Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2016, 12:31   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jakie felgi stalowe i opony letnie?

To co pokazuje komputer najczęściej jest zupełnie niewiarygodne. Tylko zatankowanie pod korek, zanotowanie przebiegu i powtórne zatankowanie pod korek i na tej podstawie obliczenie zużycia jest wiarygodne.
Druga sprawa - bardzo dużo zależy od stylu jazdy. Sporo od szerokości opon. Mój ma standardowe opony 195, na oponach 225 palił litr więcej.
Kiedy go kupiłem i wracałem w miarę spokojnie spod holenderskiej granicy - to spalił mi 7,2 litra. Kiedy jednak grzałem kiedyś na maksa kilkaset kilometrów, bo nie mogłem się spóźnić na bardzo ważną rodzinną imprezę - spalił mi pod 14 litrów.

Oponę 205 jeszcze da się założyć na felgę o szerokości 5,5" (standardowe alusy Forda), szersze opony wymagają szerszej felgi.

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2016, 14:00   #12
rostek
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-04-2005
Skąd: Piotrków Tryb.
Model: Transit x 3, Mondeo MKII, Galaxy MKIII
Silnik: 2.0 TDDi, 2.0 TDCi, 2.2 TDCi, 1.8TD, 2.0TDCi
Rocznik: 2001, 2003, 2008, 1997, 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Jakie felgi stalowe i opony letnie?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy okazji: teraz mam założone na lato Nokiany cLine Van 215/60 R16 103/101 T C i są to najlepsze opony letnie na jakich jeździłem Transitem.
Witam, Wojtku mozesz bardziej opisac wrażenia jazdy na tej oponie?? Sam teraz musze kupić 205/65r16c no i szukam opinii, wiarygodnych oczywiście.

Z góry dziękuję.
__________________
[you] widzę Cię
rostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2016, 20:00   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jakie felgi stalowe i opony letnie?

Jeżdżę osobowym Transitem, raczej mocno dynamicznie. Cenię te opony za świetne zachowanie na mokrym. Bardzo dobre hamowania na mokrym, wręcz nie do uwierzenia. Także przy ostrzejszym ruszaniu na mokrym nie zrywają tak przyczepności jak inne. Dla mnie dobra i bezpieczna opona na mokrym to podstawa - na suchym w tym aucie każda jest w miarę bezpieczna, bo w końcu auto nie ma sportowych osiągów.
Opona jest cicha. Także mięciutka, elastyczna - mimo, że mam najniższy profil (60) spotykany w "cetkach".
Zużycie paliwa jest zapewne nieco większe - nie sprawdzałem - ale tylko z tytułu tego, że są o 20mm szersze od standardowych. Cicha opona jest najczęściej oponą o niskich oporach toczenia.

Wadą jest cena, nie są najtańsze, ale są przecież inne o wiele droższe i jednocześnie o wiele... gorsze.
Przysłano mi 4 opony, ale dwie z nich wymagały ciężarków ponad 100g i lekko chodziły na feldze. Zareklamowałem je i sprzedawca (Oponeo) przysłał mi bez problemu dwie inne, bardzo dobre. Być może przy załadowanym blaszaku byłoby to niezauważalne, ale ja kilka razy w tygodniu grzeję ostro A2 z pedałem nisko w podłodze na pusto i wszystko wychodzi przy dużych prędkościach...

Natomiast do towarowego Transita wg mnie świetne są Barumy, miałem je kiedyś. Są twarde, przyczepność taka sobie, ale przebieg zrobiłem 80kkm i jeszcze mógłbym ze 20-30kkm na nich zrobić. Ale kupiłem inne felgi, a na te "barumowe" musiałem założyć zimówki, więc Barumy z niezłym jeszcze bieżnikiem dorżnął znajomy... No i Barumy są tanie...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 02-07-2016 o 20:14
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2016, 13:20   #14
rostek
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-04-2005
Skąd: Piotrków Tryb.
Model: Transit x 3, Mondeo MKII, Galaxy MKIII
Silnik: 2.0 TDDi, 2.0 TDCi, 2.2 TDCi, 1.8TD, 2.0TDCi
Rocznik: 2001, 2003, 2008, 1997, 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Jakie felgi stalowe i opony letnie?

No, właśnie szukam coś do swojego 9-osób 2008r dłubniętego do 180KM. No i chyba je wezmę. Dzięki za odpowiedź.

A pamiętam jeszcze, że kiedyś śmigałeś na GY Marathon'ach. I jak w porównaniu do nich wypadają te Nokiany?
__________________
[you] widzę Cię

Ostatnio edytowane przez rostek ; 04-07-2016 o 14:18
rostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2016, 15:18   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jakie felgi stalowe i opony letnie?

Cytat:
Napisał rostek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A pamiętam jeszcze, że kiedyś śmigałeś na GY Marathon'ach. I jak w porównaniu do nich wypadają te Nokiany?
To były dobre opony, ale ja spieprzyłem nabożeństwo - poszedłem na maksymalną możliwą szerokość na Ronalach R44 i kupiłem opony 225/60R16. Auto wyglądało fajne, masywnie, zwłaszcza z tyłu, prowadziło się super, te opony są bardzo miękkie, ciche. Nie narzekałem na mokrym, ale Nokiany są tu lepsze. Niestety, zużycie paliwa skoczyło o ponad litr na sto km, a szybkość maks. spadła o 10 km/h (wg GPS-a). Nokiany są nieco węższe, ale wyraźnie szybsze.
Zdjęcia są właśnie na GY Marathonach.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 04-07-2016 o 15:22
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2016, 13:10   #16
rostek
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-04-2005
Skąd: Piotrków Tryb.
Model: Transit x 3, Mondeo MKII, Galaxy MKIII
Silnik: 2.0 TDDi, 2.0 TDCi, 2.2 TDCi, 1.8TD, 2.0TDCi
Rocznik: 2001, 2003, 2008, 1997, 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Jakie felgi stalowe i opony letnie?

Ok, dzięki za info, "biere" Nokiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS na tych GY zacnie się prezentuje, trza przyznać....
__________________
[you] widzę Cię
rostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2018, 18:44   #17
xwiktorx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-02-2007
Skąd: zielona wyspa
Model: transit
Silnik: 2.4
Rocznik: 07
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jakie felgi stalowe i opony letnie?

Panowie podepne sie.
Od niedawna jestem posiadaczem transita 115t350 z 07.
Mam felgi 16 pytanie czy uda mi sie zalozyc 15 bo podobno nie wejda bo zaduze mam tarcze
xwiktorx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2018, 21:20   #18
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jakie felgi stalowe i opony letnie?

Transity Mk7 mają tarcze przednie o średnicy 280 lub 300 mm.
Z danych Catcar.info wynika, że wszystkie modele serii 350 (FWD i RWD) mają tarcze 300mm. Wiec felg 15" nie założysz.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.