Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2019, 17:52   #671
vegeciak
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: a
Silnik: a
Rocznik: a
Postów: 230
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Z tym "w większości mają" bym nie przesadzał.

Mazda 3 nie ma, 308 nie ma, Civic nie ma, Astra nie ma.
Z samochodów, które oglądałem albo brałem/biorę pod uwagę, tylko Megane i Corolla mają nawiewy w standardzie od pewnej wersji wyposażeniowej, a Ceed umożliwia dołożenie ich w pakiecie z elektronicznym hamulcem i systemem bezkluczykowym.


Ostatnio edytowane przez vegeciak ; 26-04-2019 o 17:55
vegeciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2019, 17:54   #672
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A istnieje jakieś auto tej klasy, w którym jest inaczej?
W sumie racja. Źle sformułowałem, jest bardzo duża różnica.
Porównanie żony, było do Mondeo mk4 1,8tdci. Tu różnica dla mnie na siedzeniu kierowcy jest duży plus dla Focusa mk4 (no ale wiadomo benzyna vs diesel) do ok 120km/h. Żona stwierdziła, że z tyłu w Focusie jest głośniej niż w Mondeo.

Bump:
Cytat:
Napisał vegeciak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z samochodów, które oglądałem
Hyundai Elantra ma. Reszty aut oglądanych przeze mnie, nie miała tego.
Choć też słyszałem, że część osób narzeka, że dzieciaki się przeziębiają przez to. Ja żałuje, że tego nie ma.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2019, 18:06   #673
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał potraff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Choć też słyszałem, że część osób narzeka, że dzieciaki się przeziębiają przez to.
Jak już jest, to zawsze jest zamykane. Ogółem, to mało kto umie poprawnie korzystać z klimatyzacji. Jeszcze nie byłem wieziony przez nikogo, kto umiał.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2019, 18:48   #674
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

W sumie racja. Kolega jeździ z temperaturą ustawioną na 16stopni.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2019, 22:29   #675
vegeciak
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: a
Silnik: a
Rocznik: a
Postów: 230
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał potraff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja żałuje, że tego nie ma.
Ja też bym wolał te nawiewy mieć, niż ich nie mieć. Odniosłem się jedynie do stwierdzenia, że "większość aut z segmentu je ma". Moim zdaniem proporcje rozkładają się bardziej pół na pół.
vegeciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2019, 09:47   #676
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Choć po kilku wycieczkach, przejazdach z rodziną, moje dziewczyny siedząc z tyłu nie narzekają na gorąc czy zimno. No ale ciepłe dni dopiero przed nami (teraz sam jeździłem w te dwa ciepłe dni).
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2019, 09:51   #677
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Czy próbował ktoś wyłączyć funkcję kluczyka bezdotykowego i sprawdzał czy po tym rzeczywiście auta nie da się otworzyć bez otworzenia z pilota ?

Ja najchętniej bym nie chciał tej opcji w ogóle, zwykły kluczyk jak od dekad by wystarczył, ale nie miałem wyjścia w Titanium. Problem ewentualnej kradzieży na walizkę wówczas by nie istniał...
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2019, 10:01   #678
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Ostatnio miałem okazję (niestety byłem zmęczony i podenerwowany po zabiegu córy, bo normalnie nie reaguje na coś takiego), pościgać się z Focusem mk1 w dieslu. Gościu mi na stopie zaczął trąbić za mną i potem chciał mnie chyba nauczyć, próbując mnie wyprzedzić; niestety ale nie dał rady.
Naprawdę podoba mi się jak ten silnik jest elastyczny, wiem, że to nie zakres mocy z silników np 3,0 dwustu konnych, ale w porównaniu do 1,8 tdci, to naprawdę fajnie reaguje na gaz. Ale to też może moje przyzwyczajenia do jeżdżenia turbodieslami, którymi głównie przez ostatnie 15lat jeździłem (poza Seicento, Yaris i ostatnio Corollą).
Generalnie ja jestem zadowolony.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2019, 09:21   #679
damiancd
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 25-02-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: 2000
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Pierwsze 200km za mną, 1.5 150KM A8 Vignale - wrażenia?

Po pierwsze silnik - przesiadam się z 200KM/314Nm, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, od dołu ciągnie mega spoko, powyżej 3500-4000 czuć, że jakiś brzydki pan w fabryce uciął moc, ale coś się na to poradzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Do 120km/h jakoś idzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Skrzynia - potrafi się gubić, aczkolwiek nie jest to jakieś mocno uciążliwe, ostatnie 50k km zrobiłem manualem więc i tak dla mnie to wielka ulga - jeszcze niedotarty silnik/skrzynia więc to zachowanie może się zmienić.

CCD - mistrzostwo świata, jak ja współczuje przyszłym kupującym, że nie mogą tego dołożyć (chociaż to się jeszcze okaże), ZDECYDOWANIE najlepszy gadżet z całego samochodu. Pomimo 18" (które jednak czuć na drobnych nierównościach, że balon nie pracuje) w trybie komfortowym jest bardzo wygodnie, po zmianie na sport odczucia są, jakbyś wymontował zawieszenie i wrzucił gwint, każdy dołek czuć, miałem okazję trochę w tym trybie polatać po zakrętach i "rogalach" na obwodnicy, ło matko, brakuje do pełni szczęścia tylko szpery, no pilot sporty 4 też pewnie jakiś udział w tych odczuciach mają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Odwrotne uczucia do tego co było w Civicu w którym jeździłem, gdzie między dwoma nastawami (bo tylko tyle jest) nie czułem dużej różnicy. No i tu taka opinia poboczna - kobieta na miejscu pasażera też idealnie odczuwa te zmiane, także to nie urojenia kierowcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Start/stop - przewiozłem znajomych którzy mają VW z 2018, oboje stwierdzili, że łapie o wiele szybciej niż u nich, mimo wszystko jest lekki "skok" skrzyni przy ruszaniu - możliwe że kwestia dotarcia

Tempomat adaptacyjny z utrzymywaniem pasa ruchu - jest OK, nawet bardzo, w miejscach w których nowy Civic nie wykrywał pasa - ten daje radę.

Sync - zostawie bez komentarza, do tego zauważyłem problem z rozłączaniem się z Android Auto - przetestuje inny telefon, ale raczej to nie jego wina. Coś nie udało mi się jeszcze sparować ford passa :/.

Audio B&O - jak ktoś miał poprzednio troszkę bardziej zaawansowane radio (z możliwością ustawień opóźnień konkretnych par głośników czy subwoofera) to będzie mu brakować tego odczucia grania "w punkt", no i subwoofer jednak nie schodzi tak nisko jak niektóre głośniki "premium" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dla pozostałej reszty będzie to audio bardzo wystarczające.
damiancd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2019, 10:30   #680
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Jakie masz oznaczenie roku modelowego? 2019.25?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.