Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] światła do jazdy dziennej FABRYCZNE (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=126702)

slivka 28-03-2011 22:28

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
przytocze kolejny cytat z wikipedii co by rozwiać wątpliwości czy światła do jazdy dziennej to tylko LED'y
"Przepis ECE-R87 (wyciąg)
- Intensywność światła reflektora do jazdy dziennej od 400 do 1200 kandeli.
- Minimalna powierzchnia świetlna każdej lampy 20 cm²
- Automatyczne włączanie świateł dziennych równocześnie z rozruchem pojazdu.
- Włączanie i wyłączenie świateł dziennych bez użycia dodatkowych narzędzi.
- Automatyczne wyłączenie świateł dziennych przy włączeniu świateł mijania lub przeciwmgłowych (jednakże nie przy krótkotrwałym włączeniu świateł drogowych)."


ksenon ma > 200 000 kandeli
halogen > 67.500 kandeli

Tommi30 05-04-2011 18:48

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Też myślałem o zamontowaniu świateł LED do Kugi, do których kolega podaje link w pierwszym poście. Ale jak mijałem sie z Kugą właśnie z takim oświetleniem to sobie odpuściłem. Oświetlenie tego typu można podzielić na dwa rodzaje: fabryczne (i to wygląda super) i dokładane (wszelkie VW golfy i inne wynalazki... no i ww. Led- widać od razu, że coś nie pasuje) Także szkoda kasy ...:P

Ramzik 06-04-2011 08:43

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał Cobretti (Post 1627421)
czyli... niezgodnie z przepisami :D

zgodnie z przepisami - tył NIE MUSI być oświetlony - a skoro nie musi to znaczy, że może być oświetlony :razz:

TKr 15-04-2011 08:00

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Jeżeli pierwsza rejestracja byłą po 31 grudnia 2009 roku to nie tyle nie musi co NIE MOŻE

Rapalek 20-04-2011 08:12

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Dopowiem swoje.
Przy światłach dziennych nie może palić się oświetlenie tylne i nie może być podświetlana deska rozdzielcza - wtedy mamy zgodne z rozporzadzeniem światła do jazdy dziennej. Innego typu to normalne światła mijania.
A czy to są LEDY czy inne to jużsprawa producenta.
KSENON-ponad wszystko

Zaba287 25-05-2011 21:29

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Witajcie !

Wszystko gra!! Prawo to prawo!! ale tylko czy da się wyłączyć te dupiate światła dzienno nocne??
Mam problem po 2,5 roku zaczęła mi świrować jedna lampa (zenon). Myślałem, ze to palnik - kupiłem więc nowy (allegro ale w oryginalnym opakowaniu itp) - dodam - pierwsza wymiana 1godzina :) - swiecił 2 miechy. Kupiłem nastepny - świecił tydzień. Może to przetwornica?
Sądzę, że padło ze względu na zapłon przy rozruchu (miganie itp.) poza tym na krótkich trasach zapalania gaszenie silnika naraża lampy na usterki.

Jestem na tyle zdesperowany, że chętnie założę LEDy - mam już nawet faworyta elegancko komponują się w kratkach pod zderzakiem - bodaj 2 rząd od dołu no i nie za drogie.. jakieś 170-180 zeta za komplet. Tylko jak to podpiąć, żeby działało jak ma działać !!

Co wy na to? ma ktoś wiedzę jak wyłączyć te światła? czy trzeba ciąć na wyłączniku?

Pozdrawiam gorąco!!

takitam 26-05-2011 17:23

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał Zaba287 (Post 1659595)
elegancko komponują się w kratkach pod zderzakiem - bodaj 2 rząd od dołu

chyba pod lamami !
a ile zrobiłeś km że ci palniki się już palą?

Zaba287 27-05-2011 12:02

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Ponad 80k ale jak pisałem czasami na bardzo krótkich trasach w mieście zapalasz- gasisz i to pewnie zabiło przetwornice... Wczoraj gadałem z elektrykiem i mówił, że objawy na 80% to przetwornica

Pozdrawiam

M&M_wawa 07-08-2011 11:42

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Jakie polecacie światła LED pod reflektory? Brać orginalne producenta czy dedykowane do Kugi i wymienić w ASO ?

Dablju 15-02-2012 09:15

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
JAko ze mam ksenony i duzo jeżdze w dzien , postanowiłem założyc LEDy , bo szkoda palników. Byłem w aso . Dedykowane MS DESIGN - te same co w pierwszym poście to koszt 2350 brutto z montażem. Na szczęście mam porządne ASO pod domem i pan zaproponował abym kupił sobie porządnej jakosci ledy a oni mi to zamontują za kwotę około 200-300 PLN. Montowali juz sporo i wszytsko pięknie działa. Warunkiem jest nie kupowanie chińczyków na allegro.
Znalazłem ORI forda [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] za 1000PLN , ale połamane.

i postanowiłem ze zainwestuje w PHILIPSy [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tylko musze pomierzyć kratki pod lampami czy to w ogóle sie zmieści


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.