Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2011, 14:28   #1
konradwan
ford::average
 
Avatar konradwan
 
Zarejestrowany: 09-07-2010
Skąd: .
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 123
Domyślnie Komputer pokładowy i pozostały dystans

Hej,
Mam drobny problem z komputerem pokładowym, śmieszna sprawa ogólnie.
Czujnik poziomu paliwa działa, wszystkie funkcje działają, poza pokazywaniem pozostałej odległości do wyczerpania zawartości baku. Uparł się na 423km i pokazuje już tak od dłuższego czasu. Mogę resetować średnie spalanie, on i tak nie aktualizuje tej wartości. Co ciekawe, po przełączeniu na mile wszystko działa i ilość pozostałych mil w baku się zgadza i jest zależna od średniego spalania. Przełączam z powrotem na kilometry - 423km.
Myślicie, że wystarczy wyjęcie i włożenie bezpiecznika od komputera pokładowego? Wolałbym akumulatora nie odpinać, bo zaprogramowanie i konfiguracja radia znowu zajmie mi kilka godzin.
Który to bezpiecznik? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

konradwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2011, 18:21   #2
Focusik2002
ford::average
 
Avatar Focusik2002
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: Komputer pokładowy i pozostały dystans

Bezpiecznik nr. 36 , wyciągasz na 10 sekund ale wszystkie dane będziesz musiał sobie poustawiać od nowa w komputerze pokładowym .

a) wykonać proste zadanie matematyczne (dzięki grzehoo)
rzeczywist. spalanie ÷ spalanie pokazywane przez komputer = 1,14 tą liczbę wpisujemy w komputer;
b)przekręcić kluczyk do pozycji II trzymając przycisk "INFO";
c)wybrać jedną z dwóch możliwych opcji (ON - OFF);
d)wpisać nasz wynik matematyczny - jeżeli pokazuje za mało to wybieramy -14%, natomiast jeżeli za dużo, to wybieramy +14%;
3. Można też wejść do trybu serwisowego trzymając przycisk "R" i po chwili komputer wejdzie w tryb serwisowy. Wyjście z trybu następuje po wciśnięciu przycisków "S" lub "INFO".
Focusik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2011, 19:09   #3
kstilger
ford::beginner
 
Avatar kstilger
 
Zarejestrowany: 15-01-2011
Model: Focus 04-08 4 Door Estate CVT Auto Transaxle ZF
Silnik: 1.6L Duratorq TDCi (110PS) - DV6 @296Nm @138HP
Rocznik: 2007
Postów: 31
Domyślnie Odp: Komputer pokładowy i pozostały dystans

Tak z ciekawości, czy w FF2 też jest taka możliwość, żeby skorelować wskazania komputera co do zużycia paliwa? U siebie w menu serwisowym nie widziałem takiej opcji.
kstilger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2015, 21:18   #4
franca8884
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-06-2014
Skąd: Tczew
Model: Ford Focus MK1 Seria 32
Silnik: 1.6 Zetec-SE 16 V 100 KM
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Komputer pokładowy i pozostały dystans

Witam

A ja mam problem taki, że u mnie w polu dystansu kilometrów do wysuszenia zbiornika paliwa pokazuje --- zamiast wskazań. Wiem, że temat był wałkowany 150 razy. Czytałem posty i robiłem chyba już wszystkie możliwe czynności a więc zatankowanie do pełna, odłączenie akumulatora i ponowna adaptacja, reset komputera poprzesz manetkę info i przycisk na kompie oraz wyciągnięcie bezpiecznika nr.36. Nie pomogło dosłownie nic i wciąż w polu dystansu są kreski zamiast wskazań. Wszystkie inne wskazania są pokazywane. Czy sa jeszcze inne sposoby oprócz wymiany komputera?

Ostatnio edytowane przez franca8884 ; 02-06-2015 o 20:33
franca8884 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.