Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] nie zbiera sie, brak turbo (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=127026)

berek1903 03-05-2011 14:26

koledzy a mozecie mi powiedziec opisac jakie czesci wchodza w skład turbo bo mam dostep do bardzo tanich i sprawnych czesci z chiszpani ostatnio kuzyn przysłał mi intercooler do mondka w idealnym stanie tylko za 10euro i mam do zdobycie setki czesci za grosze tylko nieorientuje sie co moze do turbo nalezec (dodam ze wysyła mi paczke z wtryskami do 2.0 TDDI za 17euro = jakies 50zł) dlatego chce skompletowac cały układ zebym miał na podmianke bo u mnie cos niechula

jesli chodzi o wtryski zdaje mi sie ze z nimi problem bo wokół wtrysków jest mokro a sprawdzałem przewody przelewowe wszystko ok nie popękane i ciasno siedza

nkluivert 03-05-2011 20:47

Odp: nie zbiera sie, brak turbo
 
Cytat:

Napisał berek1903 (Post 1648437)
jesli chodzi o wtryski zdaje mi sie ze z nimi problem bo wokół wtrysków jest mokro a sprawdzałem przewody przelewowe wszystko ok nie popękane i ciasno siedza

To wymień sobie kolego te uszczelniacze wokół wtrysków, bo one olej silnikowy puszczają i dlatego masz mokro.

dibo25 28-05-2011 18:59

Odp: nie zbiera sie, brak turbo
 
mam podobny problem, jestem posiadaczem Mondka 2.0 tdci 130km ( podobno jest chip na 160 km:)), niestety wyskoczył mi tłok :), wymieniłem cały słupek. dodatkowo okazało sie że trzeba zrobić dwumase :), odebrałem samochód i było pięknie :). Mondek zbierał się jak szalony...nagle po jakiś dwóch dniach nagły spadek mocy i kopcenie na czarno z rury....:(mam nadzieje że to rura od intercoolera....

berek1903 07-06-2011 07:25

a co powiecie o tym?:) mianowicie byłem na kompie i okazało sie ze czujnik cisnienia nie reaguje (link do strony allegro jak one wygladaja)[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. gosc który mi sprawdzał mówił ze jeden reaguje a drugi nie. co sie okazało zaglądnołem pod auto i 2 kable które do niego dochodza sa poprzerywane ale jakos poprzedni własciciel pokleił, sprawdziłem miernikiem na stały prad i zmienny zadne napiecie na przewody niedochodzi (oczywiscie na odpalonym silniku sprawdzałem) i tu jest własnie ten problem o który chciałem pytac gdzie znalesc przewody lub moze jest do tego jakis przekaźnik, ewentualnie moze znacie jakies inne obejscie dodam ,ze czujnik podpinałem pod akumulator od skuterka i normalnie w nim cos klika


dodam ze prawdopodobnie przez ten czujnik turbo mi nie chodzi męcze auto jako zwykły 2.0 diesel później dodam kwestie podpiecia przewodów podcisnieniowych na te czujniki bo mi popekały i niewiem teraz co do czego idzie :-)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] własnie o te 2 czujniki mi chodzi sa one montowane razem przy skrzyni biegów wraz z plastikowym baniaczkiem

Krzys. 07-06-2011 07:48

Odp: nie zbiera sie, brak turbo
 
Jest jeszcze jedna możliwość. Zapchał się katalizator. U mnie walczyło z tym ASO i nie znaleźli. Przetrzepałem sam wszystkie rury, czujniki przemyłem, turbinę rozkręciłem, no dosłownie cały układ od dolotu i nic, wsio było ok. Dopiero znajomy mechanik pooglądał i stwierdził, że zapchał się wydech lub katalizator. I faktycznie, po wykręceniu kata widać było, że jest zapchany. Po wypruciu moc wróciła, chyba nawet więcej :)
Dodam, że auto nie kopciło, może troszkę na czarno jak się na luzie wkręcił silnik powyżej 3,5 tys/obr. A i jeszcze najmniejszych problemów z odpaleniem nie było, obroty trzymał równiutko. No nie było się do czego przyczepić oprócz tego, że mocy nie miał i nie mogłem rozpędzić więcej jak 110 km/h.

Jeszcze mi wpadła taka myśl. Zobacz czy jak zapalisz auto to podnosi się dźwignia od sterowania geometrią turbiny. Potem jak dodajesz gazu powinna podnosić się mocniej. U mnie widać było, że tak się dzieje na ułamek sekundy po czym dźwignia całkiem schodziła na dół. Spaliny nie mogły napędzić turbiny i komp ją odłączał. A pokazywało tylko błąd tego czujnika na rurze za intercoolerem.

berek1903 07-06-2011 19:33

kurcze no niewiem co o tym myslec mówisz o kacie itd. moze cos w tym jest ale to napewno odrebna sprawa bo na kompie pokazało ze czujniki cisnienia jeden pracuje a drugi nie i faktycznie cos było kombinowane ale jak ewentualnie znalesc przyczyne usterki i jak ja wyeliminowac badz obejsc

acha zapomniałe bo mówisz o sprawdzeniu dzwigni na turbinie ale niestety mam pomieszane przewody podcisnieniowe i niewiem teraz który od czujników cisnienia na co idzie i z którego dokładnie miejsca zakładałem temat na forum ale nieznalazłem dotad odpowiedzi

Mondeou 07-06-2011 21:45

Odp: nie zbiera sie, brak turbo
 
Kolego jak już znajdziesz jaki miałeś z autkiem problem to daj znać na forum bo ja już od 2 m-cy mam podobny problem i nie znalazłem jeszcze rozwiązania tego problemu. Mi brakuje ok 20-30% mocy ;-(

berek1903 11-06-2011 06:57

Odp: nie zbiera sie, brak turbo
 
zna moze ktos juz informacje na temat mojego przypadku z mondim?

Zawika 11-06-2011 13:22

Odp: nie zbiera sie, brak turbo
 
Ostatnio wymieniałem filtr powietrza.
Żeby nie uszkodzić, przed wymianą filtra wypiąłem przepływomierz.
Po wymianie filtra i zakończeniu całej operacji musiałem gdzieś pojechać i... masakra!!!
Zero mocy samochód zachowywał się jak bez turbiny lub z pękniętym którymś wężem dolotowym.
Na koniec dnia pomyślałem o przepływomierzu. I faktycznie nie wpiąłem go po wymianie filtra, na swoje miejsce. Po umieszczeni przepływki na swoim miejscu, Mondeuszowi powróciła dawna moc :one:

Jeżeli macie więc samochody z przepływomierzem i macie problem z mocą, ta sprawdźcie i ten element również.

berek1903 11-06-2011 18:53

Odp: nie zbiera sie, brak turbo
 
no ja wsumie mam oryginalny przepływomierz i kupiłem nowy takze fordowski od mk3 oryginal i dalej nic a wtyczka siedzi elegancko takze przynajmniej u mnie niema mowy o złym podłączeniu bład u mnie siedzi napewno przy tych czujnikach cisnienia co wczesniej dałem foty ale jak rozwiazac problem to niebardzo wiem ogólnie robie samochody pod wzgledem technicznym ale nie elektrycznym(podstawaowa elekrtryke robie ale az tak zaawansowana to nieee) takze w tym temacie mam problem dlatego prubuje pierwsze na forum moze ktos sie zna lub podsunie jakies opcje zawsze kazda rada dobra pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.