Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2014, 17:44   #31
tedii
ford::advanced
 
Avatar tedii
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Skąd: śląsk
Model: c-max GHIA
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 332
Domyślnie Odp: Matowe lampy przednie

Zrobiłem polerkę kloszy u znajomego lakiernika, i efekt jest, ale on współpracuje z gościem co ma komis i sprowadza samochody i takie polerowanie lamp wraz z lakierem to standard, i większość aut tak ma.

tedii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 19:06   #32
hammerman
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-09-2013
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 54
Domyślnie Odp: Matowe lampy przednie

Ja dzis zrobiłem lampy w żony samochodzie(tak na sprawdzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) no i powiem szczerze że efekt jest okGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. najpierw woda i papier potem lakier w sprayuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hammerman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 21:32   #33
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Matowe lampy przednie

Cytat:
Napisał hammerman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
potem lakier w sprayu
Jakiego lakieru używałeś? Zwykłego czy takiego z utwardzaczem?
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2017, 19:57   #34
piter7011
ford::beginner
 
Imię: Piter
Zarejestrowany: 02-11-2016
Skąd: Kalisz
Model: Focus C max
Silnik: 1,8 125km
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Matowe lampy przednie

Mam pytanie czy lepiej kupić przednie lampy używki czy nowy zamiennik na pewno ktoś miał już z tym do czynienia i ma jakieś spostrzeżenia czy te zmienniki szybko nie matowieją bo muszę szybko dokonać wyboru i nie wiem co zrobić a ceny podobne pozdrawiam Piter
piter7011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2017, 20:10   #35
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Matowe lampy przednie

Cytat:
Napisał piter7011 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie czy lepiej kupić przednie lampy używki czy nowy zamiennik
Używka będzie miała minimum 10 lat.
Druga rzecz - próbowałeś kupić kiedyś ładną oryginalną, europejską używkę?

Sam sobie odpowiedz.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2017, 20:55   #36
piter7011
ford::beginner
 
Imię: Piter
Zarejestrowany: 02-11-2016
Skąd: Kalisz
Model: Focus C max
Silnik: 1,8 125km
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Matowe lampy przednie

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Używka będzie miała minimum 10 lat.
Druga rzecz - próbowałeś kupić kiedyś ładną oryginalną, europejską używkę?

Sam sobie odpowiedz.
No kupiłem c max 10 letniego i jestem z niego zadowolony . Kilka lat wstecz kupiłem lampe tylną do skody też nowy zamiennik i za jakiś czas jak ją sprzedawałem to ta stara oryginalna wygądała lepiej niż ta nowa i teraz się boje że bedzie podobnie .
piter7011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2017, 22:42   #37
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: Matowe lampy przednie

Bez lakieru efekt pracy jest na krótko.Są trzy sposoby na utrwalenie efektu włożonego wysiłku.Pierwszy - trudny (demontaż reflektora) polerka i lakier UV.Niestety potrzebna jest lampa do utwardzenia lakieru.Drugi - lakier akrylowy dwuskładnikowy np taki-KLAR LAKIER BEZBARWNY 2K + UTWARDZACZ WURTH.(ciekawa formuła dwuskładnikowego w jednej puszce sprayu) i dobra skuteczność i szybkie schnięcie.Trzeci-po polerce odtłuszczenie bardzo dokładne zmywaczem silikonowym i nawoskowanie i zabezpieczenie politurą do lakierów+polerka.Trzeci sposób może najmniej trwały ale dość szybki i na 6 -8 miesięcy wystarczy.Polecam jednak jakiś dwuskładnikowy akryl bo najmniej problematyczny ,tylko rączkę trzeba mieć sprawną do malowania coby zacieków nie narobić. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2017, 14:50   #38
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Matowe lampy przednie

Pytanie na jak długo chcesz to odświeżyć?

Jak byś chciał jednak iść w oryginał używany, to może warto się skusić na anglika. Za to czy lampa świeci po naszemu czy po angielsku odpowiada odbłyśnik. Jeśli przełożysz odbłyśnik ze swojego reflektora, to będziesz miał poprawnie świecącą lampę.

W Anglii zasadniczo nie ma tak ostrego słońca jak bardziej na południe, nie ma też tyle słońca, także teoretycznie powinny być w lepszym stanie, poza tym angielskie mają zdecydowanie niższą cenę niż ładny europejczyk. Niemniej znaleźć komplet bez połamanych mocowań, nieporysowany, niezmatowiony i w ładnym stanie będzie niełatwo.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2017, 17:28   #39
piter7011
ford::beginner
 
Imię: Piter
Zarejestrowany: 02-11-2016
Skąd: Kalisz
Model: Focus C max
Silnik: 1,8 125km
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Matowe lampy przednie

Cytat:
Napisał piter7011 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie czy lepiej kupić przednie lampy używki czy nowy zamiennik na pewno ktoś miał już z tym do czynienia i ma jakieś spostrzeżenia czy te zmienniki szybko nie matowieją bo muszę szybko dokonać wyboru i nie wiem co zrobić a ceny podobne pozdrawiam Piter
Obecnie stanęło na zamiennikach tylko czy silniczki z lamp poliftowych , bo takie mam będą pasowały do tych z pierwszego wydania . A jeśli nie to może z anglika bo o europejskie trudniej i drogie . Czy producent lamp o nazwie TYC to dobra marka bo tak mi mówili w hurtowni ale chce to potwierdzic czy ktoś już może montował i ma opinie .
piter7011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2017, 22:25   #40
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: Matowe lampy przednie

Lampy na "T" montowałem ale do Mazdy.Po tygodniu oddałem z trudnościami....ale oddałem.Już na wstepie po otrzymaniu przesyłki wyczułem że są lżejsze o 50% od oryginałów.Zważyłem.Zgadzało się. O 50% lżejsze. Plastiki cienkie jak skorupki na jajkach,po tygodniu jazdy odblaski zaczynały żółknąć. Ustawić tego sie nie dało. Może takie mi się trafiły,moze i one mają podróbki.??? W każdym razie polecam jednak oryginały lub profesjonalną polerkę z zabezpieczeniem. Tworzywa użyte do ich produkcji w moim przypadku były porażką. A na tworzywach to ja sie niestety znam. Ja ,jak napisałem kupiłbym oryginały i przed montażem ładnie doprowadził do pięknego stanu.

Ostatnio edytowane przez Istvan ; 13-12-2017 o 22:26 Powód: literówka
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.