Zobacz pełną wersję : [Focus 1998-2004] Drganie pedału sprzęgła podczas ruszania


Focusik2002
13-02-2011, 19:38
Witam

Mam następujący problem , podczas ruszania mam takie drgania na pedale sprzegła i czasami kilka razy zdarzy się ,że tego nie czuć , objaw tylko wystepuje podczas ruszania po wrzucaniu następnych biegów nic nie odczuwam.

Wpierw myślałem że dwumasa , ale dwumasa w tej wersji silnikowej nie występowała .

Sprzęgło jest nowe ma dopiero 15 tys. przejechane

Druga sprawa jest taka , że jak zrobie 30 KM na autostradzie z prędkością około 140 Km/H to sprzegło bierze ostrzej podczas ruszania , inaczej jakbym jeździł po mieście .

EMILIAN
13-02-2011, 20:25
sprzeglo moze byc ok mam na mysli tarcze. zostaje jeszcze docisk z lozyskiem,moze moze to byc przyczyna takiego zachowania...

Focusik2002
13-02-2011, 21:19
sprzeglo moze byc ok mam na mysli tarcze. zostaje jeszcze docisk z lozyskiem,moze moze to byc przyczyna takiego zachowania...

Ja jak się bawie w wymiane to wymieniam wszystko.

Sprzegło Sachsa

- Tarcza dociskowa sprzęgła
- Tarcza sprzęgła

jak jade z predkością na autostradzie 130-140 KM z jakieś 15 min. to sprzegło bierze ostrzej podczas ruszania i nie pojawiają się już drgania , inaczej jakbym jeździł po mieście

Troche dziwny ten przypadek .

nostress_pz
13-02-2011, 23:40
Ja miałem kiedyś w Renault19 podobną sytuacje. po wymianie sprzęgła raz brał jak żyleta, a czasem tak jakby ślizgał. okazało się że mechanicy założyli złe sprzęgło - (dobierali wg numerów), a mimo to otwór na wałek skrzyni biegów był o 2mm za duży i czasem się "okręcał". Po wymianie było już ok.

Focusik2002
14-02-2011, 20:49
Ja miałem kiedyś w Renault19 podobną sytuacje. po wymianie sprzęgła raz brał jak żyleta, a czasem tak jakby ślizgał. okazało się że mechanicy założyli złe sprzęgło - (dobierali wg numerów), a mimo to otwór na wałek skrzyni biegów był o 2mm za duży i czasem się "okręcał". Po wymianie było już ok.

No tak ale przez 15 tys. nie było żadnego problemu , wszystko było idealnie .

Focusik2002
18-02-2011, 23:32
Napisze to troche prościej :P

mianowicie podczas ruszania z 1 biegu jak auto jest na półsprzęgle tzn. ruszam i auto przez pierwsze sekundy jest na półsprzęgłe z jedynki to czuc takie wibracje , drgania sprzęgła , a ruszenie z piskiem opon jest niemożliwe.

Druga sprawa jest taka że jak jechałem na autostradzie z prędkościami od 140do 150 Km/H przez 20 -30 minut sprzegło brało super wypas ostrzej podczas ruszania .

Sprzęgło jest nowe , ma dopiero 15 tys. Km nabite , zostało wymienione :

Tarcza dociskowa sprzęgła
Tarcza sprzęgła