Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2013, 19:57   #11
gsmphone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2008
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy - jak zamontować?

No właśnie bagażnik potrzebuje na narty i rowery. W kombi musiałbym rozkładać rower a na narty pokrowiec żeby mi środka nie zamoczyły

gsmphone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2013, 20:45   #12
artax
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: Świdnica
Model: Focus
Silnik: 1,6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 110
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy - jak zamontować?

Znajomy woził w środku pomiędzy siedzeniami.Do czasu ostrego hamowania i przewalenia nart w konsole srodkową.Efektu mozna się domyślać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pzdr
artax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2013, 13:25   #13
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy - jak zamontować?

Pomijając fakt, że jest teraz zakaz wożenia nart w środku auta. Właśnie z powodu faktu, że podczas wypadku lub ostrego hamowania "tną" wszystko co mają na drodze.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2013, 18:37   #14
artax
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: Świdnica
Model: Focus
Silnik: 1,6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 110
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy - jak zamontować?

Moze zakaz jest ale jak bylem ostatnio w Karkonoszach ,to część ludzi wozi narty w środku.Zwłaszcza wlaściciele vanów i kombiakow.Także trochę naród nieświadomy jest tego przepisuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pzdr
artax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 20:21   #15
Wojtekwe
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 14-06-2013
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy - jak zamontować?

Borykając się z podobnym problemem przeczytałem to co napisaliście i zdjąłem listwy rynnowe aby na własną rękę udostępnić otwory i wykombinować jakieś zaślepki samemu. Problem w tym że pod listwami otworów nie ma. Widać tylko zgrzeiny oraz w dwóch miejscach jakieś nieciągłości blachy. Gwintowanych otworów brak.

Mój samochód to pięciodrzwiowa fiesta z 2004 roku. Nie jestem pewny czy temat dotyczy szóstej czy siódmej generacji fiesty ale problem wydaje się być wspólny. Bagażnik kupiłem od człowieka, który używał go w 3 drzwiowej wersji mk6. Czy jest to możliwe że ford przewidywał inne mocowanie dla 5d niż dla 3d?
Wojtekwe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 08:19   #16
artax
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: Świdnica
Model: Focus
Silnik: 1,6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 110
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy - jak zamontować?

Temat dotyczy mk7 ale zasada jest taka sama.Otwory są pod uszczelnieniem(silikonem uszczelniającym)Trzeba delikatnie zebrać ,wydłubać warstwę .Pod nią są otwory.Poprzednio bagaznik montowałem w Mondeo mk3 i sprawa wyglądała tak samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pzdr
artax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 23:40   #17
Wojtekwe
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 14-06-2013
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy - jak zamontować?

Bardzo dziękuję. Przez moment przeszło mi to przez myśl ale szybko porzuciłem dłubanie w tej masie. Uznałem że to zakitowany otwór technologiczny lub coś podobnego. Teraz wrócę w to samo miejsce. Dzięki!
Wojtekwe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2015, 17:44   #18
przemex
ford::average
 
Avatar przemex
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 71
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy - jak zamontować?

Temat dość stary ale obecnie jest na jego etapie wakacyjnym, taki bagażnik to dwie belki montowane od jednej rynienki do drugiej (bez relingów) na te belki montujesz odrazu box lub uchwyty rowerwoe, przykręcany do otworów pod gumą w rynience. Zestaw w ASO koszt bagażnika 890 zł. (latem są promocje czasami kosztuje około 690 zł. zaleznie od miasta) produkcja THULE specjalnie dla Forda. Kupując bagażnik dostajesz dwie belki nad dach, zaczepy przykręcane do rynienki na kluczyk z możliwością demontażu (sa tez zaślepki po demontażu gdy sciagać bo no nie jeżdzisz z boxem) i oryginalne nowe uszczelki do rynienki (podzielone na 3 części do wklejenia po urwaniu starej uszczelki).

W Poznaniu za montaż liczą około 200 zł.-250 zł. + cena bagażnika, oczywiście box na bagażnik lub uchwyty rowerowe kupujesz osobno koszt dodatkowy, jeżeli kupujesz całośc u nich czyli bagażnik lub box można negocjować montaż do 150 zł. taniej sprawy nie ruszą że niby dużo pracy trzeba stare uszczelki urwać oczyścić ze starej taśmy dwustronnej przykręcić itd itd itd dla mnie to dużo pieniedzy jak na taką prace tym bardziej że kupujesz u nich jeszcze bagażnik.

Trochę temat przerabiałem, i jeżeli nie chcesz płacić 200 zł. za montaż, a sam nie masz zdolności aby go wykonać jest jeszcze opcja bagażnika przykręcanego z łapami między rynienką a rantem drzwi, nie musisz wtedy demontować uszczelki w rynience ceny podobne zaleznie od modelu (lepsze aerodynamiczne to koszt około 1 tyś)

Ja idę w bagażnik jednak montowany w oryginalne otwory, trochę mnie jednak denerwuje że ford tak to rozwiązał niby dziury zrobił, ale zalepił je i zakleił uszczelką pewnie aby ASO zarabiały na montażu...

[ Dodano: 8 kwietnia 2015 10:51 ]
Hej, skończyłem właśnie montaż bagażnika przedstawiam zdjęcia dla zainteresowanych (co ciekawe na osłonach bagażnika logo forda nie thule). Całość zajęła mi 2h

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przemex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2016, 12:07   #19
dulek66
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 04-12-2015
Model: Ford Fiesta Mk7
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy - jak zamontować?

Przepraszam za odgrzewanie tematu ale nie ma sensu zakładać nowego bo dotyczy tej samej kwestii.

Mianowicie podobnie jak kolega wyżej zakupiłem używane oryginalne relingi dachowe (belki poprzeczne) Forda, niestety bez specjalnych listew z otworami montażowymi (moje takowych nie posiadają). Nie chciałbym odklejać listew z dachu i szukać otworów, tylko wyciąć/nawiercić otwory w listwach bez demontowania ich. Stąd pytanie czy byłby ktoś tak uprzejmy i zmierzył dokładną lokalizację otworów montażowych (tak jak na zdjęciu poniżej). Będę bardzo wdzięczny ponieważ niedługo wyjazd w góry i przydałoby się zamontować bagażniczek. Z góry dziękuję za pomoc.

Model: Ford Fiesta 1.4 TDCi 2008r. 5 drzwi.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dulek66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2016, 09:19   #20
piotrek123456
ford::amateur
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 02-04-2016
Model: fiesta mk6
Silnik: 1.25
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Bagażnik dachowy - jak zamontować?

Mam pytanie czy oryginalny bagażnik dachowy do Fiesty z roku 2002 będzie pasował do Fiesty z 2007?
piotrek123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.