Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2018, 19:44   #1
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Sync 2 nie rozpoznaje pamięci USB

Mam pamięć USB 16GB Sony. Coś takiego:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wybrałem ten model licząc na kompatybilność z Sync 2 oraz na fakt, że jest to mała pamięć i idealnie pasuje do gniazda USB w podłokietniku nie przeszkadzając w sięganiu do jego zawartości. Niestety od samego początku system miał problem z jej rozpoznawaniem. Po parkowaniu i włączeniu ją widział, potem po wyłaczeniu silnika i ponownym włączeniu przestawał ją widzieć (aż do dłuższego parkowania). Czasami pomagało jej wyjęcie i ponowne włożenie podczas jazdy. Ale sytuacja się pogarszała wraz liczbą przybywajacych utworów muzycznych, aż przestał ją w ogóle czytać (aktualnie mam 7.8 GB w użyciu). Co ciekawe PC nie widzi żadnych problemów. Dzisiaj zrobiłem test, wziąłem dwie inne pamięci USB różnych typów i wymieniałem je w gnieździe. SYNC 2 bezbłędnie i natychmiastowo je rozpoznawał (pamięci miały po 1-2 GB różnego rodzaju danych), ale cały czas bojkotował tego Sony. Ktoś ma pojęcie w czym może być rzecz? Dodam, że oczywiście format jest FAT32. Czy ktoś może polecić jakiegoś miniaturowego USB który nie będzie płatał figli - ma doświadczenie z dużą ilością utworów?

kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 19:49   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Sync 2 nie rozpoznaje pamięci USB

Niestety, miniaturowego nie polecę żadnego, bo to są tylko karty microSD "opakowane" w złącze USB. Ciepło nie ma się po czym rozchodzić. Miałem dwa takie i oba szybko dokonały żywota.

Pendrajw długowieczny to musi byc normalny, czyli ze 3-4 cm. Najbardziej cenię wyroby SanDisk (od czasów dyskietek).

Ostatnio edytowane przez weuek ; 25-04-2018 o 19:51
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 20:00   #3
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Sync 2 nie rozpoznaje pamięci USB

Mam wrażenie że taki 4 cm to już się za bardzo nie mieści - chyba koliduje z pokrywką, a na pewno łatwo ręką zawadzić sięgając do wnętrza - co grozi uszkodzeniem łącza. Tyle że ten Sony w PC działa bez problemów - wygląda na jakiś inny problem. Próbuję go poddać pełnemu formatowi, zmienić nazwę i przegrać zbiory na nowo. Czy jest możliwe że Sync 2 ma problemy z indeksowaniem większej ilości zbiorów (ja mam już jakieś 1-2 tyś wszystko w formacie MP3)?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 20:07   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Sync 2 nie rozpoznaje pamięci USB

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest możliwe że Sync 2 ma problemy z indeksowaniem większej ilości zbiorów (ja mam już jakieś 1-2 tys. wszystko w formacie MP3)?
Raczej nie, bo bez synka (normalny) zapełniony pendrajw 32 GiB daje radę w moim starym fordzie.

W aucie są trudne warunki pracy dla pendrajwa, bo wystawiony on jest na szeroką amplitudę temperatur i zmian wilgotności. Z tym karta microSD opakowana szczelnie obudową pendrajwa zwyczajnie sobie nie radzi.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 25-04-2018 o 20:10
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 20:30   #5
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Sync 2 nie rozpoznaje pamięci USB

Ok, dzięki za podpowiedź. Jeśli po przeformatowaniu problem nie ustąpi to rozglądnę się za czymś większym - też mam dobre doświadczenia z SanDisk'iem. Z drugiej strony karty micro SD pracują np. w telefonach czy aparatach fotograficznych w jeszcze gorszych warunkach przy znacznych prędkościach zapisu - co generuje więcej ciepła wewnątrz struktury.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.