Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2019, 06:51   #1
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,198
Domyślnie Jaki olej do 1.5 TDCI

Kupiłem Focus MK3 1.5 TDCI i zaczęły się schody. Nie wiem jaki olej wlewać/wymieniać w tym silniku.
Wg. instrukcji należy używać oleju 0w30 ( WSS-M2C950-A ), na fakturze z przeglądu w ASO z 04.04.2018r napisali, że zalano olej Castrol Magnatec Profesional E 5W20 208L (151A96 )
Kogo słuchać? Instrukcji czy ASO?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Snap6.jpg (95.7 KB, 175 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Snap7.jpg (98.2 KB, 172 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 5.jpg (55.3 KB, 121 wyświetleń)

__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 06:58   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Focus MK3 TDCI 2016 jaki olej.

0w30, ciekawe czemu zalano olej do ecoboosta...
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 09:17   #3
Zielony360
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2014
Model: Focus mk3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 80
Domyślnie Odp: Focus MK3 TDCI 2016 jaki olej.

Oczywiście, że instrukcji. Wlali taki, jaki im pasował... Olej, który Ci wlali, nie spełnia normy dla tego silnika.

Nie znalazłem jak na razie chyba innego oleju niż Castrol Magnatec 0w30, który spełniałby WSS-M2C950-A. Polecam baniaki 4-litrowe.
Zielony360 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 09:18   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Focus MK3 TDCI 2016 jaki olej.

Jakość usługi w aso. ;-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 17:03   #5
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,198
Domyślnie Odp: Jaki olej do 1.5 TDCI

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.

"Problemów" jeszcze pewnie będę miał dużo, ale muszę zaczynać od tych niecierpiących zwłoki. Olej już mam z głowy, a teraz przyszła kolej na
gwarancję producenta do 29.04.2021 (albo. 120 000km) którą wykupił poprzedni właściciel. Wykupił ją na terenie Niemiec. Upewniłem się, że ta gwarancja obowiązuje na terenie całej europy pod warunkiem, że wykonywania okresowych przeglądów w np. ASO.

Tak też mi odpowiedział "kopson" w innym wątku:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

No i bardzo dobrze można powiedzieć, ale nasuwa mi się pytanie. Co obejmuje ta gwarancja? Sprzedającemu mi samochód powiedzieli, że obejmuje wszystko prócz części tzw eksploatacyjnych np. klocki hamulcowe, filtry. żarówki itd itp.

Nie chce mi się płacić 1300 zł za przegląd, a gdy coś nawali to mi powiedzą, że akurat tego gwarancja nie obejmuje. Jestem w kropce bo ewentualny termin przeglądu się zbliża. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Gwarancja.jpg (95.7 KB, 97 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 17:54   #6
CHARONSKI
ford::advanced
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: poznan
Model: FORD FOCUS mk3
Silnik: 1,5tdci 134Km 360Nm
Rocznik: 2017
Postów: 463
Domyślnie Odp: Jaki olej do 1.5 TDCI

Ile razy można pisać,nie musisz robić przgladu w aso ,aby utrzymac gwarancje,juz nie raz to przerabiałem.
aso wlało co miało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,jedź do nich i niech nieuki wymienią jeszcze raz ,aż chamstwo się wreszcie nauczy,nie odpuszczaj
CHARONSKI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 18:36   #7
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,198
Domyślnie Odp: Jaki olej do 1.5 TDCI

Cytat:
Napisał CHARONSKI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile razy można pisać,nie musisz robić przgladu w aso ,aby utrzymac gwarancje,juz nie raz to przerabiałem.
(...)
Słyszałem i czytałem o tym, ale gdzie mogę zrobić taki przegląd aby nie stracić gwarancji. W każdym zarejestrowanym (prowadzącym legalną działalność gospodarczą ) warsztacie?
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 19:44   #8
CHARONSKI
ford::advanced
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: poznan
Model: FORD FOCUS mk3
Silnik: 1,5tdci 134Km 360Nm
Rocznik: 2017
Postów: 463
Domyślnie Odp: Jaki olej do 1.5 TDCI

Ja tak robilem,i nie bylo problemu(pierwsze 2 lata),ale dopiero teraz zauważyłem ,ze ty jestes w 3 roku.Teraz jest pytanie czy to jest gwarancja czy ubezpieczenie na naprawy na 3,4,5 rok,bo to jest różnica.
CHARONSKI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 20:56   #9
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Jaki olej do 1.5 TDCI

Cytat:
Napisał CHARONSKI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile razy można pisać,nie musisz robić przgladu w aso ,aby utrzymac gwarancje,juz nie raz to przerabiałem.
Jasne, że nie musisz robić przeglądów gwarancyjnych w ASO, tylko pytanie ile warsztatów robi przeglądy zgodnie ze specyfikacją producenta, by tę gwarancję utrzymać? czy taki warsztat weźmie odpowiedzialność na siebie w sytuacji, gdy ASO np. podważy jakość wykonanej usługi i odmówi jakiejś naprawy gwarancyjnej? i czy cena w takim warsztacie jest wyraźnie niższa niż w ASO?

Bump:
Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale nasuwa mi się pytanie. Co obejmuje ta gwarancja? Sprzedającemu mi samochód powiedzieli, że obejmuje wszystko prócz części tzw eksploatacyjnych np. klocki hamulcowe, filtry. żarówki itd itp.

Nie chce mi się płacić 1300 zł za przegląd, a gdy coś nawali to mi powiedzą, że akurat tego gwarancja nie obejmuje. Jestem w kropce bo ewentualny termin przeglądu się zbliża. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twoja gwarancja kolego to chyba Ford Protect, który można wykupić po okresie podstawowej 2 letniej gwarancji. Nie jest to zła gwarancja ale na pewno nie taka jak podstawowa i nie obejmuje części eksploatacyjnych. Wygooogluj sobie w wyszukiwarce warunki i szczegóły tej ochrony.

Bump:
Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słyszałem i czytałem o tym, ale gdzie mogę zrobić taki przegląd aby nie stracić gwarancji. W każdym zarejestrowanym (prowadzącym legalną działalność gospodarczą ) warsztacie?
Z całą pewnością nie w każdym warsztacie.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 21:38   #10
CHARONSKI
ford::advanced
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: poznan
Model: FORD FOCUS mk3
Silnik: 1,5tdci 134Km 360Nm
Rocznik: 2017
Postów: 463
Domyślnie Odp: Jaki olej do 1.5 TDCI

Oczywiscie ,że w kazdym warsztacie ,wystarczy podpisany wydruk z etis,ale w ciagu pierwszych 2 lat gwarancji.(prawo unijne-żadna łaska).
Niestety kolejne 3 lata to umowa miedzy fordem a klientem,a w umowie prawdopodobnie jest napisane ,że przegląd musi być w aso.
CHARONSKI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.