Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2020, 17:52   #1
Zaderek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2019
Model: Fusion 2017
Silnik: 2,0 EB+ KME nevo sky direct II
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie 2,0 Ecoboost- wibracje

Witam,

Koledzy mam pytanie. W moim fusionie 2017, 2,0 EB występują delikatne lub troszkę większe wibracje. Czuć je głównie czekając pod światłami na załączonym D. Im silnik cieplejszy tym częściej je czuje. Występują od początku jak auto kupiłem, miało wtedy 35tyś km. Wymieniłem świece ale problem pozostał, zaktualizowałem oprogramowanie komputera ecu, temat nadal występuje. Wskazówka nie faluje. Czy też macie takie wibracje minimalne? Kilku mechaników twierdzi, że ecoboosty tak mają ale wolałbym to skonfrontować z opinią użytkowników


Ostatnio edytowane przez Zaderek ; 13-02-2020 o 20:41
Zaderek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2020, 15:19   #2
konradkruk
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 02-12-2019
Skąd: Wroclaw
Model: fusion
Silnik: 2.0ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 21
Domyślnie Odp: 2,0 Ecoboost- wibracje

dokładnie mam to samo. Jeszcze rozwiązania nie znalazłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
konradkruk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2020, 16:14   #3
Zaderek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2019
Model: Fusion 2017
Silnik: 2,0 EB+ KME nevo sky direct II
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2,0 Ecoboost- wibracje

Dziękuję za odpowiedź. Powiedz czy te wibracje masz regularne? U mnie czasem są zaraz po odpaleniu ciepłego silnika, czasem mam takie wibracje 3 sekundy przerwa 3 sekundy i tak w pętli�� Dodatkowo wydaje mi się, że jak przełączę na LPG to bardziej czuć te wibracje co by sugerowało układ zapłonowy. Noszę się z zamiarem wymiany cewek chociaż szkoda mi 700zł tak wydać w ciemno ale pomysły mi się kończą. Z drugiej strony aż się wierzyć nie chce, że przy przebiegu 35 tyś km cewki nie domagają. Może czyszczenie przepustnicy ale dostęp słaby, trzeba by kolektor wyciągać:/ Kolejne uwagi mile widzianeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaderek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 10:51   #4
konradkruk
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 02-12-2019
Skąd: Wroclaw
Model: fusion
Silnik: 2.0ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 21
Domyślnie Odp: 2,0 Ecoboost- wibracje

Cytat:
Napisał Zaderek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za odpowiedź. Powiedz czy te wibracje masz regularne? U mnie czasem są zaraz po odpaleniu ciepłego silnika, czasem mam takie wibracje 3 sekundy przerwa 3 sekundy i tak w pętli�� Dodatkowo wydaje mi się, że jak przełączę na LPG to bardziej czuć te wibracje co by sugerowało układ zapłonowy. Noszę się z zamiarem wymiany cewek chociaż szkoda mi 700zł tak wydać w ciemno ale pomysły mi się kończą. Z drugiej strony aż się wierzyć nie chce, że przy przebiegu 35 tyś km cewki nie domagają. Może czyszczenie przepustnicy ale dostęp słaby, trzeba by kolektor wyciągać:/ Kolejne uwagi mile widzianeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nic nie zrobisz,wymieniłem poduszke skrzyni i jest lepiej.. Póki co nie walczę z tym jakoś specjalnie.
konradkruk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 10:53   #5
Zaderek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2019
Model: Fusion 2017
Silnik: 2,0 EB+ KME nevo sky direct II
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2,0 Ecoboost- wibracje

Rozumiem, poduszki też raczej wykluczam ze względu na przebieg. Którą poduszkę wymieniłeś?
Zaderek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 14:36   #6
konradkruk
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 02-12-2019
Skąd: Wroclaw
Model: fusion
Silnik: 2.0ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 21
Domyślnie Odp: 2,0 Ecoboost- wibracje

Cytat:
Napisał Zaderek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, poduszki też raczej wykluczam ze względu na przebieg. Którą poduszkę wymieniłeś?

coś takiego
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

nie wiem jaki masz przebieg dokładnie, ja mam 100tyś i poduszka nie wyglądała najlepiej i po jej wymianie jest lepiej,ale drganie jeszcze występuje.
konradkruk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 17:04   #7
Zaderek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2019
Model: Fusion 2017
Silnik: 2,0 EB+ KME nevo sky direct II
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2,0 Ecoboost- wibracje

Ta poduszka od diesla ale pewnie podobna tak? U mnie 35 tyś km:/ no nic chyba muszę z tym żyćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po przesiadce z diesla liczyłem na aksamitną pracę��
Zaderek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 17:59   #8
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: 2,0 Ecoboost- wibracje

Ja mam 20 tyś i od kiedy go mam czyli od 5 tyś jest tak zawsze przy D wbitym na skrzyni i zatrzymaniu na światłach czasem potrafi drgać czasem niem.
Wymieniałem cewki od innego kolegi i było tak samo więc dałem sobie spokój i się przyzwyczaiłem bo nie są to mocne wibracje
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 22:52   #9
Zaderek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2019
Model: Fusion 2017
Silnik: 2,0 EB+ KME nevo sky direct II
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2,0 Ecoboost- wibracje

To bardzo cenna uwaga. Jeśli wymieniałeś cewki to znaczy, że mój trop jest błędny. U mnie czasem ledwo czuć tak jakby w pętli włączało się jakieś obciążenie ( 3 sekundy drży i 3 sekundy cisza, 3 sekundy drży i tak w koło) a czasem czuje jakby co któryś zapłon wypadał. Aktualizowałem też oprogramowanie ECU i skrzyni ale to nic nie dało.
Zaderek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 08:49   #10
konradkruk
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 02-12-2019
Skąd: Wroclaw
Model: fusion
Silnik: 2.0ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 21
Lightbulb Odp: 2,0 Ecoboost- wibracje

Cytat:
Napisał Zaderek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To bardzo cenna uwaga. Jeśli wymieniałeś cewki to znaczy, że mój trop jest błędny. U mnie czasem ledwo czuć tak jakby w pętli włączało się jakieś obciążenie ( 3 sekundy drży i 3 sekundy cisza, 3 sekundy drży i tak w koło) a czasem czuje jakby co któryś zapłon wypadał. Aktualizowałem też oprogramowanie ECU i skrzyni ale to nic nie dało.
Możę warto tutaj byłoby napisać "TEN TYP TAK MA" :0. Ja też z diesla sie przsiadłem i liczyłem na więcej, no ale drganie na "D" występuje od początku. Ciekawe czy w mondeo 2.0EB też to występuje.
konradkruk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.