Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|łódzka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2017, 08:23   #831
Foxikk
ford::amateur
 
Avatar Foxikk
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 29-01-2015
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 / Focus mk2 / Focus mk3
Silnik: 2.0 / 1.6 / 1.6
Rocznik: 2009 / 2007 / 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Warsztaty w Łodzi

Nastapol
ok 300 zł jeśli masz komplet pasów

Foxikk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2017, 08:24   #832
pawjed
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-04-2017
Model: Volvo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 0
Domyślnie Odp: Warsztaty w Łodzi

A jeśli pasów nie ma i nie ma też zagłówka?
pawjed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2017, 08:25   #833
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Warsztaty w Łodzi

Demontujesz kratkę zakładasz pasy , fotele być może jeszcze wykładzinę( jak nie ma ) udajesz się na przegląd techniczny w tym celu - sprawdzają czy wszystko prawidłowo i do WK. z kartą pojazdu i z zaświadczeniem ze stacji diagnostycznej że pojazd został prawidłowo przystosowany do 5 osób .
Koszty foteli i pasów to indywidualna sprawa .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2017, 08:56   #834
pawjed
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-04-2017
Model: Volvo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 0
Domyślnie Odp: Warsztaty w Łodzi

Okej, wszystko jasne - pytanie tylko czy gdzieś w Łodzi jest warsztat, do którego podjadę i oni się zajmą wymianą tych elementów i wystawią odpowiednie zaświadczenie.
pawjed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2017, 09:21   #835
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Warsztaty w Łodzi

Jakie zaświadczenie ?... jeśli bardzo chcesz zapłacić to podjedż do ASO forda ale to bez sensu . Podjedź na STACJĘ DIAGNOSTYCZNĄ i powiedz że jak sam zamontujesz pasy i fotele oryginalne od tego modelu czy wyda ci zaświadczenie do WK. bo chcesz go przystosować do 5 osób , tylko zapytaj nie wdawaj się w dyskusję kto może to zamontować bo jak trafisz na cwaniaka to w ogóle nie wyrazi zgody . Nie konkretnego paragrafu i przepisu na to kto ma / może zamontować to w samochodzie . Ja robiłem to dwa razy w życiu i nigdy nie było z tym problemu .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2017, 09:31   #836
pawjed
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-04-2017
Model: Volvo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 0
Domyślnie Odp: Warsztaty w Łodzi

Cały problem jest w tym, że jestem samochodowym laikiem i raczej sam nie podejmę się żadnych modyfikacji w tym zakresie. Stąd pytam Was, bo u Was wiedza większa i doświadczenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawjed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2017, 23:00   #837
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Warsztaty w Łodzi

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
akie zaświadczenie ?... jeśli bardzo chcesz zapłacić to podjedż do ASO forda ale to bez sensu . Podjedź na STACJĘ DIAGNOSTYCZNĄ i powiedz że jak sam zamontujesz pasy i fotele oryginalne od tego modelu czy wyda ci zaświadczenie do WK. bo chcesz go przystosować do 5 osób , tylko zapytaj nie wdawaj się w dyskusję kto może to zamontować bo jak trafisz na cwaniaka to w ogóle nie wyrazi zgody . Nie konkretnego paragrafu i przepisu na to kto ma / może zamontować to w samochodzie . Ja robiłem to dwa razy w życiu i nigdy nie było z tym problemu .
Niestety nie do końca. WK będzie wymagał zaświadczenia że zmian dokonała firma zajmująca się tym i posiadająca odpowiedni wpis, oraz rachunkiem za to. Zawsze tak było. Auto ma wpis ciężarowe a przynajmniej zmieniona ilość miejsc. Na stacji zrobią przegląd ale w wydziale komunikacji to nie starczy.

Zmiany konstrukcyjne wykonujemy jak i wystawiamy zaświadczenia w razie czego.

A jeśli ktoś ma wątpliwości co potrzebna to informacja w wydziale komunikacji i niech powiedzą co trzeba, i jeśli nie trzeba zaświadczenia o zmianach to na piśmie wsiąść żeby potem nie było niespodzianek.

No chyba że się coś teraz zmieniło przy ostatnich zmianach.

W razie czego zapraszamy
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2017, 07:14   #838
Foxikk
ford::amateur
 
Avatar Foxikk
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 29-01-2015
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 / Focus mk2 / Focus mk3
Silnik: 2.0 / 1.6 / 1.6
Rocznik: 2009 / 2007 / 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Warsztaty w Łodzi

Jeśli będzie wszystko robił w Nastapolu czyli fotel pasy nastapol wydaje zaświadczenie i z tym się biegnie do wydziału komunikacji.
Przerabiałem w sierpniu. Nie chcę skłamać cały koszt zamknął się w 300 zł
Foxikk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2017, 08:38   #839
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Warsztaty w Łodzi

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
. Zawsze tak było.
Ja nie muszę zmyślać przepisów bo takowych nie ma .Osobiście 2 samochody przystosowywałem do zwiększenia ilości miejsc jak napisałem wyżej i nikt tak na stacji diagnostycznej jak w Wydz. Komunikacji nie żądał nic więcej co napisałem wyżej .
Nie mam w tym żadnego interesu żeby np. ktoś mógł zaoszczędzić lub zapłacić za zmianę miejsc .
Co innego każdy jeden zakład który ma styczność z samochodami , to jak najbardziej zrozumiałe bo interes musi jakoś się kręcić .

RAFAŁJeśli uważasz że masz w 100% pewność to nic prostszego jak zapodaj tu odpowiedni paragraf /link do takiego przepisu .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2017, 09:03   #840
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Warsztaty w Łodzi

Cytat:
Napisał Foxikk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli będzie wszystko robił w Nastapolu czyli fotel pasy nastapol wydaje zaświadczenie
No tak ale oni maja warsztat z odp uprawnieniami jednocześnie nie tylko stacje kontroli. Mogą za to niechętnie chcieć szukać pasów i zagłówków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja nie muszę zmyślać przepisów bo takowych nie ma
Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
RAFAŁJeśli uważasz że masz w 100% pewność to nic prostszego jak zapodaj tu odpowiedni paragraf /link do takiego przepisu .
Wystarczy to co poniżej czy chcesz więcej?

5) z wprowadzenia w pojeździe zarejestrowanym zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, do zawiadomienia dołącza się:

a) dokument potwierdzający, że dokonane zmiany konstrukcyjne zmieniające rodzaj pojazdu wykonane zostały przez przedsiębiorcę, o którym mowa w art. 66 ust. 4 pkt 6 lit. b ustawy,

b) zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego potwierdzające, że dokonane zmiany są zgodne z przepisami określającymi warunki techniczne pojazdów.

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co innego każdy jeden zakład który ma styczność z samochodami , to jak najbardziej zrozumiałe bo interes musi jakoś się kręcić .
ale o co Ci chodzi? masz coś osobiście do mnie to zapraszam na PW czy w 4 oczy.

Chce człowiekowi pomoc bo się pyta, a robię to ciągle więc wiem jak to wygląda, co Ty i jak zrobiłeś nie wiem. Wiem jakie są przepisy. Ludzie jak by tego nie było potrzeba to tez specjalnie by kasy nie wydawali na to, nie martw się.
A dwa to nie każdy chce zimą grzebać w aucie ze śrubokrętem.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu

Ostatnio edytowane przez Rafał A.(antek) ; 07-12-2017 o 12:57
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.