Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Którą wersję softu Converse+ PDC skończyć jako pierwszą
Przedliftową 195 63.31%
Międzyliftową 23 7.47%
Poliftową 90 29.22%
Głosujących: 308. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2014, 14:24   #31
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Wiązka doszła.
Zmontowałem na biurku zestaw ewaluacyjny i chyba powoli zaczynam dojrzewać do decyzji aby podpiąć do tego BCMa.
Mayak czy nadal masz wolną sztukę i mógłbyś użyczyć do testów?

Czy ktoś się orientuje (może gdzieś widział, słyszał) czy jest w sieci gdzieś do znalezienia jakakolwiek dokumentacja dotycząca protokołów komunikacyjnych CAN w smax/galaxy/mondeo mk4.
Na razie chodzi mi o magistralę MS CAN.
Ustaliłem jakie mają prędkości, oglądałem transmisję, ustaliłem około 50 różnych ID na tej magistrali.
Przypisanie poszczególnych ID do modułów zajmie trochę czasu, a ustalenie jakie konkretnie informacje niosą (co jest zapisane na jakich bitach w ramce) jeszcze więcej.
Dlatego nawet jakaś bardzo pobieżna informacja byłaby zbawienna.

Grzebałem trochę w sieci ale jakoś nikt bardzo się tym nie chce chwalić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps.
Mayak a co się stało z Twoim awatarem. Normalnie Cię nie poznałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2014, 14:50   #32
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Pięknie. Prawdziwa inżynierska robota. Trzymam kciuki.
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2014, 20:07   #33
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

A jednak udało się odpalić conversa bez bcma.
Podłączyłem się do mojego maxa i zgrałem ruch z magistrali MS-CAN.
Potem na biurku mu to odtworzyłem i łyknął bez bólu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaka choinka się na min zapaliła i jak zaczął piszczeć to poezja.

Teraz wystarczy przeanalizować to co mu wysłałem (a było tego parę tysięcy ramek) i wyselekcjonować sekwencję która go postawiła na nogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze dużo pracy przede mną, ale jak już widać konwersa można przy odrobinie chęci odpalić na biurku.

Gdyby ktoś jednak miał jakieś informacje na temat protokołów, jak już pisałem w poprzednim poście, to byłbym bardzo wdzięczny.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg converse.jpg (92.3 KB, 338 wyświetleń)
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 06:57   #34
ceem
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2013
Skąd: Poznań
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Jestem pod wrażeniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Faktycznie rzemiosło inżynierskie w pozytywnym znaczeniu.
A tak przy okazji - zastanawiam się jak realizowana jest regulacja podświetlenia w converse. Jeżeli przypadkiem udałoby Ci się znaleźć coś na PCB, czym można by było zmieniać intensywność podświetlenia to daj proszę znać. Możliwe, że wyświetlacz ma to zaszyte w sobie ale może jednak wyprowadzili to gdzieś na zewnątrz i można nieco podłubać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ceem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 08:45   #35
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

A co byś chciał zmienić w jasności ?
Bo ja przez rok używania converse+ jeszcze ani razu nie czułem potrzeby zmiany tej jasności.
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 09:09   #36
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Kilka osób narzekała,że przy dłuższej jeździe w nocy nawet na minimalnej jasności conversa jest zbyt jasno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Ja takiego czegoś nie zauważyłem.Ewentualnie byli również tacy co chcieliby przyciemniać samego conversa bez przyciemniania zegarów.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 10:10   #37
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jednak udało się odpalić conversa bez bcma.
Podłączyłem się do mojego maxa i zgrałem ruch z magistrali MS-CAN.
Potem na biurku mu to odtworzyłem i łyknął bez bólu
Jaka choinka się na min zapaliła i jak zaczął piszczeć to poezja.

Teraz wystarczy przeanalizować to co mu wysłałem (a było tego parę tysięcy ramek) i wyselekcjonować sekwencję która go postawiła na nogi
duże brawo!
BCM w każdej chwili mogę Ci pożyczyć

co do analizy ruchu na CANie to nawet w ELMConfigu można go snifować i filtrować - wystarczy znać adresy poszczególnych modułów

adresy można podejrzeć włączając logowanie w elmconfigu i robiąc odczyt (informacje lub DTC) poszczególnych modułów
mam też listę adresów - sprawdzałem ją w FF2, a w Smaxie nie, ale pewno będzie zgadzać się
oto lista: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

a co do regulacji jasności, to myślę, że rozwiązaniem będzie to: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 10:11   #38
ceem
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2013
Skąd: Poznań
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Dokładnie o to mi chodzi - jazda nocą, mniej uczęszczane drogi i po pewnym czasie jasność bijąca od convers'a zaczyna męczyć. W dłuższe trasy zwykle jeżdżę właśnie nocą więc jest to dla mnie ważna rzecz.
Byłoby idealnie, gdyby minimalną jasność convers'a dało się jakoś regulować.
Inna opcja to zmiana tła na czarne - to też by sporo zmieniło.

A co do tej regulacji jasności w nowej wersji softu, pisałem już że mi się podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pytanie tylko jak to właściwie będzie działało... Czy tam jest jakiś czujnik padającego światła? Czy może brać dane z czujnika zmierzchu na szybie? Pewnie okaże się jak ten soft się pojawi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez ceem ; 13-02-2014 o 10:14
ceem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 22:38   #39
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Dzisiaj dzięki uprzejmości jednego z forumowych kolegów udało mi się podłączyć klawiaturkę do converse+.
Ruszyła bez problemu i udało się nawet wejść do testu zegarów.
Niestety do testu zegarów na biurku da się wejść tylko przy działającej komunikacji po MS-CAN. Zegary muszą dostać informację o włączonym zapłonie.

Ponieważ nikomu nie udało się zmierzyć, załączam schemat klawiaturki converse+ razem z wartościami rezystorów.
Może komuś się przyda jak zacznie szwankować.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg klawiatura.jpg (95.3 KB, 282 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez orion512 ; 13-02-2014 o 22:43
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2014, 11:54   #40
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Mayak te adresy to faktycznie bez problemu można wyciągnąć z ElmConfiga i nawet nie trzeba robić odczytów tylko są wpisane w tytule modułu (przynajmniej adresy odbiorcze - Rx) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Problem jest w tym że są to adresy do zastosowań serwisowych.
Podczas normalnej pracy samochodu w ogóle nie są transmitowane.
Wszystkie zaczynają się od 0x700 i mają bardzo niskie priorytety.
Cała komunikacja z modułem odbywa się na zadzadzie pytanie odpoweidź na tylko dwóch identyfikatorach.

Ta komunikacja wykorzystywana jest tylko do celów diagnostycznych (odczyt błędów, numerów seryjnych), uruchamiania procedur serwisowych i może updateu oprogramowania.

Oprócz tego moduły wysyłają całą masę ramek o innych ID z numerami poniżej 0x500, które mają dużo wyższe priorytety. Ramko te wysyłane są najczęściej periodycznie (z czasami od dziesiątek ms aż do sekund).
W ramkach tych niesiona są właściwe informacje o stanach modułów oraz sterowaniach wykorzystywanych podczas normalnej pracy.

Żadne z ID tych ramek nie występuje na tej liście którą zapodałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A te włanie ID (poniżej 0x500) najbardziej mnie interesują.

Tak dla przykładu mój converse+ podczas normalnej pracy wysyła z siebie około 8 różnych ramek i żadna z nich nie ma ID 728 (czy nawet 720) jak by wonikało z jego adresu.


A tak apropo to czy te informacje są ogólnodostępne (tylko trudno je znaleźć) czy też gdzieś wyciekły bądź są owocem czyjejś ciężkiej pracy przy reverse engineering?

Kto jest autorem tego dokumentu który podesłałeś. Może jest jakaś kontynuacja?
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.