Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-09-2016, 20:25   #81
agacer
ford::beginner
 
Imię: Aga
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: turneo grand connect titanium
Silnik: 2,5
Rocznik: 2014
Postów: 15
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
Napisał deejayslonio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czekam jeszcze na jedno wyliczenie i trzeba zamawiać bo zima się zbliża, a codzienne dojeżdżanie rowerem do pracy jest przereklamowane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam jeszcze jedno pytanie:
Czy ktoś posiada wnętrze w jasnym kolorze? Jakaś fotka jak to wygląda na żywo ?
Witam
Ja mam wnętrze jasne-wersja USA wentylowana i podgrzewana skóra a i kolor ciemny grafit-w słońcu raz granat raz zieleń i fioletGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jak Wam się to widzi
Mam pytanie mam wersje 7os,2 fotele zdemontowane ,interesuje mnie czy w tej wersji w europie występuje tylna półka zakrywająca część bagażową-na allegro takie sprzedają ale u mnie nie ma tego do czego zamontować.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20160918_163144.jpg (41.4 KB, 82 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20160918_162711.jpg (52.6 KB, 79 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20160918_162942.jpg (42.9 KB, 78 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez agacer ; 19-09-2016 o 20:30
agacer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2016, 21:10   #82
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

wersja krótka (L1) ma półke, długa (Grand) nie ma półki.
być może dlatego, że jest długa i szeroka, i gdyby nawrzucać na nią rzeczy, mogła by się zgiąć i wpaść do bagażnika.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2016, 08:07   #83
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Niektóre samochody z dużymi bagażnikami mają po prostu rozwijaną roletkę. (np. grand scenic). Nic nie da się na nią wrzucić, bo to tylko kawałek materiału, ale bagaż zasłania i pewnie nieco tłumi hałas pochodzący z tylnich kół. Fiat doblo maxi ma półkę a wymiary bagaznika (jak i całego auta) są prawie identyczne. Tu trzeba uczciwie przyznać, że brak jakiejkolwiek zasłony/półki to wada tego samochodu. To samo z brakiem siatki oddzielającą bagażnik i brakiem zestawów montażowych.

Cytat:
Napisał agacer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jak Wam się to widzi
Ja akurat skóry na fotelach bym nie chciał. Praktyczne, łatwo wyczyścić, ale w zimie lodowata, w lato się klei jak sie jeździ w krótkich ubraniach.. Wolę materiałowe, nawet jeśli trudniej utrzymać czystość.
W sumie z wersji amerykańskiej bardzo podobają mi się reflektory przednie z tymi pomarańczowymi kloszami kierunkowskazów i to, że z tyłu są regulowane nawiewy dla pasażerów. Lusterka za to są wujowe, nasze - wielkie, dzielone są wyczesane - zarówno do jazdy jak i parkowania idealne.

Ciekawa też jest różnica w silnikach. Jaki tam masz moment obrotowy? I jakie spalanie?
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2016, 08:56   #84
agacer
ford::beginner
 
Imię: Aga
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: turneo grand connect titanium
Silnik: 2,5
Rocznik: 2014
Postów: 15
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Ja akurat skóry na fotelach bym nie chciał. Praktyczne, łatwo wyczyścić, ale w zimie lodowata, w lato się klei jak sie jeździ w krótkich ubraniach..
Poniekąd masz racje ,ale u mnie jest odpalanie z kluczyka więc co do lata-fotele są wentylowane (dziurki)odpalając latem z domu zanim wejdę do samochodu mam już odpaloną klimę ,a z dziurek leci powietrze .
Zimą odwrotnie są podgrzewane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lusterka za to są wujowe, nasze - wielkie, dzielone są wyczesane - zarówno do jazdy jak i parkowania idealne.
U mnie też są dzielone lusterka,jest tylna kamera do parkowania ,czujniki z tyłu i z przodu, asystent pasa ruchu-nie wiem czy to na Europę też występuje?

Ciekawa też jest różnica w silnikach. Jaki tam masz moment obrotowy? I jakie spalanie?[/QUOTE]
Co do momentu nie powiem bo nie wiem ,a spalanie -będzie zagazowany-tylko ten silnik nadaje się do gazu

Ostatnio edytowane przez agacer ; 20-09-2016 o 09:07
agacer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2016, 09:18   #85
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
Napisał agacer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie też są dzielone lusterka,
No nie wiem, na zdjęciach masz jakies takie proste i małe. Europejskie mają takie:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał agacer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem czy to na Europę też występuje
nie wiem jak asystent, reszta występuje.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2016, 09:33   #86
agacer
ford::beginner
 
Imię: Aga
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: turneo grand connect titanium
Silnik: 2,5
Rocznik: 2014
Postów: 15
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Mam inne i inaczej dzielone zrobię fotkę to wrzucę,na pewno mniejsze-szkoda

Ostatnio edytowane przez agacer ; 20-09-2016 o 09:38
agacer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2016, 12:07   #87
harrow
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-09-2009
Skąd: wroclaw
Model: Transit Connect L1
Silnik: 1,5 PowerShift
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Piszcie proszę jak wrażenia z użytkowania Connectow.
Obecnie jestem na etapie szukania i pertraktacji z salonem we Wrocku.
Mam do wyboru Caddy ale tam cena jest chora.
Tylko automat bo robię średnio 250km po Wrocku w korkach.
Auto będzie miało co robić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyna moja obawa to jak sobie poradzi skrzynia.
W zasadzie silnik to tez młoda konstrukcja.
Sporo niewiadomych a auto muszę mieć w miarę pewne.
harrow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2016, 13:26   #88
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

W tej chwili mam przejechane >10000km. najbardziej dokuczliwe wady samochodu to:
- brak oświetlenia bagażnika,
- brak półki/rolety bagażnika
- niemożność zamontowania siatki oddzielającej bagażnik.
- brak płaskiej podłogi po złożeniu tylnego rzędu siedzeń
- licznik zawyża prędkość o 5 km/h.
- system odtwarzania plików z USB (sync 2) - nie można odsłuchiwać utworów w/g
katalogów, są odtwarzane wszystkie utwory z pendrive losowo, niezaleznie od katalogu w którym są umieszczone. Praktycznie nie da się zmusić radia do odtwarzania albumów po kolei.

Wady "bagażnikowe" dotyczą wersji 5 miejscowej, bo 7 miejscowa tego nie potrzebuje (zamiast bagażnika są miejsca dla pasażerów).

Poza tymi mankamentami auto spisuje się znakomicie. Z Power Shiftem jeździ się elegancko. Nieco denerwuje system S/S który generalnie jest fajny, ale potrafi wyłączyć silnik na 3 sekundy, albo nawet na pół sekundy. Zdażyło mi się nie raz, że SS wyłączył silnik w trakie parkowania - przy zmianie biegu z D na R lub z R na D.

Silnik niby młody, ale to jest dobrze znany silnik 1.6 TDCI / HDI Fordowsko-Citroenowo-Peugeotowy, tylko żeby dostosować go do norm euro 6 ford zmniejszył skok cylindra. (PSA poszedł w dotrysk AdBlue i wyewoluował silnik 1.6 blue HDI). Mocy i niutonometrów całkowicie wystarcza na to autko. Byłem w lipcu w Alpach, jeździłem tam naprawde stromymi drogami i wspinjącymi sie na 2500 m.n.p.m i autko dzielnie sobie radziło, w ogóle nie czuło podjazdów. Żwawo sobie jechało pod każdą górkę. Wersje z PowerShifem mają 20 niutonometrów więcej niż manulane.

Silnik z automatem bardzo oszczędny. średnie spalanie od początku 5,5 l/100 km. na autostradzie przy 120km/h ponad 7,2 l. Po Krakowie mam spalanie w okolicach 6,5 l/100km.

Power shift jest montowany od wielu lat do chyba wszystkich osobowych fordów, więc wady wieku dziecięcego już zostały chyba wyeliminowane. Nie ma się czego obawiać. Najlepiej od razu dokupić rozszerzoną gwarancję Ford Protect do 5 lat / 150000km i nawet jak coś się stanie - nie twoje zmartwienie. (koszt ok. 2400zł). A po tym czasie można dokupować co roku gwarancję "ford 12" - do 10 lat / 200000km.

Generalnie mogę z czystym sumieniem polecić ten pojazd, Miażdży konkurencję na chyba każdej płaszczyźnie. Bardzo dobrze wyciszony, w środku wszystko ładnie obudowane w plastiki - u konkurencji w tym segmencie wszędzie pełno gołej blachy, przez co jest głośno i mniej przyjemnie. A widływagenowy Caddylak to w ogóle jest porażka, trzeba być chyba desperatem żeby go kupić. 20 tysięcy droższy a nic w zamian nie daje, no i ta blacha w środku..

Ostatnio edytowane przez Lza ; 09-10-2016 o 13:30
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2016, 10:59   #89
michalconnect
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-10-2016
Skąd: Kraków
Model: Turneo Connect
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

witam,
jeżdżę connectem L2 7 osób,
silnik 1.5 tdci, przejechane w ciągu kilku dni dosłownie 150km,
spalanie mnie przeraża, ponad 8l,
nie ma już prawie połowy baku (wg wskazówki)
czy to normalne?
liczyłem na spalanie serii 7 l,
jeżdżę bardzo spokojnie i ekonomicznie,
pozdrawiam
michał
michalconnect jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2016, 11:14   #90
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Na wstępie witam krajana! Znaczy że są już 2 długie connecty w Krakowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jaki kolor autka masz? Connectów jest tak mało na drogach... Ja mam czerwony "race red" - jedyny taki w Krakowie. Jak takiego ujrzysz to na pewno ja!

Ja mam spalanie z ostatnich 10000 km 5,8 litra. Jak jeżdżę po Krakowie to pali jakieś 6,5. Na autostradzie już przy 120 jest 7,1 litra. Niestety nie mam okazji jeździć autostradami, ale następnym razem jak pojadę spróbuję go przewałkować ile pali przy 130 i 140.

Zanim go nie dotrzesz (3000km) to nie patrz na spalanie, wszystko się musi poukładać, podcierać, więc może palić dużo więcej z początku.

Ale, być może jeździsz na zbyt wysokich obrotach? Ja mam automat i zmienia biegi tak, że silnik pracuje w zakresie obrotów 1200-2000. (gdy osiąga 2000 już wrzuca kolejny bieg.) no chyba że się mocniej depnie wtedy przeciąga do 3000, ale to rzadkość.

Zbyt wysokie obroty = wysokie spalanie.

Wskaźnik paliwa nie jest niestety zbyt precyzyjny - górna połowa bardzo szybko spada, dolna połowa spada znacznie wolniej. W miarę dobrze można polegać na ilości km podawanym na wyświetlaczu w zasięgu.

Bump: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Lza ; 14-10-2016 o 11:19
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.