Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2007, 21:52   #1
johhny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2006
Skąd: Gdynia
Postów: 28
Domyślnie Skrzynia automatyczna - tryb awaryjny

Po czym się poznaje, że skrzynia pracuje w trybie awaryjnym i co to dokładnie oznacza?

__________________
Pozdrawiam,
Johnny
johhny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2007, 21:56   #2
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

johhny, oznacz to że skrzynia ma 2 biegi. 1 i R. możesz cisnąć gaz do dechy a prędkość maksymalna będzie gdzieś około 70km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A co oznacza... hmmmm wiele rzeczy. Np uszkodzony czujnik położenia skrzyni biegów, mechaniczne uszkodzenie skrzyni i naprawde wiele wiele innych przyczyn! manualna skrzynia jak padnie to AMEN w ASB często włącza się tryb awaryjny - zależy od uszkodzenia skrzyni bądź osprzętu skrzyni
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2007, 10:10   #3
_Fox_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2007
Skąd: W-wa/Kijow
Postów: 9
Domyślnie

Witam,
Praca w trybie awaryjnym nie koniecznie musi byc zwiazana z tak drastycznymi obkawami jakie opisane powyzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. W moim przypadku jest to szarpniecie przy przelaczaniu z 1 na 2 bieg.
Niestety takie same "drobne" objawy mialem 7 miesiecy temu. Po dwoch dniach od rozpoczecia tego zjawiska, skrzynia umarla.
Naprawa kosztowala mnie 4500 PLN
Objawy sie powturzyly, wiedz zastanawiam sie nad dwoma wariantami postepowania:
1. Utopić w rzece
2. Podpalic w jakims ruchliwym miejscu (ludzie zrobia sobie grila)

Moze ktos mi pomoze dokonac wyboru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Za wspolprace DZIEKUJE :-)

UWAGA !!!Pomoc NIE TYLKO na forum. Pisz do mnie na GG/ PW/E-mail, KIEDY TYLKO CHCESZ, NAWET JAK sam Cię o to NIE poproszę ;-)))
_Fox_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2007, 10:15   #4
johhny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2006
Skąd: Gdynia
Postów: 28
Domyślnie

No tos mnie pocieszyl :fcp5
Zwlaszcza, ze juz od kilku miesiecy "szarpie" przy zmianie biegu. Szlag by to. Tez mam podpalic? Albo moze utopie w Baltyku, mam go "za oknem". Kurde, smutek mnie ogarnia.
__________________
Pozdrawiam,
Johnny
johhny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2007, 12:17   #5
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

_Fox_, johhny, macie pretensje to samochodu za to że nie serwisowaliście go tak jak należy?? zastanówcie się!! jest dział o ASB wystarczy wejść i poczytać. Na czas wymieniać olej i robić przeglądy regularne AHA no i najważniejsze. TYLKO W ZAKŁADACH KTÓRE SIĘ NA TYM ZNAJĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a nie u Zdzicha za rogiem który nam doradzi że u niego będzie najtaniej. TYLKO FACHOWE ZAKŁADY!! no i jeszcze jedno ASB to wygoda i używka a jak wiadomo za używki płaci się więcej (alkohol, papierosy, kokaina i cała reszta)
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2007, 09:39   #6
_Fox_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2007
Skąd: W-wa/Kijow
Postów: 9
Domyślnie

Frompoland dzieki za rady, ale w moim wypadku sa nietrafione Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Wymoana oleju miala miejsce 22 tys km temu, a naprawe robilem w firmie zajmujacej sie od zawsze naprawa ASB i tylko ASB. Podobno najlepsza w stolicy. Dodatkowo, jest to warsztat polecany przez samego Forda, gdyz jak wiecie ASO moze nam skrzynke co najwyzej wymienic.
Trudno wiec mowic o "Zdzichy za rogiem". No nie?

Co do szarpania, to proponuje zajac sie tym niezwlocznie, gdyz nastepstwem moze byc koniecznosc remontu skrzyni. Jak tego juz posmakowalem...

Teraz obejdzie sie pewnie tylko regeneracja sprzegla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

ABS to wygoda, ale dla mnie kosztuje stanowczo za duzo.

Bedzie grill Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Za wspolprace DZIEKUJE :-)

UWAGA !!!Pomoc NIE TYLKO na forum. Pisz do mnie na GG/ PW/E-mail, KIEDY TYLKO CHCESZ, NAWET JAK sam Cię o to NIE poproszę ;-)))
_Fox_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2007, 10:45   #7
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

_Fox_, więc podaj nazwę tego polecanego przez forda zakładu...
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2009, 20:28   #8
ziutek2002
ford::beginner
 
Avatar ziutek2002
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-05-2009
Skąd: wlkp
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 13
Domyślnie Odp: Skrzynia automatyczna - tryb awaryjny

Podłączając się do tematu - mam Galaxy 1.9 TDI z ASB i od wczoraj pracuje mi w trybie awaryjnym. Przyznam, że jakiś tydzień prędzej szarpała mi delikatnie przy przełączaniu na ostatni bieg. Ręce mi opadły jak przeczytałem o kosztach naprawy. Pomóżcie proszę o czego zacząć. Z góry dziękuję.

Ostatnio edytowane przez ziutek2002 ; 03-05-2009 o 20:35
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2009, 21:02   #9
TTT
ford::average
 
Avatar TTT
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo Ghia MKIII Kombi Automat, Transit Jumbo
Silnik: 2.0 TDci / 2.2 TDci 125 KM
Rocznik: 2004 / 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Skrzynia automatyczna - tryb awaryjny

No właśnie - proszę o dane tego zakładu - czyżby to było SAMKO ?
TTT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.