Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2011, 20:06   #1
marhiw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-06-2008
Postów: 12
Domyślnie Słabo ładuje alternator

Witam

W mojej foce wystepuje taki problem ze bez obciazenia ładowanie wynosi jakies 12,5 jak sie mu podgazuje to wtedy podskoczy i do 14. Czy alternator jest juz do wyrzucenia? Czy moze da sie go naprawic .Bo juz nie wiem gdzie szukac...
Silnik 1.8 TDDI mk1 2000 rok
Z gory dzieki

marhiw jest offline  
Stary 06-03-2011, 13:46   #2
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Słabo ładuje alternator

czy jak obrotu spadna spowrotem do minimalnych to znowu jest 12.5V ?
troszke zle sprecyzowales swoj opis..co znaczy bez obciazenia? bo w twoim przypadku to brzmi jakby na wolnych obrotach.
pamietaj ze sterownik zalacza alternator dopiero po chwili od momentu uruchomienia silnika
czyli po okolo 10-15 sekundach bo niepamietam.

masz dobry miernik?
kontrolka ci sie zaswieca? lub mruga?
PS skoro alternator potrafi zwiekszyc napiecie do 14V to w 99procentach jest sprawny.
oczywiscie niemowie tutaj o stanie lozysc czy innych zuzywajacych sie elementow.
Ale z racji slabego opisu ciezko diagnozowac co sie u ciebie dzieje bo moze jest wszystko ok. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 06-03-2011 o 13:49
mjprzem jest offline  
Stary 06-03-2011, 14:17   #3
nostress_pz
ford::average
 
Avatar nostress_pz
 
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: k/Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 130
Domyślnie Odp: Słabo ładuje alternator

marhiw - Takie wahanie mieści się w normach które podaje Ford, ale jeśli się martwisz to na twoim miejscu sprawdziłbym regulator napięcia.
Tak poza tym, jakie napięcie masz na wyłączonym silniku? Ile lat ma bateria?
nostress_pz jest offline  
Stary 06-03-2011, 18:45   #4
marhiw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-06-2008
Postów: 12
Domyślnie

Tzn jesli mierze napiecie na wyłacznym silniku to jest 12.5v
- jesli mierze napiecie na wolnych obrotach to pokazuje 12
-jesli włącze swiatła na wolnych obrotach napiecie spada do 11-12v
- jesli przygazuje z wlaczonymi swiatlami to rosnie do 13,5v-14 i po zdjeciu nogi z gazu spada do 11-12v

Dzis juz drugi akumulator mi rozladował ledwo dojechałem juz prawie bez swiateł do domu.
Załozyłem przed chwila naładowany akumulator to zapalił od reki i wszystkie kontrolki znikły.
Bo najpierw zaswieca sie kontrolka od ładowania i swieci cały czas nie miga potem zaswiecaja sie kontrolki od abs i poduszek .Pod domem przygazowałem z wyłaczonymi swiatłami to kontrolki od abs i poduszek zgasły ale kontrolka od ładowania dalej swieciła.

Mechanik który sprawdzał mi to auto powiedział ze olej kapie mi z turbo na alternator i dlatego ten po przygazowaniu i daniu mu po du... zaczyna ładowac bo ten olej z niego wylatuje.Ale ja tam nie widziałem zeby mi kapało na alternator.Owszem było troche starego oleju ale wczoraj go wymyłem karcherem do aluminium i myslalem ze juz bedzie wszystko ok ale dzis znowu to samo.

Juz sam nie wiem co robic co to moze byc...Moze faktycznie szczotki? Watpie zeby to było to co mowi mechanik.. ojciec ma np focusa ale w benzynie to on na wolnych obrotach ma 14-14.5v i to jest wporzadku laduje mu akumulator a nie rozladowuje jak u mnie

a swiateł to juz pod domem nie miałem tak wyczerpany byl juz akumulator.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 07-03-2011 o 19:44 Powód: Nie piszemy postów pod rząd. Należy dopisać do poprzedniego.
marhiw jest offline  
Stary 06-03-2011, 19:34   #5
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Słabo ładuje alternator

niestety ale w twoim przypadku nalezaloby sprawdzic i alternator i regulator...tzn ze masz niestety pecha z tym olejem.
Raczej watpie ze to szczotki..jesli to szczotki to problem powinien sam sie wkrotce rozwiazac bo alternator powinien calkiem przestac ladowac a u ciebie niedokonca tak jest i skoro juz to sprawdzales ladowanie bo zauwazyles ze cos sie dzieje to problem z szczotkami powinien sie coraz bardziej nasilac i szczotki powinny sie szybko skonczyc.

Obstawiam na regulator lub co gorsze mozliwe ze uszkodzony alternator od oleju-mam na mysli uzwojenia.

PS. z turbo zawsze wydobywa sie olej wiec upewnij sie ze tylko nie masz nieszczelnego ukladu dolotowego. A moze to ropa a nie olej..i jest mniej widoczna bo jest czysta a jeszcze bardziej szkodliwa dla alternatora?

Mozesz sprobowac wymienic sam regulator za 80zl kupisz na allegro albo nawet za 75+przesylka oczywiscie-nietrzeba wyciagac.
Obstawiam 70% ze sie uda... a 30% zostanie na uszkodzony alternator niestety.
Powodzenia
mjprzem jest offline  
Stary 06-03-2011, 19:41   #6
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Słabo ładuje alternator

PS. Kolego marhiw..Nieladnie zakladac 2 tematy w jednej sprawie...!!!!!
mjprzem jest offline  
Stary 07-03-2011, 19:34   #7
AQT24
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2010
Skąd: Słupsk
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 32
Thumbs up Odp: Słabo ładuje alternator

Cytat:
Napisał marhiw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

W mojej foce wystepuje taki problem ze bez obciazenia ładowanie wynosi jakies 12,5 jak sie mu podgazuje to wtedy podskoczy i do 14. Czy alternator jest juz do wyrzucenia? Czy moze da sie go naprawic .Bo juz nie wiem gdzie szukac...
Silnik 1.8 TDDI mk1 2000 rok
Z gory dzieki
Zadzwoń do Laubera pod 59 848 11 35 i zapytaj o możliwość regeneracji przemysłowej, być może uda im się uratować twój alternator. Powodzenia
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
AQT24 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.