Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2017, 08:29   #31
Beata33
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-12-2014
Skąd: Wawa
Model: Focusmk3 kombi
Silnik: 1,6tdci 115
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: szum po puszczeniu sprzegła na jałowym biegu

Cytat:
Napisał yacekb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy u ciebie jest skrzynia B5/IB5 ?

pytam bo u ciebie dopiero był szum po 100 tys. a u mnie i u wielu kolegów ( benzyniaków ) jest praktycznie od nowości...
Wg etis B6

Beata33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2018, 11:55   #32
pba0284
ford::beginner
 
Imię: pba
Zarejestrowany: 10-07-2013
Skąd: Poznań / Choszczno
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: szum po puszczeniu sprzegła na jałowym biegu

Cześć! Czy mógłbym prosić o pomoc?

Focus MK3; 1,6 diesel; 115kM; 2015r.

Objawy:
1. delikatny klekot/stukanie z lewej strony na luzie przy WYCIŚNIĘTYM sprzęgle - po wciśnięciu ustaje;
2. chrobotanie (jakby coś metalicznego ocierało) z lewej strony w trakcie jazdy po puszczeniu gazu lecz na biegu, czyli gdy auto zwalnia na biegu (na każdym);
3. metaliczne "dzwonienie" po podniesieniu koła i na biegu (oczywiście silnik zgaszony) którego nie słychać z prawej strony. Poniżej filmiki dla zobrazowania różnicy:
a) koło lewe - na biegu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
b) koło prawe - na biegu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
c) koło lewe - na luzie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
d) koło prawe - na luzie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
4. brak objawów ślizgania sprzęgła;
5. brak objawów "ciężko wchodzą biegi";
6. wszystkie poduszki OK.

Na 99% wymieniona była dwumasa i wysprzęglik (podobno, bo to poprzedni właściciel zrobił) - ok. 2 tyg temu, nie sądze, by dużo km było zrobionych na wymienionym.

W warsztatach padały różne diagnozy - od sprzęgła po skrzynię biegów.

Wg mnie, uszkodzony jest lewy przegub/półoś (lub cokolwiek innego) wychodzącego ze skrzyni do koła. Nie chcę sugerować przed wysłuchaniem filmików, ale wydaje mi się, że z prawego koła dochodzi tylko dźwięk "obijania" o sprężyny sprzęgła, gdy auto jest na biegu, natomiast z lewej strony dodatkowo jakieś "chrobotanie".

Czy ktoś miał podobny problem? Jakieś sugestie, porady? Co jeszcze i jak sprawdzić?


PS. Poprzednie auto - focus mk2, 1,6tdci, 109km, 2006r. Autem zrobiłem 120tys. km, bezawaryjnie! W tej chwili na liczniku 273tys km... I nadal żadnych oznak ew usterek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pba0284 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 10:47   #33
tomas777
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-08-2016
Model: Focus MK3 HB
Silnik: 1.6 Ti-VCT 105 KM
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: szum po puszczeniu sprzegła na jałowym biegu

Cytat:
Napisał KubaFord Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie nie wiem czy to usterka a do gwaranta daleko

Dziś zauważyłem, że po włączeniu silnika coś lekko szumi i gwiżdże,
kiedy wciskam sprzęgło dźwięk ustaje
auto ma 9 tys km przebiegu
co to może być ulicha;-(
miałem to samo. przy 15tys. wysprzęglik się rozpadł, płyn zalał sprzęgło. na szczęście na gwarancji - laweta - naprawa (wymiana wysprzęglika i sprzęgła). jeśli nagle ucieknie ci płyn hamulcowy tzn. że to to.
tomas777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 14:24   #34
Pir
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: szum po puszczeniu sprzegła na jałowym biegu

A tak generalnie to nie ma co przesadzać. To , że po wciśnięciu sprzęgła zmienia się dźwięk nie oznacza od razu usterki. U mnie też tak jest. W poprzednim Focusie przez 130tyś też tak było. I nic się nie zepsuło. Tak to można by powiedzieć , że silnik jest zepsuty bo kiedy go uruchamiamy "szumi". To żart oczywiście. Demonizujemy sobie niektóre dźwięki szukając na siłę usterki. To tylko samochód. Zdrowie ważniejsze. Pozdrawiam
Pir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2023, 12:17   #35
maleczki
ford::beginner
 
Imię: MArcin
Zarejestrowany: 20-09-2018
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2015
Postów: 11
Domyślnie Odp: szum po puszczeniu sprzegła na jałowym biegu

Złota łopata za odkopanie wątku ale nie mam już siły.
Ford Focus Mk3 po lift 2005 r. 1,6 Tivi pięciobiegowy (skrzynia DV6R-7002-ABD), przebieg 150.000 rzeczywisty.
Szumi jak sprzęgło jest na luzie po wciśnięciu cisza. Samochód oddany do warsztatu zajmującymi się skrzyniami biegów, zakład faktycznie poradził sobie z kilkoma bolączkami skrzyni (brak rzegotania na I i II biegu, według opisu skrzynia przełożyskowana na wszystkich biegach) ale szum jest dalej. Zaznaczam że sprzęgło niewymieniane, miało dobrze wyglądać, łożysko oporowe też nie (sprzęgło wymienione przy 100.000), to obecne jest drugie. Ale pozostał szum, który doprowadza mnie do szału. Diagnozy od TTTM, poprzez koło dwumasowe ( według mnie nie ma w tym modelu), poprzez konieczność wymiany sprzęgła itp itd
Chcę się pozbyć tego szumu bo odbiera radość z jazdy. Skrzynia według mnie po naprawie ok, choć czasami jedynka ma problem z wejściem (jak jest zimno), ale to do przeżycia ...szum natomiast nie.
Chyba że naprawiacze skrzyni się nie popisali.
maleczki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.