Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2018, 13:30   #11
piokor
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Kuga
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Coś chrobocze w tylnym napędzie ?

W Kugach mk2 ( Escape) sprzęgło wielopłytkowe tylnego mostu to nie Haldex tylko JTekt.
Nie jest smarowane olejem tylnego mostu, tylko nierozbieralnym elementem wymiennym
fabrycznie zalanym płynem. W USA stanowi część zamienną w przeciwieństwie do Europy / koszt ok 500US /. Dla chociaż trochę uzdolnionych manualnie i dysponujących miejscem do wykonania naprawy bezproblemowe w wykonaniu. Właśnie sklejenie płytek sprzęgła daje dziwne odgłosy z tylnej części auta, narastające przy przyśpieszaniu lub mocnych zakrętach. We wszystkich modelach sprzegło jest jednakowe, mosty różnią się przełożeniami. Przypadłośc znana za oceanem. Dla zainteresowanych wystarczy w wujku google wpisać; jtekt escape.


Ostatnio edytowane przez piokor ; 25-12-2018 o 12:21
piokor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2018, 08:34   #12
grzymala100
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-02-2017
Skąd: Łomza
Model: fusion USA, ESCAPE, Cherokee, RAM 1500
Silnik: 2,5-2,0-3,2-5,7
Rocznik: 2014-2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: Coś chrobocze w tylnym napędzie ?

No cóż nie wiele się dowiem, moje objawy są trochę inne, mój kolega twierdzi że miał identyczne objawy w dodge RAM na przednim moście, okazało się że miał zmielony jeden ząb w dyferencjale i to pewnie będzie wszystko w temacie, szukam używki i będę zmieniał, najgorzej jak nie trafię na właściwe przełożenie, myślałem że wszystkie są takie same.
Czy ktoś się orientuje jak można odczytać przełożenie dyfra, czy jest to zakodowane w numerach na tych naklejkach, chyba powinno bo inaczej nawet w fabryce byłby problem. Oglądając używane dyfry z diesla zauważyłem że mają inny kołnierz połączenia z wałem czy da się on przełożyć ze starego, czy po prostu szukać dyfra od benzyny, o dziwo mam rocznik 2015 a połączenie z wałem jest jak w modelach poliftowych, zaczynam mieć coraz więcej wątpliwości jak dobrać właściwy dyfer. Jeżeli ktoś ma większą wiedzę proszę o podpowiedź.

Ostatnio edytowane przez grzymala100 ; 27-12-2018 o 14:42
grzymala100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2019, 21:24   #13
grzymala100
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-02-2017
Skąd: Łomza
Model: fusion USA, ESCAPE, Cherokee, RAM 1500
Silnik: 2,5-2,0-3,2-5,7
Rocznik: 2014-2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: Coś chrobocze w tylnym napędzie ?

Mogę rozwiać wątpliwości odnośnie wymiany oleju w "haldexie" forda czyli JTekt . Otóż wszystkie korki w tylnym dyfrze służą tylko i wyłącznie dla przekładni dyfra, sprzęgło niestety jest zamknięte z olejem i nie ma możliwości wymiany chyba że się zdejmie jego obudowę i później zaleje olej przez króciec odpowietrzający, problem w tym że nikt nie ma pojęcia czym może być zalane to sprzęgło ani ile tego oleju być powinno. Na potwierdzenie załączam zdjęcia rozebranego sprzęgła. W samym dyfrze olej smaruje tylko łożyska i przekładnię nie widzę więc powodu aby wymieniać ten olej. Samo sprzęgło w tym momencie wydaje się być ****ianym wynalazkiem, drugi dyfer używany z tego samego roku od forda Edge też delikatnie chałasuje więc cała robota na marne te sprzęgła to porażka. Używane dyfry są źle przechowywane i olej ze sprzęgła często wycieka odpowietrzeniem może to być przyczyną problemów, i tu pomocna by była wiedza jaki olej tam zalać.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez grzymala100 ; 06-01-2019 o 12:49
grzymala100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2020, 19:24   #14
rogas1990
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-01-2016
Skąd: Poznań
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Coś chrobocze w tylnym napędzie ?

Hej, udalo sie komus rozwiklac ten temat? mam podobny problem a mechanicy rozkladaja rece bo nic nie widac...
rogas1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2021, 21:57   #15
sucof33
ford::beginner
 
Avatar sucof33
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 17-06-2007
Skąd: KRAKÓW
Model: FOCUS ST \ Mustang GT
Silnik: 280km \ 440km
Rocznik: 2009r \ 2016r
Postów: 46
Domyślnie Odp: Coś chrobocze w tylnym napędzie ?

Cześć , które oznaczenia na dyfrze są odpowiedzialne za typ przełożenia , mój niestety kończy żywot zaczął huczeć i muszę go wymienić
__________________
c-max 1.8 tdci 145hp @ 350nm by GCS tuning
sucof33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2021, 14:20   #16
strykul
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 02-05-2017
Skąd: Kraków
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Odp: Coś chrobocze w tylnym napędzie ?

Dla potomnych - jest w Ropczycach na Podkarpaciu gość, który robi regenerację tego cholernego sprzęgła do Haldexa - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Polecili mi go na grupie facebookowej, pojechałem, wymienił na zregenerowaną sztukę w 15 minut, jak wyjeżdżałem przyjechał jakiś typ Fusionem z Gdańska. Koszt 1000PLN.
strykul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.