Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2020, 21:30   #11
Patronix
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 30-05-2020
Skąd: Pomorskie
Model: Brak
Silnik: Brak
Rocznik: Brak
Postów: 0
Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie Mondeo

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może (ale tez nie musi) skoro przód prawy i bok prawy były naprawiane. zapytaj sprzedającego o szczegóły tej szkody.
Podpytałem sprzedającego na temat danego incydentu. Sprzedający twierdzi ze do końca nie ma pewności, ze jedyne co mu się kojarzy to jakieś uszkodzenie zderzaka, które było iskrą do „ubrania” auta w pakiet sportowy. Cały pakiet podobno kosztował 6000 złotych.
Czy to możliwe aby po prostu danym incydentem było lekkie uszkodzenie zderzaka i progów (nie ingerujące w inne części) - np. najechanie ma krawężnik, a w raporcie została uwzględniona cena za wstawienie sportowych elementów?

Patronix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 22:08   #12
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie Mondeo

Hahaha, sprzedajacy nie pamieta �� Ubezpieczalnia nie doplaci za doposazenie auta. Odpusc...
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 22:13   #13
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie Mondeo

Cytat:
Napisał Patronix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najechanie ma krawężnik, a w raporcie została uwzględniona cena za wstawienie sportowych elementów?
nie ma takiej opcji, nawet gdyby wybrał opcję wypłaty gotówki to przyjmując min. 10000zl oraz mając na względzie jak TU wyceniają szkody, w takim wariancie, to najprędzej można przyjąć, że tylko zderzak nie ucierpiał.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2020, 04:53   #14
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie Mondeo

Nie przesadzajmy. Auto ma 13 lat. W tym wieku to już się nie szuka bezwypadkowych, tylko dobrze wyklepanych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szkoda na 10.000 w ASO to wcale nie musi być duży dzwon.
Wystarczy zderzak,lampy,grill i moze maska. Nie bronię sprzedającego ale tu na forum to każdy tylko żeby podstęp zwietrzyc
Moja siostra sprzedawała smaxa kilka lat temu i zapewniała, że prócz przodu nic nie było robione. Kupujący miernikiem próg zmierzył i wyszło, że robiony. Nadal upierala się, że nie było nic robione.
Jak zadzwoniła do mnie to jej przypomniałem o przygodzie z gazonem na parkingu...
Przód to była szkoda na ponad 30.000 w ASO. Podluznice były całe, a wymieniono wszystko z przodu j.w. plus chłodnice błotnik łącznie z wiazkami el. Auto miało wtedy może rok i do końca jej posiadania nie było problemów.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2020, 05:00   #15
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,161
Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie Mondeo

Dokładnie. Do Fiesty '16 zderzak z grillem będzie kosztował 3 tysiące. Doliczyć lakierowanie,montaż i już masz 5 z przodu na fakturze.
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2020, 06:27   #16
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie Mondeo

Tyle, że ja napisałem iż przykładowo 10000zl wypłacane na konto właściciela może oznaczać dużą szkodę, bo TU bardzo zaniżają odszkodowania w tej formie. Nigdzie nie ma info o ASO lecz patrząc pod kątem likwidacji szkody w ASO to fakt - jest to dość skromna kwota. Nie mniej tam jest wskazany nie tylko przód ale i bok prawy.

Ostatnio edytowane przez bolek-tarnow ; 04-06-2020 o 08:57
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2020, 06:53   #17
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie Mondeo

Nie pojedzie sprawdzić to się nie dowie.
Ostrożność trzeba zachować ale moim zdaniem nie ma co od razu skreslac auta
W tym wieku to do warsztatu aby sprawdzić mechanikę, turbo, wtryski itp.. bo to zrobi kwotę, a nie 300-600 mikronów na drzwiach czy boku auta
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2020, 10:35   #18
Patronix
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 30-05-2020
Skąd: Pomorskie
Model: Brak
Silnik: Brak
Rocznik: Brak
Postów: 0
Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie Mondeo

Ostatecznie sam nie wiem czy warto pchać się w to auto... Fakt faktem, jest zadbane, z Polskiego salonu, no i co najważniejsze samym wyglądem robi mega wrażenie. Problem jednak w tym że oprócz samej ceny auta, trzeba doliczyć wymianę opon na nowe, zajęcie się w jak najszybszym czasie ogniskiem rdzy, a to generuje dodatkowe koszta już na starcie. Czy to cenowo aby się opłaca? Inne Mondeo, w podobnym wieku i wyposażeniu widywałem za 20-23tys, bez rdzy czy opon wymagających wymiany, a czasami i z mniejszym przebiegiem. Faktem jest ze były najczęściej sprowadzane, a nie jak w wypadku podlinkowanego Mondeo, krajowe.
Finalnie ze sprzedawcą mam się spotkać w ten Piątek, jednakże i w ten dzień musi zapaść decyzja o kupnie - ponieważ jest jeszcze jeden zainteresowany na piątek.
Patronix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.