażenie że jestem uczylony na te dzwięki, ale może pojadę do serwisu. Co wy na to?
bigi68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2008, 11:20   #8
GMK
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2,0 diżel
Rocznik: 2009
Postów: 118
Domyślnie Re: Głośne wspomaganie w S-Maxie

Po kolejnej wizycie w ASO wymieniono mi mechanizm wspomagania. Przynajmniej tak twierdzą-nie mam powodów żeby nie wierzayć.
Skutek - wyje dalej, może odrobinę ciszej ale nadal słychać.
Doszedłem do wniosku, że muszę się przyzwyczaić.
Jest to poprostu wada tej konstrukcji układu wspomagania jaki został zastosowany w wersji z silnikiem diesla 2.0. Pozostałe wersje silnikowe podobno tego nie mają. W 2litrowym dieslu jest poprostu układ ze wspomaganiem hudrauliczno elektrycznym.
GMK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2008, 17:09   #9
bigi68
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Model: Galaxy
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 136
Domyślnie Re: Głośne wspomaganie w S-Maxie

Dużo było problemów z wymianą , i jak bardzo się opierali bo jak znam życie to pewnie twierdzili że wszystko jest OK. Napisz ile trwa ta naprawa- załatwią to w jeden dzień?
Masz racje że to chyba taka uroda tych silników, Ojciec mojego kolegi mam mondeo i też słychać wspomaganie, oraz jeden z moich sasaidów też ma to samo-Ostatnio specjalnie się przysłuchiwałem i wyje. Spróbuje w końcu jest gwarancja troche mnie to denerwuje.
bigi68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2008, 07:08   #10
GMK
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2,0 diżel
Rocznik: 2009
Postów: 118
Domyślnie Re: Głośne wspomaganie w S-Maxie

Wymianę załatwili w jeden dzień. Na 17 miałem juz autko. Podobno maja procedurę, że najpierw wymieniają jakiś przewód a nastepnie cały moduł. Może rzeczywiście warto spróbować z tym przewodem bo jak wczesniej wspominałem u mnie nie pomogło. Właśnie dojechałem do biura posuwając się powoli w korku i jeszcze słyszę to wycie.
GMK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.