Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2017, 18:12   #1
wysokii
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-11-2016
Model: mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Przewód wspomagania a złączka samozaciskowa

Witam. Do połączenia przewodu z pompa stosowana jest złączka samozaciskowa i mam pytanie czy po założeniu jej na węża do się ją rozłączyć i jak to zrobić? Czy trzeba to jakoś siłowo zrobić czy ma znaczenie czy nakrętka jest wkrecona do pompy? Czy ktoś próbował tą złącze wymienić ponieważ muszę to zrobić bo mam w tym miejscu bardzo duży wyciek. Dziękuję

wysokii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2017, 10:58   #2
Zbyszek K
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 36
Domyślnie Odp: Przewód wspomagania a złączka samozaciskowa

Złączka do pompy jest jednorazowa,najpierw wkręca się do pompy do momentu uszczelnienia na gwincie,potem wciska się przewód do złączki .Po zatrzaśnięciu przewodu na złączce nie da się złączki z niego ściągnąć,jedynie można zdjąć przez uważne zeszlifowanie tak,by nie uszkodzić przewodu.
Zbyszek K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2017, 17:00   #3
bobot48
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2015
Model: Ford Focus MK2 Kombi
Silnik: 1,6 Benzyna 74kW
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: Przewód wspomagania a złączka samozaciskowa

Cytat:
Napisał wysokii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Do połączenia przewodu z pompa stosowana jest złączka samozaciskowa i mam pytanie czy po założeniu jej na węża do się ją rozłączyć i jak to zrobić? Czy trzeba to jakoś siłowo zrobić czy ma znaczenie czy nakrętka jest wkrecona do pompy? Czy ktoś próbował tą złącze wymienić ponieważ muszę to zrobić bo mam w tym miejscu bardzo duży wyciek. Dziękuję
Jakiś czas temu mialem to samo. Tak jak kolega wyżej napisal trzeba nową zlączkę bo jest jednorazowa. Ja miałem dodatkowo trochę przewód peknięty i nie mogłem kupić jednego tylko dwa i 500 zł mnie zszokowało. Teraz część jedną mam wymienioną a druga leży w piwnicy nowa oryginalna. Koszt złączki jakies 80 zł.
bobot48 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2017, 18:26   #4
wysokii
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-11-2016
Model: mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Przewód wspomagania a złączka samozaciskowa

A jak najszybciej zdemontować ten przewód bo jest bardzo ciężki dostęp to tej złączki?
wysokii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.