Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2021, 16:40   #21
CARISMA
ford::advanced
 
Avatar CARISMA
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-10-2004
Skąd: Koluszki
Model: KUGA ST-LINE AWD
Silnik: 2.0 TDCI DW10F 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 221
Domyślnie Odp: 2,0 TDCI AWD MANUAL braku rozruchu silnika po kilkudniowym postoju?

Cytat:
Napisał arturmsi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Carisma, oszukiwanie bms włączając i wyłączając to masz na myśli odpinanie i podpinanie wtyczki bsm przy aku czy coś innego? :>
...chodzi mi o wyłączanie ASS z przycisku

CARISMA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2021, 18:16   #22
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: 2,0 TDCI AWD MANUAL braku rozruchu silnika po kilkudniowym postoju?

To nie jest oszukiwanie BMS a siebie, ASS to jest morderstwo dla podzespołów samochodu, w teorii ma dbać o środowisko (emisja spalin) ale to tez ściema. BMS działa nawet z właczonym ASS - jak ktoś nie wierzy niech podłaczy sobie FORSCAN, tam jest monitorowanie ładowania akumulatora. Podsumowujac czy ASS jest wlaczony czy tez nie BMS i tak kontroluje ładowanie akumulatora
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2021, 19:32   #23
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,380
Domyślnie Odp: 2,0 TDCI AWD MANUAL braku rozruchu silnika po kilkudniowym postoju?

Cytat:
Napisał CARISMA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..fakt, że doładowuje do 80% coby pozostawić miejsca na ładowanie z hamowania silnikiem...
To kolego jesteś naiwny myśląc że wspomniane hamowanie doładuje baterie do pełna...
Osobiście uważam że system start stop to wynalazek destrukcyjny nie tylko dla akumulatora, na szczęście na teraz można je jeszcze wyłączyć.

Bump:
Cytat:
Napisał hyrus1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak ktoś nie wierzy niech podłaczy sobie
Dokładnie tak jak mówisz...
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2021, 20:05   #24
CARISMA
ford::advanced
 
Avatar CARISMA
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-10-2004
Skąd: Koluszki
Model: KUGA ST-LINE AWD
Silnik: 2.0 TDCI DW10F 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 221
Domyślnie Odp: 2,0 TDCI AWD MANUAL braku rozruchu silnika po kilkudniowym postoju?

Cytat:
Napisał hyrus1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie jest oszukiwanie BMS a siebie, ASS to jest morderstwo dla podzespołów samochodu, w teorii ma dbać o środowisko (emisja spalin) ale to tez ściema. BMS działa nawet z właczonym ASS - jak ktoś nie wierzy niech podłaczy sobie FORSCAN, tam jest monitorowanie ładowania akumulatora. Podsumowujac czy ASS jest wlaczony czy tez nie BMS i tak kontroluje ładowanie akumulatora
umiesz czytać ze zrozumieniem?......
destrukcyjne działanie ASS jest dla rozrusznika i dwumasy, dlatego wyłączam ASS w miescie coby nie gasiło mi auta, a w trasie włączam ASS coby monitorowało mi akumulator.
Zresztą rób jak chcesz, dla mnie możesz nawet wozić aku na przyczepce...pod warunkiem, że masz hak...ale jego pewnie wyciąłeś.

Bump: [QUOTE=tomaszjan31;3312214]To kolego jesteś naiwny myśląc że wspomniane hamowanie doładuje baterie do pełna...
Osobiście uważam że system start stop to wynalazek destrukcyjny nie tylko dla akumulatora, na szczęście na teraz można je jeszcze wyłączyć.

......to wyłączaj...każdy robi jak uważa.....
CARISMA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 17:46   #25
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: 2,0 TDCI AWD MANUAL braku rozruchu silnika po kilkudniowym postoju?

[QUOTE=CARISMA;3312235]umiesz czytać ze zrozumieniem?......
destrukcyjne działanie ASS jest dla rozrusznika i dwumasy, dlatego wyłączam ASS w miescie coby nie gasiło mi auta, a w trasie włączam ASS coby monitorowało mi akumulator.
Zresztą rób jak chcesz, dla mnie możesz nawet wozić aku na przyczepce...pod warunkiem, że masz hak...ale jego pewnie wyciąłeś.

Bump:
Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To kolego jesteś naiwny myśląc że wspomniane hamowanie doładuje baterie do pełna...
Osobiście uważam że system start stop to wynalazek destrukcyjny nie tylko dla akumulatora, na szczęście na teraz można je jeszcze wyłączyć.

......to wyłączaj...każdy robi jak uważa.....
No to kolego Carisma jestes w bledzie ASS dziala destrukcyjnie na wiecej elementow niz tylko dwumasa czy rozrusznik. Byc moze masz pierwszy samochod z ASS, odnosnie twojego stwierdzenia ze wycialem hak-powiem wiecej sam go zalozylem, podlaczylem elektryke i uzywalem z przyczepka bez dodatkowego akumulatora, a wiesz dlaczego? bo wiedzialem co robic zeby nie padl...Jak sprzedawalem Kuge akumulator mial 6 lat od nowosci, z twoja wiedza tyle nie wytrzyma... Dlatego posluchaj co mowia ci ktorzy uzywali Kuge i cos wiedza na ten temat.
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2021, 07:16   #26
kmarcink
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-09-2020
Model: kuga
Silnik: 2000
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2,0 TDCI AWD MANUAL braku rozruchu silnika po kilkudniowym postoju?

witam, mam podobną sytuację, jednak zdarza się po 8-godzinnym postoju na parkingu przy temperaturze poniżej 5 stopni, dlatego bardzo proszę o jakąś konkretną pomoc. Moja Kuga 2011 diesel przy temperaturze niższej niż 5 stopni nie chce płynnie, za pierwszym rozruchem odpalać.
Mechanik stwierdził że to akumulator - wymieniłem na nowiutki 74 amh, potem stwierdził że to rozrusznik czy też bendiks - poszło do regeneracji i nadal nic. Dalej nie chce odpalać za pierwszym strzałem. Mechanik powiedział, że w takim razie to na pewno świece się nie grzeją - wymienił na nowiutkie boschowskie - nadal to samo. Bez poprawy.
Informuję że auto stoi w garażu 12 stopni i rano jak i cały ciepły okres roku odpala bez najmniejszego zarzutu, za pierwszym razem. Jednak po postoju 8 godzin na parkingu w pracy auto się wyziębia i już nie chce łatwo odpalać. Czasami musze kręcić nawet 10 razy i trwa to około 5 minut zanim odpali. Pojechałem do mechanika i stwierdził że to możliwa awaria czujnika wału. Niedawno byłem w Karpaczu i przy mrozie minus kilka stopni odpalił bez zarzutu, jednak auto stało tylko 4 godziny na mrozie. Nie wiem już czy mu ufać, pomóżcie proszę.
kmarcink jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2021, 10:38   #27
henrykus1
ford::beginner
 
Imię: Henry
Zarejestrowany: 18-10-2018
Model: Kuga Mk2 4x4
Silnik: 2,0 Tdc
Rocznik: 2014
Postów: 20
Domyślnie Odp: 2,0 TDCI AWD MANUAL braku rozruchu silnika po kilkudniowym postoju?

U mnie niedawno Diesel (temp.minusowa) odpalił za pierwszym razem po 12-dniowym postoju pod chmurką +mrozy ,aku wymieniałem w zeszłym roku latem na varta.
henrykus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2024, 22:39   #28
klosowski_m
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-04-2022
Skąd: CK
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0 TDci
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Problem z odpalaniem i pracą silnika

Czołem. Kuga 2019, 1,5EB 150KM. Problem taki. W poniedziałek odpaliłem, szarpał, gasł, nie było mocy. Z jazdy praktycznie nici. Po postoju po kilku minutach nawet nie zakręcił. Objawy jak przy padniętym aku. Odpalony "na kable" - bez problemów. Jakby inny samochód. Nic nie szarpało, wszystko tak jak powinno być. Przez tydzień wszystko ok. Dzisiaj wyjazd na miasto bez problemów. Po 40 minutach problem powrócił. Po odpaleniu chwilę silnik poszarpał i zgasł. Miernik w gnieździe zapalniczki pokazał 10,5V. Po 20 minutach, włączonym oświetleniu wnętrza i przez jakieś pół minuty włączone doświetlanie światłami, napięcie 8,7V. Znów kolega dopomógł z kabli, bez problemów. Pracuje równo, nic nie szarpie. W czasie jazdy 14,7-14.8V. Po dojechaniu do domu i zgaszeniu silnika 12,1V. Po kilku minutach, otarciu bagażnika (elektryczna klapa) 11,8-11,9V. Po 30 minutach, pokręciłem się troszkę koło auta i zrobiło się 8,0V dosłownie w kilka sekund?! Jak zgasło doświetlanie i oświetlenie wnętrza, to napięcie wzrosło do 10,5V. Wiadomo, nie odpali.
Co może być? Wg mnie aku do wymiany.
klosowski_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.