Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2020, 18:24   #1
tyrlas1
ford::average
 
Avatar tyrlas1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 18-08-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB , 182 KM
Rocznik: 2011
Postów: 88
Domyślnie Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku

Koledzy, napisze krotko, jestescie moja ostatnia deska ratunku.
Postaram sie jak najdokładniej opisac problem w moich aucie.
Chodzi konkretnie o bardzo slyszalne stuki w przednim zawieszeniu na bruku-ale takim mocno wyboistym, cos jak "kocie łby". Pojawia sie tez czasem na takich płytkich ale wielu nierownosciach. Jest to tez wyczowalne na stopach jak i slyszalne. Najczesciej sie pojawia przy niskiej predkosci,tak z 20-40 km/h,oraz przy hamowaniu z tej predkosci. Jak np hamujemy do skretu na brukowanej ulicy. Czyli wtedy gdy ciezar samochodu idzie do przodu. Jest to moim zdaniem bardzo podobne do lacznikow stabilizatora(były wymieniane w pierwszej kolejnosci),tyle ze o wiele bardziej intensywne. Na wielkszych wybojach,czy hopkach jest cisza. Samochod sprawdzalem u dwoch mechanikow,na podnosniku i powiedzieli ze wsyztsko jest ok. Wczoraj na przegladzie technicznym to samo. Jeden z mechanikow sie ze mna przejechal i potwierdzil to co mowie,ale przyznal ze nie wie co to-albo nie chcialo mu sie wiedziec. Sa to tak intensywne stuki ze od roku unikam drog brukowanych,serio, bo jak tylko wjade to mnie szlag trafia w sekunde. Ktos bedzie w stanie cos doradzic,moze sie spotkał z czym takim?
Starałem sie dokladnie opisac problem,ale moze ktos mnie jakos naprowadzi i co bede mogl dopisac. Odrazu tez napisze ze przejezdzilerm ogromna ilosc km roznymi samochodami w roznym stanie i nie wydaje mi sie bo zadnym tak nie bylo jak u mnie. Cos jest bardzo nie tak i juz rok sie z tym bujam.


Ostatnio edytowane przez tyrlas1 ; 11-04-2020 o 18:31
tyrlas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2020, 18:42   #2
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,288
Domyślnie Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku

Najczęściej winowajcą jest podpora półosi.
Możesz odezwać się też do @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , jest z twoich stron i raczej da se z tym radę.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2020, 18:52   #3
tyrlas1
ford::average
 
Avatar tyrlas1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 18-08-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB , 182 KM
Rocznik: 2011
Postów: 88
Domyślnie Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku

O,dzieki,odezwe sie,kiedys z nim chyba cos dzialalem z inna rzecza. Moze znajdzie czas zeby sie przejechac moim autem. Mam kilka takich pokazowych drog gdzie odrazu slychac o co chodzi. Postaram sie poczytac o tej podporze.
Ktos ma jesczez jakies pomysly?
tyrlas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2020, 18:53   #4
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku

U mnie był podobny objaw, mechanicy rozkładali ręce i okazało się, że maglownica się poluzowała.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2020, 19:49   #5
tyrlas1
ford::average
 
Avatar tyrlas1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 18-08-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB , 182 KM
Rocznik: 2011
Postów: 88
Domyślnie Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie był podobny objaw, mechanicy rozkładali ręce i okazało się, że maglownica się poluzowała.
Tez gdzies czytałem o tym. Jaki koszt takiej naprawy? Mozna to jakos wczesniej sprawdzic zeby sie upewnic co do tego kierunku?
Ogólnie samochod sie dobrze prowadzi, nie ma luzow ,nie sciaga itd.

Ostatnio edytowane przez tyrlas1 ; 11-04-2020 o 19:57
tyrlas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2020, 19:57   #6
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,288
Domyślnie Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku

Standardowo, bierzesz mały łom, i podważasz ruszając w tę i wewtę wszędzie gdzie może pukać.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 10:31   #7
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku

chodzi o to że mogła się okręcić maglownica od ściany grodziowej
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 15:43   #8
urozanin
ford::beginner
 
Avatar urozanin
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 01-03-2015
Skąd: Gdynia
Model: Focus Mk3 sedan
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 38
Domyślnie Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku

Cytat:
Napisał tyrlas1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, napisze krotko, jestescie moja ostatnia deska ratunku.
Postaram sie jak najdokładniej opisac problem w moich aucie.
Chodzi konkretnie o bardzo slyszalne stuki w przednim zawieszeniu na bruku-ale takim mocno wyboistym, cos jak "kocie łby". Pojawia sie tez czasem na takich płytkich ale wielu nierownosciach. Jest to tez wyczowalne na stopach jak i slyszalne. Najczesciej sie pojawia przy niskiej predkosci,tak z 20-40 km/h,oraz przy hamowaniu z tej predkosci. Jak np hamujemy do skretu na brukowanej ulicy. Czyli wtedy gdy ciezar samochodu idzie do przodu. Jest to moim zdaniem bardzo podobne do lacznikow stabilizatora(były wymieniane w pierwszej kolejnosci),tyle ze o wiele bardziej intensywne. Na wielkszych wybojach,czy hopkach jest cisza. Samochod sprawdzalem u dwoch mechanikow,na podnosniku i powiedzieli ze wsyztsko jest ok. Wczoraj na przegladzie technicznym to samo. Jeden z mechanikow sie ze mna przejechal i potwierdzil to co mowie,ale przyznal ze nie wie co to-albo nie chcialo mu sie wiedziec. Sa to tak intensywne stuki ze od roku unikam drog brukowanych,serio, bo jak tylko wjade to mnie szlag trafia w sekunde. Ktos bedzie w stanie cos doradzic,moze sie spotkał z czym takim?
Starałem sie dokladnie opisac problem,ale moze ktos mnie jakos naprowadzi i co bede mogl dopisac. Odrazu tez napisze ze przejezdzilerm ogromna ilosc km roznymi samochodami w roznym stanie i nie wydaje mi sie bo zadnym tak nie bylo jak u mnie. Cos jest bardzo nie tak i juz rok sie z tym bujam.

Jakiś czas temu również borykałem się z dokładnie takimi samymi objawami. Wielu mechaników rozkładało ręce, w tym 2xASO, które twierdziły, że w zawieszeniu brak jakichkolwiek luzów, zaś luz w maglownicy mieści się w granicach norm fabrycznych. Ostatecznie, opierając się na głosach kolegów z forum, na własne ryzyko zdecydowałem się na regenerację przekładni, co rozwiązało zagadkę. Od tego czasu błoga cisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Koszt regeneracji z robocizną wyniósł 850 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez urozanin ; 12-04-2020 o 15:50
urozanin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2020, 13:13   #9
tyrlas1
ford::average
 
Avatar tyrlas1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 18-08-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB , 182 KM
Rocznik: 2011
Postów: 88
Domyślnie Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku

I kolejny głos ze to jednak maglownica. Dzieki koledzy,za jakis czas jade na wymiane olejow,filtrow itd,odrazu pogadam z mechanikiem zeby sie zajal ta przekładnia. Dzieki za wszytskie odpowiedzi. Mam ndzieje ze to to,bo juz doslownie mnie szlag trafia jak tylko wjezdzam na bruk,a tego we Wrocławiu jest pełno.
tyrlas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2020, 13:15   #10
urozanin
ford::beginner
 
Avatar urozanin
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 01-03-2015
Skąd: Gdynia
Model: Focus Mk3 sedan
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 38
Domyślnie Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku

Daj znać, kiedy wyjaśnisz co ostatecznie było przyczyną tych stuków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
urozanin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.