Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2023, 14:30   #501
Esio23
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-05-2023
Skąd: Głubczyce
Model: Szukam S-max
Silnik: 2.0 140 KM
Rocznik: Od rocznika 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Koledzy pomocy
Mam problem z klimatyzacją. Tydzień temu została nabita i do wczoraj działała spoko. Dziś klima przestała działać. Kompresor chodzi, wiatrak chodzi, żadnych błędów na panelu i w forscanie. Po zrobieniu adaptacji klap z panelu klimy przez chwilę wieje zimne powietrze, ale po chwili znów jest ciepłe. Takie coś wczoraj sprawdziłem w samochodzie. Mam program i kabel ale nie wiem jakie parametry mam sprawdzić na forscanie aby coś wywnioskować. Proszę o pomoc
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG20230723195409.jpg (96.8 KB, 33 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG20230723194135.jpg (92.7 KB, 22 wyświetleń)

Esio23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2023, 10:39   #502
Dynia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 45
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Witam,
dopadło i mnie ;-)
po przeczytaniu wszystkich postów w tym temacie mam jeszcze kilka pytań.

U mnie sytuacja wygląda tak:
1. Klima się włącza - wiatrak startuje na 1 biegu - 13% (według ForScan). Dla testu wyłączyłem nawiew i "podgrzałem" auta do 100 stopni ale nie włączył się wentylator aby "schłodzić" płyn chłodniczy (a moim zdaniem przy takiej temperaturze już powinien). Więc żeby zbić temperaturę włączyłem nawiewy na maxa. ForScan przez chwilę pokazał wartość FANDC ok 25% i powoli spadał do 13%. Na razie nie miałem możliwości podłączenia na krótko wiatraka ale czy jak wiatrak startuje i nawet przez chwilę (krótką) dochodzi do 25% to czy to oznacza że wiatrak jest sprawny a padnięty moduł (lub coś innego) ??

2. Nie chłodzi cała prawa strona. Na ustawieniu "HI" dmucha gorące powietrze na "LO" słychać że "klapki" się przestawiają ale prawa strona zaczyna dmuchać (moim zdaniem) powietrzem z zewnątrz. kalibracja zrobiona kilka razy. Błąd na climatroniku 9086 (ale w FS brak błędów). Potwierdza to co przypuszczałem że jakaś klapka się nie domyka. Kolejne pytanie ;-)
Gdzie znajduje się silniczek odpowiedzialny za nawiew prawej strony?

3. Klima nabijana w maju. Czy po wartościach czujnika ciśnienia z A/C z ForScan ok 770k/Pa - AC off oraz ponad 1000k/Pa AC on można wnioskować że układ szczelny i czynnika nie brakuje?

Reasumując. Moim zdaniem musze zacząć od ożywienia wiatraka tj żeby pracował na wyższych biegach oraz wyeliminowanie problemu z klapką prawej strony - czy po załączonych zdjęciach z informacjami FS można coś jeszcze wyczytać o niesprawnościach?.

Nie chcę zakładać dodatkowych tematów i zapytam tutaj
- jak widać na załączonych zdjęciach z FS wartość AAC temperatura otoczenia pokazuje różne dziwne wartość a temperatura na wyświetlaczu w aucie ok - czy to coś jest nie tak czy to sa różne czujniki?
- jak dogrzałem auto do 100 stopni to wskazówka od temperatury niewiele drgnęła. Wydaje mi się że jak FS pokazywał 100 stopni to powinna być znacząco wychylona poza wskazania optymalne czyli ok 88-90 stopni. Czy to jest normalne czy trzeba coś kalibrować / wymieniać.

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg AC-off.jpg (20.5 KB, 18 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg AC-on.jpg (17.9 KB, 14 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg AC-on3.jpg (19.7 KB, 13 wyświetleń)
Dynia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2023, 08:31   #503
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,662
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał Dynia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to jest normalne
Niestety, w Fordach normalne.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2023, 13:33   #504
Dynia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 45
Domyślnie Odp: Nie działa klima

tomao dziękuje za odpowiedź, a ktoś wie gdzie znajduje się ten silniczek od sterowania nawiewem prawej strony (pasażera) ?
Dynia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , kod , łódz , s-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.