Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2018, 07:52   #11
Rico82
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-06-2018
Model: Transit mk6 Ghia
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kilka pytań o moc zawieszenie i koła :)

Krzysztof K. transit był jedynym dobrym wyborem,pod względem ilości miejsca.Pb odpada,ilość zużycia gazu przy komplecie pasażerów wyrówna się cenowo z ON,a instalacja swoje kosztuje.
Pisałem w Pl o taki dystans i żadna firma nie odpowiedziała.....
17" to najbardziej optymalne rozwiązanie.Koła w tym rozmiarze są w dobrej cenie+dystans
Opony które mi zostały po bmw 17" 235/50 i 255/45 mają indeks nośności 97 czyli 730kg,co daje 2920kg więcej niż masa dmc auta.Tzn że mogły by być?

Rico82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 09:11   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Kilka pytań o moc zawieszenie i koła :)

Każdy samochód ma dokładnie określone w fabrycznych papierach jakie opony powinien mieć założone na kołach. U nas podczas przeglądów technicznych jeszcze tego się dokładnie nie sprawdza, ale np w Niemczech nawet zmianę felg na inny wymiar trzeba zgłosić, są sprawdzane czy mają certyfikat i muszą być wpisane do dokumentacji auta. Opony muszą mieć prawidłowy indeks obciążenia.
W fabrycznym briefie mój osobowy Transit T300 (L1H1) ma wpisane opony z indeksem obciążenia 102. Sądzę, że twój ma nie mniejszy indeks. Tylko najlżejsze Transity T260/280 w wersji Sport mają indeks opon 97.
Podobnie jak przy obciążeniu koła - nie można mnożyć wartości indeksu przez cztery, bo obciążalność maksymalna jednej osi jest bardziej wymagająca w tym rachunku.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-06-2018 o 09:15
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 10:03   #13
Rico82
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-06-2018
Model: Transit mk6 Ghia
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kilka pytań o moc zawieszenie i koła :)

Mój to T260.A czy wersja Sport nie różni się tylko stylistyką?
Rico82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 10:15   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Kilka pytań o moc zawieszenie i koła :)

Cytat:
Napisał Rico82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój to T260.A czy wersja Sport nie różni się tylko stylistyką?
Technicznie być może różni się tylko stylistyką, ale formalnie ma obniżoną ładowność.
Zauważ, że wersje Sport to zawsze blaszaki, a nie wersje osobowe - właśnie ze względu na potrzebę uzyskania jak najniższego DMC. Blaszaki mają niską masę własną, bo np. w moim osobowym Transicie jeden rząd siedzeń ma masę prawie 100 kg (a są dwa rzędy), plus dodatkowe wyposażenie - razem co najmniej 250-300 kg różnicy w masie własnej.
W sumie DMC w wersji Sport jest niższe co najmniej o 300 - 400 kg od wersji osobowej tej samej wielkości. Więc mogą mieć opony o mniejszym indeksie obciążenia.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-06-2018 o 10:26
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 10:29   #15
Rico82
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-06-2018
Model: Transit mk6 Ghia
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kilka pytań o moc zawieszenie i koła :)

Kolego przeszperałem ogólnie i wersje Sport to również 5osobowe,ale patrząc to średnio 1500 komplet opon 17" z indeksem-100 więc myślę że to normalna cena,jedynie trzeba zakupić dystans
Rico82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2018, 17:34   #16
krzysztof.k
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2018
Model: Trransit MK7
Silnik: 2.4 115
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Kilka pytań o moc zawieszenie i koła :)

To u mnie jest 1400kg na oś, to z osobówki mogę mieć felgi?

Możesz z ebay.co.uk bez problemu załatwić te dystanse, wysyłka dpd to do 3 dni.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg transit nosnosc.jpg (20.4 KB, 3 wyświetleń)
krzysztof.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2018, 18:02   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Kilka pytań o moc zawieszenie i koła :)

Cytat:
Napisał krzysztof.k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To u mnie jest 1400kg na oś, to z osobówki mogę mieć felgi?
W Polsce tego nikt nie sprawdza. W niektórych państwach UE też. Ale w Niemczech już np. jest inaczej, felgi aby można było używać na konkretnym aucie, muszą mieć certyfikat TUV który to stwierdza. I muszą być wpisane do dokumentacji auta.
Ja mam założone Ronale R44 (produkowane zresztą w Polsce) i przy zakupie dostałem certyfikat, że mogę je założyć do swojego modelu. Nikt nigdy mnie o certyfikat nie pytał podczas wszystkich kontroli.

Generalnie wejście w koła i opony 18" w Transicie pociąga za sobą spore koszty - także eksploatacyjne. Angole na ich forum Transita piszą o przebiegach opon rzędu 20 kkm że to już jest duży sukces. Także szerokie opony to zwiększone zużycie paliwa i zmniejszona prędkość maksymalna.
Moje nominalne opony to 195, kiedy miałem założone 225, auto paliło 1 - 1,5 litra więcej, a szybkość maksymalna było o ok. 10 km/godz. niższa. Kiedy jeździ się autem z dużą nadwyżką mocy, to tego się nie czuje i nie ma to takiego znaczenia jak w Transicie - to auto mocy nie ma za dużo. Nawet włączenie klimy, która zabiera z wału silnika ok. 4 - 6 KM, jest wyraźnie odczuwalne w osiągach.
Cytat:
Napisał krzysztof.k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz z ebay.co.uk bez problemu załatwić te dystanse, wysyłka dpd to do 3 dni.
W Polsce zamówisz je także i zapłacisz o wiele taniej.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 30-06-2018 o 22:25
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2018, 07:26   #18
Rico82
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-06-2018
Model: Transit mk6 Ghia
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kilka pytań o moc zawieszenie i koła :)

Myślę o 17.Co do dystansów w pl.Napisałem do kilku firm i odpowiedzi nie uzyskałem.Dopiero gdy zadzwoniłem to zaproponowano mi dystans w kwocie 260 za sztukę..... a 300 razem ze szpilkami.
Nawet przy montażu 17 8" i 9" powiedziano mi że muszę poszerzyć nadkola i szczególnie utwardzić tył
A ja się zastanawiałem co jest grane że włączę klimę i jakoś inaczej jedzie....
Rico82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.