Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2010, 13:05   #1
wkecik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2010
Model: GALAXY
Silnik: 2,0
Rocznik: 1995
Postów: 2
Domyślnie Lampa od anglika

Witam ! Pewnie ten tematy był już wałkowany, ale nie mogę nic znaleźć. Miałem małą stłuczkę i zbiłem lewą przednią lampę. Na Allegro oferują lampy od anglika, ale twierdzą, że można je tak przerobić, że nikt się nie czepi. Podobno poprzez zmianę kąta żarówki. Nie wiem czy mogę kupić taką lampę. Co o tym sądzicie?

Dziękuję i pozdrawiam,
Wojtek

wkecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 13:26   #2
ewdar
ford::advanced
 
Avatar ewdar
 
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: Gryfino
Model: Ford Galaxy Ghia
Silnik: 1,9 TDI AHU
Rocznik: 1998
Postów: 207
Domyślnie Odp: Galaxy r. 95' - lampa od anglika

Witam kolego. Zmiana kąta żarówki nic Ci nie da bo żarówka ma specyficzne wycięcia ( ząbki ) i inaczej pasować nie będzie to po raz a po dwa szkło ma inna krzywiznę załamywania światła pod innym katem pada stumień świetlny. To są moje skromne uwagi ale niech się inni wypowiedzą na ten temat.
ewdar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 13:26   #3
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Galaxy r. 95' - lampa od anglika

Pytasz: co o tym sądzicie? Ja sądzę że nie można, a powiedział mi tak mechanik jak sprawdzał kiedyś mondeo szwagra (przekładka z anglika). Ale to było dawno.
Poza tym skoro można przerobić to czemu nie przerabiają? Czy taka lampa jest zgodna z homologacją?
Być może ktoś śmiga na takich lampach ale czy jest to legalne i czy przejdzie przegląd to mam wątpliwości.
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 15:05   #4
marcysgalaxy2,3
ford::average
 
Avatar marcysgalaxy2,3
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-01-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: GALAXY2,3 GHIA. AUTOMAT
Silnik: 2,3 LPG
Rocznik: 1998
Postów: 104
Domyślnie Odp: Galaxy r. 95' - lampa od anglika

kolego, ja jestem po takiej akcji z angielską lampą . Kupiłem lewą lampe od angola i odrazu na przeglądzie mnie wywalili z niąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Inne szkło i kąt świecenia. Wpadłem więc na pomysłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i zmieniłem sam klosz od europy. Dało to tyle że na diagnostyce zgłupieli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zrobili regulacje ile się dało i ciut obniżyli świecenie. Jeżdze tak tylko dlatego że bardzo fajnie doświetla środek drogi i lewą stronę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Opisywałem to wszystko w swoich postach . Tylko czy to ma sens w Twoim przypadku . Ja miałem już to szklo więc go nie kupowałem. Myślę że na jedno Ci wyjdzie kupić odrazu lampe europejską. Pozdrawiam i wklejam adres o mojej lampie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
marcysgalaxy2,3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 20:35   #5
bart07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Koszalin
Model: Sharan
Silnik: AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 414
Domyślnie Odp: Galaxy r. 95' - lampa od anglika

Cytat:
Napisał marcysgalaxy2,3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżdzę tak tylko dlatego że bardzo fajnie doświetla środek drogi i lewą stronę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Sorry, ale to cwaniactwo jest gorsze od przerabiania na ksenony... Nie chcę cię widzieć na drodze.
bart07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 21:17   #6
marcysgalaxy2,3
ford::average
 
Avatar marcysgalaxy2,3
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-01-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: GALAXY2,3 GHIA. AUTOMAT
Silnik: 2,3 LPG
Rocznik: 1998
Postów: 104
Domyślnie Odp: Galaxy r. 95' - lampa od anglika

bart07 nie czepiaj się jeśli nie widziałeś auta ani nie jechałeś na mnie ani za mną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pisałem że jest po ustawieniach i obniżeniu lini światła . Jakoś od kwietnia 2009 jeżdzę i jeszcze nigdy nikt mi nie mrugał że oślepiam ! . Wiem, zaraz napiszesz że to nie mnie oślepiają te światła . Ja jednak twierdzę że nie sprawiam kłopotu na drodze i wiem co to znaczy oślepianie. Jeżdze przeważnie nocami i wiem że jak tylko coś jest ze światłami ,to kierowcy odrazu dadzą tego znak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Twoim pewnie zdaniem powinienem sobie zamontować dwie angole i byłoby lepiej . Ciekaw jestem kiedy Ty kolego ostatni raz byłeś na regulacji świateł . Ja np. 2 tygodnie temu i zawsze w stacji diagnostycznej. Fakt że mówią iż ciut dają w lewo ale poniżej normyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.i jest ok. Sprawdzałeś czy innym nie kapie olej ? czy mają katalizatory zamiast zwykłej rury ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zresztą temat postu nie dotyczy oceniania mojego postępowania. Przeleć kolego forum i zawsze sobie dobijesz pare punktów za głupie gadanie. Sory ,ale ta krytyka nie była tu potrzebna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam UCZCIWYCH do bólu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marcysgalaxy2,3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 18:25   #7
bart07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Koszalin
Model: Sharan
Silnik: AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 414
Domyślnie Odp: Galaxy r. 95' - lampa od anglika

Na diagnostykę jeżdżę 4 razy w roku (taką jak do dowodu rej.) Wychodzi taniej.

Ktoś zaprojektował lampy. Miał, podejżewam, jakąś wiedzę na ten temat. Może byś spróbował na swoje lampy uzyskać homologację? Jeżeli diagnosta głupieje (jak sam napisałeś) to znaczy, że Twoje lampy są do dupy, a nie do auta. Kup normalne i nie wydziwiaj. Za podrabianie znaków homologacyjnych to i paragraf się znajdzie (jak ktoś się uprze). Jak ktoś kupuje auto za 180000zł a potem próbuje naprawiać je za grosze i udawać, że jest wszystko w porządku to brak słów.

Bart
bart07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 21:03   #8
marcysgalaxy2,3
ford::average
 
Avatar marcysgalaxy2,3
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-01-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: GALAXY2,3 GHIA. AUTOMAT
Silnik: 2,3 LPG
Rocznik: 1998
Postów: 104
Domyślnie Odp: Galaxy r. 95' - lampa od anglika

bart07, przekonałeś mnie ! Nie czepianiem się do mnie , tylko tym paragrafem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Właśnie byłem przy aucie i zbiłem klosz aby zatrzeć śladyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jutro rano ,oczywiście laweta ! jadę do serwisu po dwie nowe lampy. Zdecydowałem się wymienić obydwie ,aby odbłyśniki (zabrudzone zapewne) odbijały piękne, zdrowe dla oczu światło. Mam nadzieje iż w ASO, dadzą sobie radę z wymianą i ustawieniem kąta świecenia . Potem tylko mycie (środkami biodegradacyjnymi i dopompowanie kół (ekologia) . bart07 , dzięki wielkie za uświadomienie mnie, iż moje czyny były wielce naganne , co spowodowało całe zło na tym świecieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Przepraszam wszystkich przezemnie oślepionych i wzywam do zakupów tylko w ASO aut Waszych marek . Wszelkie kombinacje, należy natychmiast usunąć . Tylko RAZEM, zbawimy świat !Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam , odmieniony na lepszeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez marcysgalaxy2,3 ; 09-02-2010 o 21:07 Powód: dopisek
marcysgalaxy2,3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 19:52   #9
metinh
ford::amateur
 
Avatar metinh
 
Zarejestrowany: 29-09-2008
Skąd: Dunstable
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Galaxy r. 95' - lampa od anglika

Cytat:
Napisał bart07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ktoś kupuje auto za 180000zł a potem próbuje naprawiać je za grosze i udawać, że jest wszystko w porządku to brak słów.

Bart
witam przede wszystkim napisze ze często przeglądam to forum nawet jeśli z moim samochodem nic sie nie dzieje,profilaktycznie bo moze nawet nie wiem ze coś się z nim dzieje.Może za to co napisze juz nikt nigdy nie podpowie/doradzi mi na tym forum. Cóż życie i tak naprawdę większość ludzi na jakie kolwiek pytanie odpowie ci "nie kombinuj" ,coś ty wymyślił" itp...mało jest osób które pomogą,potrafią tylko kogoś poprawiać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a to ze ktoś chce zaoszczędzić trochę na innych rozwiązaniach tez co poniektórych boli. kur.. 15 lat temu jak sam przymocował na sznurku pas przedni do malucha to było dobrze a teraz ci powie ze go oślepiasz na drodze! przyznam się jezdze angolem po polsce i tak na prawde to mam w dupie czy kogoś oślepiam czy nie.powiecie biedak niestac go na europejską wersje a ja ci powiem FRAJER przepłacił trzy razy tyle co ja!!!a z wyprzedzaniem,tak naprzwde nikt jeszcze nie zginał przez angola który wyprzedzał w polsce.a tobie bart07 jak brakuje słów to sie nie wypowiadaj. pozdro taka moja mała prowokacja
metinh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 21:28   #10
marcysgalaxy2,3
ford::average
 
Avatar marcysgalaxy2,3
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-01-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: GALAXY2,3 GHIA. AUTOMAT
Silnik: 2,3 LPG
Rocznik: 1998
Postów: 104
Red face Odp: Galaxy r. 95' - lampa od anglika

Więc są i tacy co nie tylko kopią . Są i tacy co żyją w normalnych czasach , i umieją się do nich odnieść (realia dnia codziennego). Brońmy żabki,ptaszki, żyjmy ekologicznie. W pewnym momencie nie przejdziemy na drugą stronę ulicy !. Oczywiście nie pozwolą nam na to, auta prosto z serwisuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moim skromnym zdaniem SKAZAŃCAGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co drugiemu postowi , można wstawić odnośnik z danymi kontaktowymi do odpowiedniego ASO:dia Niby dlaczego na forum pojawia się pytanie " jak oszukać sonde ? jak wyrwać bebechy z kata ?" . NIE !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Należy kupić w serwisie nową sonde !Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ,należy kupić nowy katalizator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jeśli kogoś nie stać , to na szrot z wozem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ktoś te przedmioty wymyślił i tak ma być ! a nie inaczejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zupełnie nie do pomyślenia jest dolewanie benzyny do ropy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Co to za podpowiedzi? ( oczywiście to jest ŻART Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Myśle jednak że znależli by się tacy, co i na to się wściekną. Trudno , moim jednak zdaniem :cel uświęca środki. Napewno po analizie postów , więcej jest takich jak ja . Poprostu, żyjmy rozsądnie ale nie dajmy się zwariować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pozdrawiam Marek
marcysgalaxy2,3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.