Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2019, 19:59   #221
pawpaw
ford::beginner

Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Domyślnie Re: powershift szarpie

Witam.

Panowie, błąd DTC P0715-60, czyli czujnik który jest w skrzyni.

Kasuję uruchamiam ponownie silnik i błąd znów się pojawia. Czy on pojawia się
nawet bez przejechania choćby metra? Auto cały czas na P.
Gdzie szukać wiązki tego czujnika?
Ford Kuga 2011.

Pozdrawiam
Paweł

pawpaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2019, 06:50   #222
Dominik1209
ford::amateur

Imię: Grzegorz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2012
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Witam serdecznie
Chciałbym się wtrącić do tego wątku z szarpaniem przy ruszaniu.
Mam ten sam problem w Powerschifcie z tym że moja skrzynia jest świeżo po regeneracji przejechałem dotychczas może ze 100 km, adaptacja i kalibracja została przeprowadzona.
Czy może być tak że muszę trochę pojeździć aby wszystko się ułożyło na swoim miejscu i wtedy przeprowadzić ponowną adaptację i kalibracje????
Dominik1209 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2019, 07:32   #223
nawrocik88
ford::amateur

Model: Ford Focus / Mondeo
Silnik: 1.6 / 2.0T
Rocznik: 2004/2014

Mnie to się wydaję, że te skrzynie po prostu tak mają, daleko im do komfortu hydrokinetyków czy nawet DSG. Powershifta nietrudno zmusić do szarpniecia przy ruszaniu, wystarczy szybko przenieść nogę z hamulca na gaz, przy pewnych temperaturach(rozgrzana, ale nie do końca) zawsze szarpnie. Być może nawet Ford tak sobie to wymyślił i to nie jest błąd(jest na ten temat kilka zdań w dokumentacji, cytowałem to w którymś moim poście na forum), bo faktycznie w DSG występuje duże opóźnienie przy ruszaniu, nawet jak się da od razu pełny "gaz", którego w Fordzie nie ma(przynajmniej nie w 2.0 Ecoboost), ale za to, żeby ruszać płynnie to nie można, przy pewnym stopniu rozgrzania skrzyni(u mnie np. 55 - 75), przekraczać 20% przepustnicy przez pierwszą sekundę do dwóch po puszczeniu hamulca, potem już można robić dowolne rzeczy z gazem, hamulcem czy biegami manualnie i nie szarpnie, ale przy ruszaniu dobrze jest być oszczędnym w dodawaniu gazu, przy okazji wtedy pewnie trochę dłużej wytrzyma sprzęgło.
nawrocik88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2019, 08:00   #224
kobrys
ford::average

Model: S-Max TitS PS
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 12.2013

Cytat:
Napisał Dominik1209 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie
Chciałbym się wtrącić do tego wątku z szarpaniem przy ruszaniu.
Mam ten sam problem w Powerschifcie z tym że moja skrzynia jest świeżo po regeneracji przejechałem dotychczas może ze 100 km, adaptacja i kalibracja została przeprowadzona.
Czy może być tak że muszę trochę pojeździć aby wszystko się ułożyło na swoim miejscu i wtedy przeprowadzić ponowną adaptację i kalibracje????
Ja kiedy odbierałem samochód z warsztatu po regeneracji to główny mechanik powiedział tak 'proszę Pana, skrzynia pracuje perfekcyjnie' i właśnie tak pracowała, żadnego szarpania, niezdecydowania czy opóźniania.
Nawet nie było charakterystycznego szarpnięcia przy zmianie 2->3 (wróciło ono dopiero delikatnie po 15kkm).

Z drugiej strony ja pierwsze kilometry zawsze daję się jej przynajmniej lekko zagrzać i nie pałuję. Samo ruszanie to puszczenie hamulca->koła zaczynają się toczyć->gaz.
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania