Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|pomorska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2018, 17:45   #1
darbor7
 
Postów: n/a
Question Wyciek z pod samochodu

Witam wszystkich.Jestem na forum od dzisiaj i szukam pomocy.Otóż machnolem odcinek 1300km.I wszystko było ok.Do momentu gdy zaliczyłem kilka studzienek,oraz tzw.harmonijke na drodze.Przejechałem 500m i zatrzymałem sie.Zobaczyłem że coś cieknie.Kapie dosyć intensywnie z pod silnika.Ubyło mi płynu chłodzącego.Po paru godzinach zrobiła się plama tak okolo metra kw.Okazało się że to woda,tylko jakaś zatłuszczona.Odpaliłem silnik,dolałem na maksa wody.I poczekałem aż się zagrzeje.około 10min.Następnie stwierdziłem że wody nie ubyło,ale nadal kapie.Wróciłem po dwóch godzinach.I zastałem podobną plamę.Ale wody nie ubyło.Nadal było na maxa.Pozostałe plyny są.Silnik pracuje równo i się nie grzeje.Powiem szczerze że zgłupiałem.Jeśli to pompa,to powinna wywalić wodę w minute.Jeśli nieszczelny przewód.To także powinno być podobnie.Pompa daje spore ciśnienie.Jeśli jest walnięta pompa.To silnik powinien złapać błyskawicznie temp.Gdyż niema obiegu.Po 10min.woda była gorąca.Nie wywalało jej.Czy ktoś ma pomysł co mondkowi dolega.Mk2 1.8 tdi.W zbiorniku woda jest czysta nie zasyfiona...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2018, 19:30   #2
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Wyciek z pod samochodu

Jak może pompa się uszkodzic, od przytarcia podwoziem.
Jutro wjedż na kanał, lub podnośnik w jakimś warsztacie, i popatrzą, dlaczego cieknie, a tak to tylko domysły.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2018, 12:56   #3
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,543
Domyślnie Odp: Wyciek z pod samochodu

Woda z klimy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2018, 21:14   #4
mrhenio
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Kartuzy
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 163
Domyślnie Odp: Wyciek z pod samochodu

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Woda z klimy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to akurat chyba byłoby zbyt proste
mrhenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2018, 21:50   #5
darbor7
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wyciek z pod samochodu

Jak na klime.To chyba zaduzo tej wody.wycieklo jej ze dwa litry.czy moze ktos ma namiary na schemat silnika do mondka mk2 1.8 tdi rok 98.Gdyz nie moge znalwlezdz.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2018, 22:34   #6
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,543
Domyślnie Odp: Wyciek z pod samochodu

Ja byłem w szoku ile tego wycieka jak się postawi samochód. Może nie dwa litry ale kaluza jest duża, też w pierwszej chwili się przestraszylem i profilaktycznie zajrzałem pod maskę żeby się upewnić że mi chłodzenie nie ucieka
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2018, 05:16   #7
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wyciek z pod samochodu

Tyle cieknie na postoju, bo prawie nikt nie używa klimatyzacji z głową. U mnie w garażu nigdy nie ma kałuży pod autem, bo zanim auto tam zaparkuję, to układ już jest osuszony (wyłączam klimatyzację na klika minut przed dojazdem). I dlatego nie ma smrodu. I dla zdrowia korzystny brak szoku termicznego.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2018, 11:10   #8
darbor7
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wyciek z pod samochodu

Witam wszystkich.Okazalo sie,ze to jednak z uklsdu chlodzenia.Pompa lub z weża.Dzisiaj zniknela woda.Zostalo jej na dnie w okolicach wylotu weza do trojnika i chlodnicy.Wąż sie rozdziela i biegnie do chlodnicy,oraz gzies pod silnik.I tam jest mokro.Tylko dlaczego podczas pracy silnika.Nie wywala wody.A jedynie kapie?.Jesli to wąż lub pompa.To powinno wywalic wode w minute,lub nawet krócej.Czy ktoś ma pomysl co jest na rzeczy?.Moze to z uszczelniacza.I wowczs to niema znaczenia ze pompa pracuje.Kuźwa juz niewiem.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.