Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2019, 11:13   #1
Odene
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Łódź
Model: Focus mk 3
Silnik: 1.6 EB 150km
Rocznik: 2011
Postów: 82
Domyślnie Hulajnogi elektryczne!

Dzień dobry,

Z czystej ciekawości, ktoś wypożyczał i bawił się tym sprzętem? Koszt miejskiego roweru a zabawa przednia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może ktoś ma i chce się podzielić wrażeniami?

Rozważam zakup takiej by sobie do foki do bagażnika wsadzić na wszelkiego rodzaju miejskie dojazdy.

Odene jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2019, 08:38   #2
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Hulajnogi elektryczne!

Szczerze, to bym już wolał kupić mały i składany rower.
Przykładowo:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Hulajnogą elektryczną nie powinieneś poruszać się ulicami, rower - nawet taki mały ma większe możliwości.
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2019, 06:23   #3
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Hulajnogi elektryczne!

Cytat:
Napisał keiw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hulajnogą elektryczną nie powinieneś poruszać się ulicami, rower - nawet taki mały ma większe możliwości.
Można też odwrócić to stwierdzenie.
Rowerem nie powinieneś poruszać się po chodnikach, hulajnoga - także elektryczna ma większe możliwości.

Generalnie paru moich kolegów z pracy dojeżdżam swoimi elektrycznymi hulajnogami tym jak aura dopisuje. W godzinach szczytu jadą równie szybko co autem. Koszt eksploatacji w zasadzie zerowy. Szybko się ładują, bateria starcza na długo (Xiaomi). Wymaga jednak przygotowanej infrastruktury - gładkie powierzchnie, bez dziur, więc nie wszędzie się da. Można wracać po piwku bo to nie jest traktowane nawet jako rower (oczywiście do tego nie zachęcam, ale warto mieć to na uwadze).
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2019, 07:30   #4
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Hulajnogi elektryczne!

Ja raczej szukam okazji do ruchu a nie do lenistwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2019, 08:42   #5
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Hulajnogi elektryczne!

Ale dla niektórych jest to środek komunikacji, a nie sport. Wiele osób o tym zapomina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2019, 09:54   #6
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Hulajnogi elektryczne!

A nie można jednego łączyć z drugim?
Nie trzeba cisnąć na maksa. Można tak jechać, by się nie spocić ;-)
W sumie to są wymówki i są rezultaty :-)

OK, trochę przedstawiam tylko swój punkt widzenia, ale jeśli taką macie potrzebę, to jak najbardziej możecie kupić sobie hulajnogę.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2019, 16:56   #7
Odene
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Łódź
Model: Focus mk 3
Silnik: 1.6 EB 150km
Rocznik: 2011
Postów: 82
Domyślnie Odp: Hulajnogi elektryczne!

Ogólnie popieram rower i lubię. Ale fakty są takie że jak jest lato, upał, żar leje się z nieba a ja jadę do biura na 8h korposzczurowania to wolał bym się przesadnie nie spocić. No i musi się zmieścić do bagażnika..

Obczajam [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jako że przemyszkowałem grupę FB o tej hulajnodze: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pojeździłem trochę w Wawce Lime i powiem wam... XD Fajne toto, polecam spróbować. Głupie, ale praktyczne bo mały rower to do bagaja mk3 to mi się nie zmieści.. A przynajmniej nie taki na którym komicznie bym nie wyglądał. No i wygodny też by nie był..

Proszę, niech nikt z rolkami nie wyskakuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Odene ; 22-10-2020 o 20:38
Odene jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2019, 17:22   #8
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Hulajnogi elektryczne!

Na mniejsze spocenie się, bez rezygnowania z roweru rozwiązaniem jest rower z silnikiem elektrycznym. W dość zakręconej na punkcie ekologii i elektrycznych zabawek Norwegii jest on bardzo popularny. Hulajnogi też widać, ale stanowczo mniej. Inna sprawa że widać też całorocznych (bez względu na pogodę) klasycznych rowerzystów, ale i inne 'dewiacje', typu nartorolki. Trzeba oczywiście brać poprawkę, że infrastruktura wspiera rowerzystów, co w PL bywa czasem ograniczeniem.
Ok, tak naprawdę na elektrycznym rowerze również się człowiek spoci, pedałować dalej trzeba, ale np pod górkę nie daje tak w kość.
No i chyba porządna korpo ma prysznice i przebieralnie?

Rower elektryczny ma oczywiste wady -jest duużo cięższy od zwykłego, więc bez baterii jest kiepsko. Cena również jest mało przyjazna, biorąc pod uwagę że to ostatecznie tylko rower. Za to - to co na tym forum jest lubiane - mozna "mody" robić. Fabrycznie (ze względu na przepisy?) rower przestaje wspomagać powyżej prędkości 25kmh. Co w zasadzie oznacza, że nie bardzo daje się szybciej jechać. Ale po podmienieniu pstryczka/eletryczka, czy innej zębatki, daje bez problemów do 50km/h ;-)
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2019, 19:49   #9
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Hulajnogi elektryczne!

Dziś trafiłem jeszcze na jedno rozwiązanie, coś pomiędzy rowerem a hulajnogą, mowa o SXT Bike:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Podaję, bo może kogoś sprawa zainteresuje.
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer

Ostatnio edytowane przez keiw ; 05-04-2019 o 19:52
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2019, 20:37   #10
Odene
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Łódź
Model: Focus mk 3
Silnik: 1.6 EB 150km
Rocznik: 2011
Postów: 82
Domyślnie Odp: Hulajnogi elektryczne!

Pamiętajcie że ma się mieścić do bagażnika foki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odene jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.