Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   "Psykanie" w rozgrzanym silniku 2.5 V6 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=28429)

Piotjak 05-08-2007 17:43

"Psykanie" w rozgrzanym silniku 2.5 V6
 
Witam klubowiczów.
Wiem, że podobne tematy były już poruszane ale nie znalazłem w nich podobnych objawów jak u mnie.
Problem w moim mundku pojawia się po rozgrzaniu silnika powyżej ok. 80 stopni. Słychać jest wtedy coś w rodzaju psykania - cykania w silniku w bliżej nie określonym miejscu. W środku samochodu przy zamkniętych szybach nic nie slychać; cykanie jest słychać tylko na zewnątrz samochodu lub po otwarciu szyby. Ta usterka jest w moim samochodzie od zakupu ale teraz zaczęła mi przeszkadzać. Zrobiłem tym samochodem ok.30.000 km i chyba jest to tak samo głośne cykanie. Silnik pobiera niewielkie ilości oleju ok. 1 l/ 15.000, płynu chłodniczego nie ubywa i jest czysty. Wymieniłem uszczelkę pod jednym z koletkorów wylotowych (myślałem, ze tam jest żródło problemu) ale nic to nie zmieniło. Cykanie jest najbardziej słychać np. na postoju przy dużym obciążeniu elektrycznym i w czasie szybkiego przyspieszania ale tylko do ok. 4.000 obr/min. Obliczałem częstotliwość tego psykania i jest chyba równa z częstotliwością detonacji na jednym z cylindrów. Niedawno zamontowałem gaz ale ten problem był już wcześniej. Czy ktoś spotkał sie z takimi objawami w swoim samochodzie i wie co to jest?

lapers 06-08-2007 10:21

uszczelka pod glowica jest nadpeknieta
Cytat:

Napisał Piotjak
Obliczałem częstotliwość tego psykania i jest chyba równa z częstotliwością detonacji na jednym z cylindrów


Pozdrawiam

danplus 06-08-2007 20:40

Niestety ale lapers podał chyba najbardziej prawdopodobną przyczynę tego problemu :fcp25

Piotjak 06-08-2007 22:38

Dzięki za podpowiedź. Miałem cichą nadzieję, że jest to jednak coś innego. Ale czy jest możliwe zrobienie 30.000 km bez pogłebiania się tego cykania? Pamiętam z innych samochodów, że uszczelka pod głowicą wykańczała sie dosyć szybko od pierwszych objawów. Szczególnie podczas konkretnego używania mocy.

danplus 07-08-2007 08:27

W Mondkach nic nie jest pewne - może faktycznie coś innego znajdziesz. Ale opisane objawy w pierwszej kolejności wskazują na uszczelkę.
A Vki znieść mogą bardzo dużo, mimo różnych usterek - ja np. miałem zamontowane jeszcze oryginalne świece i przewody WN. Auto z LPG i co ciekawsze jeździło bardzo dobrze (na liczniku ponad 220kkm).

Piotjak 07-08-2007 19:47

W swoim silniku wymienialem przed montażem gazu swiece, kable itp.
Kable były z 1995r. a świece też sie rózniły od oryginałów motokraftu które montowałem.
A co wracając do cykania to dochodzi ono chyba spod prawej strony kolektora dolotowego i jest niesłyszalne (albo zagłuszone) powyżej ok. 4.000 obr.
Nawet mechanicy z ASO rozkładają rece mowiąc: może to, może tamto.

STraits 07-08-2007 21:09

W tym modelu silnika uszczelka nie pęka, po prostu ją wydmuc***e. Są to klasyczne objawy dla padniętej uszczelki pod głowicą.

Piotjak 12-08-2007 21:27

Czy orientujecie się może być koszt wymiany takiej uszczelki razem z planowaniem głowicy?
I w jaki sposób można jednoznacznie to stwierdzić bo w tej chwili nie mam nawet pomysłu która uszczelka to może być?

xero 13-08-2007 01:11

Jeśli wymieniasz uszczelki pod głowicą, to wymień najlepiej obydwie. Koszt - myślę że zamkniesz się w 2000 zł. Oczywiście pamiętaj o markowych uszczelkach, planowaniu głowicy oraz przede wszystkim o mechaniku, który zna się na rzeczy!! Przy okazji sprawdź sobie stan łańcuchów, usczelniaczy i innych elementów do których będzie "okazyjnie" dostęp.

Pozdrawiam!

Kefir 13-08-2007 18:30

Panowie! coście się czepili tej uszczelki? Skoro na "nadpękniętej uszczelce" przejechał 30kkm, to może uda się jeszcze raz tyle zrobić, a może w między czasie go sprzeda? No dobra, to oczywiście żart (od pierwszego przecinka przed ostatnim znakiem zapytania)
Czytałem o czymś podobnym w temacie z klimatyzacją, że takie cykanie wydobywa się po załączeniu sprężarki. U mnie mam podobny problem - też to denerwujące cykanie. U mnie jest tak: silnik się rozgrzeje zaczyna cykać delikatnie, jak załączę klimę, to cyka głośniej, a jak ją wył. to na chwilę cichnie i znowu zaczyna cykać. Też chcieli rozbierać pół auta żeby dostać się do kolektora ale odmówiłem, bo mi to nie podpasowało. Następny popsikał pasek wieloklinowy i na parę godzin był spokój ale zaczęło dalej cykać.
szukajmy dalej :fcp1

[ Dodano: 2007-08-13, 19:33 ]
co do tej uszczelki, to popatrzcie na forum a znajdziecie wiele tematów i głównych objawów wydmuchanych uszczelek

jmucha 14-08-2007 09:19

Witam.Po wymianie paska wieloklinowego u mnie znacznie się wyciszyło (dlatego pewnie popsikanie w pasek dało krótkotrwałe efekty). Znalazłem też inne źródło tego typu odgłosów w pirścieniu uszczelniającym między kolektorem wydechowym a rurą i z tego co wiem to też częsta usterka w fordach.

STraits 19-08-2007 10:25

Ja wymieniam takie uszczelki za 1000 PLN komplet na oryginalnych uszczelkach, nowe uszczelniacze, nowe śruby głowicy. Za 1200 z wymianą uszczelniaczy zaworowych (24 sztuki). Jakby Ci sie chciało do Lublina przyjechać to zapraszam :fcp27

Kefir 22-08-2007 20:35

STraits, kurde, może chodzi tobie o uszczelki pod głowicami? Do Lublina mogę wpaść, przecież nie jest daleko, może komuś te objawy będą coś przypominać, ale nie chcę się dać nabrać na jakieś gdybanie, bo nie stać mnie na to, aby ktoś mi rozbebeszył pół auta i powiedział: to jednak nie to. na pierwszy ogień pójdzie pasek.

norbi333 22-08-2007 20:40

Cytat:

Napisał Kefir
STraits, kurde, może chodzi tobie o uszczelki pod głowicami?

O tym właśnie mówił :fcp2

Kefir 22-08-2007 20:45

Cytat:

Napisał jmucha
Znalazłem też inne źródło tego typu odgłosów w pirścieniu uszczelniającym między kolektorem wydechowym a rurą i z tego co wiem to też częsta usterka w fordach.

Cytat:

Napisał STraits
Ja wymieniam takie uszczelki za 1000 PLN komplet na oryginalnych uszczelkach, nowe uszczelniacze,

to mnie trochę zmyliło, ale nie chce mi się wierzyć, że przy "ruszonej" uszczelce pod głowicą, będą wydobywać się takie dźwięki?

PABLO1 22-08-2007 20:53

A sprawdzałeś napinacze pasków wielorowkowych?

Kefir 22-08-2007 21:04

Tak szczerze mówiąc to jeszcze się do tego tak ostro nie zabieram, ale jeden napinacz widziałem napewno - w V6 są dwa? - chyba rozdzielę temat.

PABLO1 22-08-2007 21:24

Tak, dlatego że w V6 są 2 paski wielorowkowe z lewej strony(długi) i z prawej(krótki od pompy wody) :fcp27

Piotjak 07-10-2007 13:21

Napinaczy nie zmieniałem ale zmieniłem pasek i nic się nie poprawiło.
Przy załączonej klimie jest tak samo.

jaroon2 11-10-2007 12:35

Witam jestem nowy na forum ale jeśli chodzi o psykanie w V6 to mam pewne doświadczenie u mnie pojawiło się to po 1000km po montażu gazu (sekwencja) i ustało dopiero wczoraj wszyscy mechanicy mówili co innego. auto było słabe, silnik przerywał, strzelał, każdy przyczepiał się uszczelki pod głowicą, bosch service zmenił mi uszczelki pod kolektorami wydechwymi i ssącym i też się poddali, w desperacji sam postanowiłem wziąć się za naprawe i tak wczoraj wieczorem wymieniłem przewody wysokiego napięcia i: nie psyka, ma swoją moc, pracuje jak nówka. proponuje od tego zacząć i przestrzegam przed serwisami


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.