Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2011, 15:49   #1
tomahawk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: TDCI 175
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Klikanie sprzęgła

Zwracam się z prośbą do wszystkich użytkowników MK4 2.2TDCI a mianowicie chodzi o klikanie przy szybkim wyciskaniu sprzęgła na biegu jałowym czy to jest normalne czy moze juz cos nie tak, dzieje sie tak tylko przy szybkim puszczeniu sprzęgła dodam ze auto przyspiesza bardzo dobrze, przywciśniętym pedale sprzęgłą nie slychać żadnych glosów szumów itd, tak samo przy wyciśniętym. Z gór dziękiuje za pomoc w tej sprawie, auto ma 18000 przebiegu
Pozdrawiam

tomahawk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2011, 16:10   #2
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Klikanie sprzęgła

W mk3 kiedyś była mowa o jakimś luzie czy coś w tym stylu(nie pamiętam dokładnie) w bądź razie ostatecznie stwierdziliśmy że to normalne, ten typ tak ma. Czy mk4 też tak ma? całkiem możliwe.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2011, 16:43   #3
gerwek
ford::average
 
Avatar gerwek
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: Gliwice
Model: Focus Mk3 2.0 TDCi
Silnik: 2.0TDCi 140
Rocznik: 2012
Postów: 148
Domyślnie Odp: Klikanie sprzęgła

Ja mam w moim sytuacje ze sprzęgło mi piszczy przy wciskaniu ( robili to juz mi 4 razy) ale chyba to na tym polegało ze smarowali i było wszystko ok nie długo przegląd zgłosze to 5 raz nie wiem czy go nie zrobić w innym serwisie może tam coś zrobią miał ktoś taki przypadek?
gerwek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2011, 19:09   #4
formeteo
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 10-03-2009
Skąd: Gdańsk
Model: mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 100 KM
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Klikanie sprzęgła

W miom aucie przy szybkim puszczeniu pedału sprzegła (na końcu) jest takie stuknięcie (bardziej kliknięcie). Jak powoli puszczam sprzęgło odgłosu nie ma, ale jak następnie podciągnie się jeszcze delikatnie pedał sprzęgła do góry następuje kliknięcie (taki przeskok). To jest chyba usterka pedału sprzęgła. Tak jakby do końca nie chciał odskoczyć przy wysprzęgleniu, ale ten przeskok jest minimalny aczkolwiek głośny. Czy w waszych autkach są podobne objawy przy puszczaniu sprzęgła?
formeteo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2011, 23:08   #5
formeteo
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 10-03-2009
Skąd: Gdańsk
Model: mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 100 KM
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Klikanie sprzęgła

Teraz po wizycie w serwisie już wiem co tak klika. Tulejka na końcu pedału sprzęgła. Wyrobiła się, ale można z tym spokojnie bez obaw jeździć. Wymiana pedału to 1600 zł. Trzeba ponoć rozebrać 1/2 auta żeby tego dokonać. W ASO mówili żeby tego nie ruszać. Mam coraz gorsze zdanie na temat Mondeo choć nadal wizualnie podoba się mi to autko. Tyle że czemu jest ono takie awaryjne.
formeteo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2011, 08:08   #6
Quasi123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2010
Model: Mondeo MKIV
Silnik: Duratec 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Klikanie sprzęgła

Sorry, że trochę nie na temat. U mnie z kolei klika (taki metaliczny pojedynczy dźwięk) przy puszczaniu hamulca, np. hamowanie przed czerwonym światłem (przebieg 20kkm). Zatrzymuję samochód, zwalniam hamulec i jest klik. Kolejne naciskanie i zwalnianie hamulca już w trakcie postoju nie powoduje żadnych dźwięków. Jak zgłosiłem temat na gwarancji w ASO (2 razy), to powiedzieli, że tak mam być (chociaż na pewno tak nie było od początku). Potem nie miałem czasu za tym chodzić, a teraz jest już po gwarancji. Zastanawiam się, czy jednak nie polecieli ze mną w kulki. Może przy pedale hamulca tez jest jakaś tulejka, która się mogła wyrobić? Zaobserwował może ktoś coś takiego w swoim MK IV?
Pozdrawiam,
Quasi123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.