Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2017, 10:18   #11
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,339
Domyślnie Odp: Wymiana radia

Witam

W oryginalnej instalacji radia są 3 kostki
a) głośnikowa
b) zasilająca
c) dodatkowa - na fotce - u góry
tam jest sygnał:
- tel. mute
- AVC
- joystic

Kupując redukcję Ford <-> ISO, bedzie tylko redukcja 2 kostek
- głośnikowej
- zasilającej

fotki z netu
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Generalnie - przymierz dobrze, bo mnie też się wydawało, że redukcje nie pasują, a w końcu udało się podpiąć

pozdrawiam
pankrakus

__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF

Ostatnio edytowane przez pankrakus ; 14-11-2017 o 10:24
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2017, 19:42   #12
Radek1222
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-10-2017
Skąd: Świętokrzyskie
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 1.8 B+G
Rocznik: 2001
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wymiana radia

ógolnie masz racje udalo mi sie dopasowac ta przejsciowke lecz radio dalej sie nie zalacza... Patrzac po schemacie potrzebne sa 2 masy a w tej przejsciowce jest jedna... zawsze moge doprowadzic druga lecz jak i gdzie ja podpiac??
Dolaczam foto przejsciowki moze masz jakis pomysl jak ja przerobic?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20171114_203404 (Copy).jpg (66.8 KB, 25 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20171114_203441 (Copy).jpg (73.0 KB, 17 wyświetleń)
Radek1222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2017, 07:40   #13
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,339
Domyślnie Odp: Wymiana radia

Witam

2 Masy są potrzebne w radiu Ford
W kostce ISO ma być 1 masa i to ma wystarczyć

Tu masz schematy
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jakie radio chcesz podpiąć?

Sprawdź ze schematami - kostki
- czy poprawne jest podpięcie po stronie Ford
- czy poprawne jest podpięcie po stronie ISO
cały czas mówię o samej kostce redukcyjnej

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2017, 19:17   #14
Radek1222
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-10-2017
Skąd: Świętokrzyskie
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 1.8 B+G
Rocznik: 2001
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wymiana radia

Radio jakie chce podpiac to jvc kd-r469. Dzis troche pokombinowalem z tymi kabelkami i stwierdzilem taki fakt iz jak jest podpiete tak jak na schemacie czyli 1 pin pamiec (12v na podtrzymanie pamieci) 2 pin masa 3 pin zasilanie glowne 12v to radio wgl sie nie wlacza. Przy wylaczonej stacyjce z kluczykiem i bez tez niedziala. Przy wlaczonej stacyjce rowniez niedziala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Ale jak zrobilem taki manewr: polaczylem z kostki ISO kabelki: Od glownego zasilania(czerwony) z kabelkiem od podtrzymania(zolty) i te oba polaczone ze soba podpialem pod 3 pin, czyli glowne zasilanie to radio sie wlaczylo lecz tylko jak jest kluczyk w stacyjce i jak go przekrece na 1 pozycje (kontrolki sie jescze nie swieca). Malo tego zapisalem pare kanalow i wylaczylem zaplon i po wlaczeniu radio zapamietalo ustawienia wiec chyba jest okGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lecz kluczowe pytanie czy tak moze to byc podpiete?

Ostatnio edytowane przez Radek1222 ; 15-11-2017 o 19:21
Radek1222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2017, 15:56   #15
Radek1222
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-10-2017
Skąd: Świętokrzyskie
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 1.8 B+G
Rocznik: 2001
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wymiana radia

Fałszywy alarm dziś założyłem nowa ramke i podpialem radio. Wszystko wygląda super ale pamięci jak nie było tak niema. Stacje sie zapamiętują lecz reszta ustawień za każdym razem się resetuje. Schematy nic nie pomagają ciągle w 1pinie z fordowskiej kostki niema plusa. Niewiem już co z tym zrobić i chyba bez elektryka się nie obejdzie
Radek1222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 07:55   #16
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Wymiana radia

Cytat:
Napisał Radek1222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jak zrobilem taki manewr: polaczylem z kostki ISO kabelki: Od glownego zasilania(czerwony) z kabelkiem od podtrzymania(zolty) i te oba polaczone ze soba podpialem pod 3 pin, czyli glowne zasilanie to radio sie wlaczylo lecz tylko jak jest kluczyk w stacyjce i jak go przekrece na 1 pozycje (kontrolki sie jescze nie swieca). Malo tego zapisalem pare kanalow i wylaczylem zaplon i po wlaczeniu radio zapamietalo ustawienia wiec chyba jest ok lecz kluczowe pytanie czy tak moze to byc podpiete?
Tak nawet musi byćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
często (jesli nie zawsze) przy kostach z radiami zółty i czerwony mają wsuwki dodakowe żeby odpowiednio je połączyć w zalezności od instalacji samochodu.
Na działanie bez kluczyka nic nie poradzisz bo ori radiem steruje CAN i podaje napięcie bez kluczyka a tutaj szyny nie podepniesz. Musiałbyć podpiąć zasilanie pod stały + bez zapłonu ale wtedy radio wł/wył tylko ręcznie. Ewentualnie emulator CAN jeśli radio obsługuje i znajdziesz odpowiedni. Pilot sterowania nie będzie działał (jeśli radio ma sterownie oporem to trzeba dobrać rezystorki, przelutować i jest szansa ze zadziała)
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 17:42   #17
lobek86
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-02-2018
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Ford Mondeo MK3 wymiana radia

Witam.
Jestem posiadaczem Forda Mondeo MK3 - 2003r. Jednak od nie dawna zakupilem nowe radyjko Alpine CDE-W296BT, gdzie bylo juz oryginalne 6000CD. Alpine juz jest zamontowane, problem polega na tym, ze nie dziala mi sterowanie z kierownicy nowym radiem, stare jak wiadomo dzialalo.
Dowiedzialem sie, ze aby uruchomic radio nie fabryczne potrzebny jest modul sterujacy. Heh ja sie na tym nie znam, a na allegro widzialem 2-3 rozne modele takiego modulu sterujace. Moze ktos z Was pomoze przy wyborze? Radio nie fabryczne dziala tylko brak obslugi pilota przy kierwonicy. Kable fabryczne jak i kosta sprawna. Dokupiona fordowska przejsciowka do radia nie fabrycznego.
Pozdrawiam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg alipne przod.jpg (84.2 KB, 19 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg alipne tyl.jpg (82.0 KB, 19 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg stare.jpg (67.7 KB, 16 wyświetleń)
lobek86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 17:59   #18
Profesor
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 03-06-2011
Skąd: Jarosław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.6Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 85
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK3 wymiana radia

Witam kolegę.Skąd jesteś?
Profesor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 15:20   #19
lobek86
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-02-2018
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana radia

Z Olesnicy, a czemu pytasz?
lobek86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 17:22   #20
Profesor
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 03-06-2011
Skąd: Jarosław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.6Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 85
Domyślnie Odp: Wymiana radia

Witaj .Bez obaw.Myślałem ze jestęś z okolic Łodzi.Miałem poprzednio Focusa 2FL a teraz Mondeo Mk4.I w foce i w mondku wymieniałem radio.W foce na Blaupunkta Hamburg a w mondku na Pioneera8500.Interface do sterowania radiem z kierownicy kupowałem w firmie Bartex z Łodzi.Na Wojska Polskiego.Zadzwoniłem powiedziałem o co chodzi i poradzili co kupić.Byłem i jestem zadowolony z ich usług.Możesz skorzystać jeśli chcesz.Pozdrawiam.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Profesor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.